Yaz “cool” geçecek

Arkadaşlarınızla yapacağınız tatil sorunsuz geçecek mi? Kum egzersizleriyle kaç kalori yakacaksınız? Peki ya saçlarınız bu yaz, pırıl pırıl parlayacak mı yoksa saman gibi mi olacak? Hepsinin yanıtı bu eğenceli haberimizde! Hayır, kahve falınıza bakmıyoruz, sadece bu mini testleri çözmenizi ve ipuçlarımıza kulak vermenizi öneriyoruz.

Aytaç Özkardaş [email protected]

Topla hafızanızı güçlendirin!

Tatilde plaj voleybolu oynamaya ne dersiniz? Araştırmalar plaj voleybolu ya da futbol gibi sporların kasları geliştirmenin yanında hafıza ve koordinasyon becerisi üzerinde olumlu etkileri olduğunu gösteriyor. Hatta bu sporlar kişinin kendine güvenini de artırıyor. O yüzden tatilde bir top edinin ve plajdaki uzun saatlerin küçük bir kısmını da topunuzla birlikte geçirin.

Tatilde eğlenceyi garantileyin

ARKADAŞ TESTİ

Tatile arkadaş grubuyla gitmek, hep beraber eğlenmek, ortak anılara sahip olmak kuşkusuz harika bir duygu. Ancak her zaman evdeki hesap çarşıya uymuyor ve birçok arkadaşlık tatilde yaşanan gerilimler, kavgalarla sonlanıyor. (Boşuna dememişler arkadaşını tatilde tanı diye!) Tatilinizin zehir olması da cabası. Çünkü herkesin kendi alışkanlıkları, kendi ritmi vardır ve bunları birbirine uydurmak aslında hiç de kolay değil.
Aşağıdaki mini testimizi çözerek, birlikte tatile çıkmayı planladığınız arkadaşlarınızla ne kadar uyum içinde olabileceğinizi sınayabilirsiniz. Sorulara evet ya da hayır diye cevap verin.

Birbirinizle sık sık tartışır mısınız?

Yemek seçimleriniz birbirinden tamamen farklı mıdır?

Biriniz diğerinden daha aktif bir yapıya mı sahip?

Hesabı ödeme/paylaşma konusunda hiç anlaşmazlık yaşadınız mı?

Aşağı yukarı arkadaşınızın içtiği kadar mı içki içersiniz?

Arkadaşınız ya da arkadaşlarınızın gecenin sonunda arabayı kullanacak 'ayık' kişi olarak sizi seçmelerini kabul eder misiniz?

Birlikte tatile gittiğiniz arkadaşınız yaz aşkı yaşasa sıkılır mısınız?

Eğer bu sorulara verdiğiniz cevaplardan üç ya da daha fazlası evet ise birlikte tatil kararınızı gözden geçirmenizde ya da anlaşamadığınız konular üzerinde tatil öncesinde konuşmanızda fayda var.

Ayaklara yaz bakımı

Yaz ayları fiziksel aktivitenin de arttığı aylar. Bu yüzden vücudumuzun tüm yükünü çeken ayaklarla ilgilenmeyi ihmal etmemek gerekiyor. Üstelik açık ayakkabılar, terlikler içinde daha bir bakımlı olmak şart. İşte ayak bakımı ile ilgili birkaç püf noktası:

Haberin devamı 2008 Ağustos sayımızda…

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here