Diğer
  Ana SayfaRöportajYaz rotaları

  Yaz rotaları

  -

  Haziran yağmurlarının ardından temmuzla birlikte güneş yüzünü iyiden iyiye göstermeye başladı. Artık tatil planları yapmanın ve yazı doyasıya yaşamanın tam zamanı! Peki ünlü isimler bu ayları nasıl geçirecek? Biz sorduk, onlar cevapladı…

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

  28082014 unluler02Başak Sayan

  “Tatilde spora ara veriyorum”

  “Arkadaşlarımla birlikte Bodrum ve Tayland’a seyahat edeceğim. Yolculuklarım sırasında şişkinlik yapan gıdalardan kaçınıyorum. Örneğin hamur işi gibi karbonhidrat ağırlıklı yiyecekler bende şişkinliğe neden oluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca sebze ve balık ağırlıklı besleniyorum. Normalde haftada dört gün düzenli spor yapıyorum ama tatili yalnızca dinlenme ve eğlenmeye ayırıyorum.”

   

   

   

   

   

   

  28082014 unluler03Emine Ün

  “Tercihim beyaz et!”

  “Bu ay kızım, eşim ve eşimin kızı ile birlikte ailece Bodrum’da tatil yapacağız. Daha sonra da yurt dışına çıkmayı planlıyoruz. Tatil süresince beslenmemi meyve ve sebze ağırlıklı sürdürüyorum. Kış aylarında çok fazla kırmızı et tükettiğim için de yazın tercihimi beyaz etten yana yapıyorum. Yazın her gün mutlaka bir şişe maden suyu ve bol miktarda su içmeye özen gösteriyorum. Tatil döneminde çok fazla egzersiz yapamasam da bu eksiğimi bol bol yüzerek telafi ediyorum.”

   

   

   

   

   

   

  28082014 unluler04Zeynep Beşerler

  “Önce Ege, sonra Akdeniz”

  “Bu ay sonunda eşim ve yakın arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 15 gün süren bir tekne turuna çıkacağım. Hemen hemen tüm Yunan adalarını ziyaret etmeyi planlıyoruz. Sonrasında da güneye, Bozburun’a geçeceğiz. Bu mevsimde zeytinyağlı ve benzeri şeyler yemeye gayret ediyorum. Ege’yi gezerken karaya çıktığımızda, yemek için yerel balık lokantalarını tercih edeceğiz. Tatil süresince elimden geldiğince yüzmek istiyorum.”

   

   

   

   

   

  28082014 unluler05Özge Özberk

  “Suyuma limon ve salatalık katıyorum”

  “Okulların kapanmasıyla birlikte kelimenin tam anlamıyla yazlıkçı moduna geçtik. Tatil sonuna dek oğlumla birlikte Bodrum’daki evimizde olacağız. Yaşamımın hiçbir döneminde kilo problemim olmadığı için yazın da beslenme şeklimi değiştirmiyorum. Uzun süredir soframda et olmuyor. Daha çok sebze ağırlıklı besleniyorum. Benim için yaz mevsimi zeytinyağlı yemekler ve taze otlar anlamına geliyor. İçme suyumu da bol limon ve salatalık dilimleriyle lezzetlendiriyorum. Yeni yıl ile birlikte yaşamıma sporu da ekledim. Bu nedenle tatil süresince egzersiz olarak bol bol yüzmeyi planlıyorum.”

   

   

  28082014 unluler06İnci Türkay

  “Kaz Dağları beni dinlendiriyor”

  “Bu yaz bir sinema filmim var. Sonrasında oğlum ve köpeğimizle birlikte Kuzey Ege’ye gideceğiz. İzmirli olmama rağmen, Kaz Dağları’ndaki evimizde zaman geçirmeyi seviyorum. Assos ve Küçükkuyu beni dinlendiriyor. Beslenmemde sebze, salata ve yaz meyvelerine yer veriyorum. Özellikle karpuz ve kirazı çok seviyorum. Sıkça dondurma da yiyorum. Ayrıca bol sıvı tüketmeye de özen gösteriyorum. Tatilde egzersizden vazgeçmemeye çalışıyorum.”

   

   

   

   

   

   

  28082014 unluler07Irmak Ünal

  “Hafta sonu kaçamakları yapacağız”

  “Bu kış birbirimizden çok fazla ayrı kaldığımız için yaz aylarını ailece İstanbul’da geçireceğiz. Hafta sonları ise arkadaşlarımızla yapacağımız programlara göre kısa seyahatlerimiz olacak. Ancak mutlaka babamı ziyaret etmek için Kıbrıs’a, annemi ziyaret etmek için de Bodrum’a gideceğiz. Yemek konusunda kendimi kısıtlamıyorum. Bedenimi dinleyerek, canımın istediklerini yiyorum. Canım tatlı isterse, bu ihtiyacı meyveyle gideriyorum. Eşim de ben de tatil için seçtiğimiz otelin önce odalarına, sonra da spor salonuna bakıyoruz. Tatile gitmiş olmak spordan ayrı kalmamıza neden olmuyor. Genellikle kardiyo, zaman zaman ağırlık çalışıyorum. Eğer çevre müsaitse yürüyüş de yapıyorum.”

   

   

   

   

   

  Ayşegül UYANIK ÖRNEKAL

  Fotoğraflar: Murat Kıvrak, Ozan Kutsal, Sinan Özbalkan, Murat Sargın, Hürriyet Arşiv

  Formsanté Dergisi Temmuz 2014 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....