Ana Sayfa Pozitif Yatak odanıza Feng Shui dokunuşu

Yatak odanıza Feng Shui dokunuşu

 

22112013 fengshui4Cep telefonunuzu uzak tutun

Cep telefonları, bilgisayar ve televizyon gibi elektronik aletlerin yatak odasına taşınması da yatak odanızda olumsuz bir enerji oluşmasına neden oluyor. Zeynep Akçay, iş yeri ve evlerde elektronik aletlerin yaydığı Chi enerjisinin olumlu olduğunu fakat yatak odalarında neden aynı enerjiye sahip olmadığını ise şöyle açıklıyor: “Yatak odaları telefonların değil, insanların şarj olacağı, yoğun bir gün sonunda rahatlama sağlayacak şekilde düzenlenmesi ve kişiye hizmet etmesi gereken bir alandır. Bu nedenle yatak odalarında bulunan televizyonlar, bilgisayarlar, cep telefonları kişileri aktif tutmaya devam ettiğinden dinlenmeyi olumsuz yönde etkiler. Özellikle yatak başlarına koyulan cep telefonları manyetik radyasyon yayarak fiziksel ve ruhsal yorgunluk sonuçları doğuruyor.” Bu nedenle yatak odasında televizyon, bilgisayar gibi elektrikli aletleri bulundurmaktan vazgeçemiyorsanız en azından bunların kapalı dolaplar içerisinde muhafazasına özen göstermelisiniz.

 

Feng Shui’de ayak ucunu yansıtan bir aynanın şanssızlık getireceğine inanılıyor. Aynanın en azından yatağı yansıtmayacak bir yere konumlandırılması öneriliyor.

 

2013 SU YILAN YILI

Her sene farklı yöne denk gelen dört aşk yıldızı, bu sene kendi evinde yani güneydoğu pusula yönünde… Her dokuz yılda bir tekrarlanan bu durumu iyi değerlendirmek istiyorsanız şunları yapın: “Bekarlar ve evlenmek isteyenler bu olumlu enerjiden yararlanmak için güneydoğuya küçük saksı bitkileri yerleştirebilir. Evliler veya halihazırda ilişkisi olanlar için bitki bu alanda sorun yaratabilir. Onların bu enerjiden faydalanması için düğün fotoğrafları gibi çiftlerin yer aldığı objelere yer vermeleri daha doğru olacaktır.”

 

Yazı: Neslihan Böle

Pozitif Dergisi Sayı 1

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here