Ana Sayfa Pozitif Yatak odanıza Feng Shui dokunuşu

Yatak odanıza Feng Shui dokunuşu

 

22112013 fengshui3Yatak odanızı nasıl yerleştireceksiniz?

Hayatımızın üçte birini geçirdiğimiz, eşimizle paylaştığımız yatak odasının nasıl düzenlendiği, hangi materyallerden seçildiği ve nasıl konumlandırıldığı da bizim hayat enerjimizi, dolayısıyla cinsel enerjimizi etkiliyor. İşte yatak odanızı yerleştirirken dikkat etmeniz gerekenler…

 

 

 

Öncekilerin enerjisi size geçmesin

Feng Shui’de yeni bir eve taşınırken daha önce oturanların kaderlerine ortak olunduğu kabul ediliyor. Yani sizden önceki çiftin arası bozuksa, ilişkide problemler yaşıyorsa bu enerji mekanla birlikte size de geçebilir. Bu yüzden yeni bir evi alırken veya kiralarken önceki sahiplerinin hikayelerini öğrenmeye çalışmamız gerektiğini belirten Zeynep Akçay, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hikayeyi dinlediğinizde size olumlu gelmeli; işlerini büyüterek daha konforlu bir yere mi geçilmiş, yoksa işlerin bozulması veya çiftlerin ayrılmaları mı söz konusu olmuş? Eğer böyle bir şansınız yoksa ve taşınmak zorundaysanız mekan boşken bol kaya tuzu eritilmiş suyla her yeri en ince detaya kadar temizlemek gerekiyor. Hata bunu sık sık yapmak enerjiyi oldukça temizliyor. Mümkünse duvarlar, kapılar yeniden boyanmalı, kapı kulpları değiştirilmeli, yeni yataklar ve çarşaflar ile yeni temiz enerjiler oluşturulmalıdır.”

Diğer bir çözüm ise adaçayı tütsüsü… Bir tavada bolca adaçayı yaprağını ateşe koyun. Yapraklar iyice yandıktan sonra tavayı evin her yerinde dolaştırarak tütsüleyin. Birkaç dakika bekledikten sonra bütün cam ve kapıları açarak eski enerjinin dışarı çıkmasını sağlayın. Adaçayını demleyerek bu çayı evin her yerine serpiştirmeyi de deneyebilirsiniz.

 

Tavanda ayna geçici bir tutku

Keşif ziyareti yaptıkları evlerin hemen hepsinde her yatak odasında bir aynaya rastladıklarını söyleyen ve bunun olumsuz bir etkisi olduğuna değinen Akçay, “Neredeyse aynasız yatak odası yok diyebiliriz. Günümüzde mobilya sektörü bunu kaçınılmaz kılıyor fakat bu durum Feng Shui’de istenilen bir durum değil. Bu felsefe aynayı kesinlikle yatak odasında bulundurmuyor. Çünkü Yin (sakinlik, durgunluk) olması gereken bir yatak odasında aynalar, ortama Yang (canlılık, aktiflik) enerjisi sağlar” diyor.

Peki aynalar ne gibi sorunlara yol açıyor? Örneğin ayak ucunu yansıtan bir aynanın şanssızlık getirdiğine inanılıyor, aynanın en azından yatağı yansıtmayacak bir yere konumlandırılması öneriliyor. En kötüsü de yatak odası evli bir çifte aitse ilişkide üçüncü kişiyi çekeceği düşünülüyor. Böylece aldatmalar kaçınılmaz olabiliyor.

Bazı çiftler yatak odalarının tavanlarında boydan boya ayna tercih ediyor. Bu durum çiftler arasında zamanla azalmış tutkuyu tetiklemekte kısa vadede önemli bir etki sağlarken, uzun bir süre sonra sorunlar doğurması kaçınılmaz oluyor.

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here