Diğer
  Ana SayfaGüzellikYaz sonrası doğal bakım

  Yaz sonrası doğal bakım

  -

  Güzel yaz günlerinin izlerini gözlerinizin etrafında birer kırışık olarak görmek istemezsiniz,değil mi? O zaman yaz sonrası tepeden tırnağa bakım için kolları sıvayın.Thalassotherapy, doğal bakım ürünleri ve Tülin’in tavsiyeleri yardımcınız olacak.

  Bir yaz daha geldi ve geçiyor… Size kalsa, deniz, kum ve güneş üçlüsünden sonsuza dek ayrılmazsınız, ama acaba cildiniz ve saçlarınız bu konuda ne düşünür? Büyük ihtimalle sizinle aynı fikirde değiller… Çünkü güneş ışınları ve deniz suyu cildin nemini kaybetmesine yol açan başlıca etkenlerden. Cilt bakım uzmanları, bronzlaşmanın cildin yaşlanma sürecini çok hızlandırdığını her fırsatta belirtiyorlar. Yazın verdiği zararın etkisini minimuma indirmek ve kışa hazırlanmak için alabileceğiniz önlemler var. Örneğin; thalassotherapy… Bu, bedeninizi, tepeden tırnağa kışa hazırlamak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için mükemmel bir terapi yöntemi. Ayrıca yüzünüzden, saçınıza ve ayaklarınıza vücuduzun her bölgesini yazın verdiği zararlardan arındıracak ve kışa hazırlayacak kozmetik ürün önerilerimizden de faydalanabilirsiniz. Tabii, bir de Tülin Şahin'in güzellik sırlarından!

  Deniz suyunun mucizesi: Thalassotherapy

  Thalassotherapy, deniz suyunun, yosunun ve çamurun tıbbi kontrol altında, önleyici ve tedavi edici amaçlarla vücudun belirli bölgelerine uygulanmasını esas alan bir yöntem. Gloria Verde Resort Thalasso Müdürü Dr. Orhon Uzel'den aldığımız bilgiye göre; gerginlik, sindirim ve dolaşım problemleri, selülit, thalassotherapy ile giderilen başlıca sorunlardan. Pek çok Fransız uzman, yaz sonunda uygulanan 1 haftalık thalasso kürünün, grip aşısı kadar etkili olduğunu kabul ediyor. Bağışıklık sistemini uyaran ve direnç oluşturan thalasso ile tepeden tırnağa sağlık ve zindelik kazanmak mümkün. Ayrıca thalassotherapy, yaz boyunca yıpranmış cildin canlanması ve tazelenmesi için de mükkemel bir terapi çeşidi.

  TEPEDEN TIRNAĞA YAZ SONRASI BAKIM

  YÜZ

  Güneş ve tuzlu su, cildin kurumasına yol açan başlıca etken.UV ışınları cildi bronzlaştırırken cildin kolajen üretimine zarar veriyor ve elastikiyet kaybına neden oluyor. Bunun sonucunda cilt yıpranıyor, kuruyor ve yeni kırışıkların oluşması için gereken her şey hazır oluyor! Vitamin içerikli nemlendiriciler ve kuru ciltlere özel ürünler, hücrelerinizi canlandırıp, kolajen üretimini hızlandırabilir.

  Babor Fruity Vitality, AHA ve yeşil çay içeriyor. Cildi mükemel bir şekilde nemlendiriyor. Zengin bitkisel özlerle cilde sağlık, canlılık ve gençlik kazandırıyor.
  Lierac Sequissimo nemini kaybetmiş ciltlerin nem dengesinin düzenlenmesine yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir ürün serisi. Kuru ciltlerdeki gerilme hissini ve cansız görünüşü gideriyor.
  Lancaster Re-Oxygen serisi "Asimetrik Oksijen Taşıma Sistemi"yle cilde oksijen vererek cildin yeniden yapılanmasını ve nefes almasını sağlıyor. Donuk ve cansız ciltler, yeniden nefes almaya başlıyor.
  Mary Cohr Enstitüsü'nde yapılan yaz sonrası cilt bakımlarıyla cilt, adeta alttan ışık almış gibi aydınlanıyor. Hydra-Neuve isimli bakım programı yaz sonrası kalınlaşan ölü deriyi atıyor ve melanin lekelerini gidererek cildi kışa hazırlıyor.
  Dermalogica, Multivitamin Power System, cilt için gerekli besleyicilerin doku ve hücrelere maksimum derece ulaşmasını sağlayarak, erken yaşlanmayı engelleyen bir ürün serisi. Yoğun vitaminlerden oluşan ürün serisi, cildin elastikiyetini arttırıyor, cilde esneklik sağlıyor ve sağlıklı doku oluşumunu teşvik ediyor.
  Dead Sea Spa Magik ürünleri tatil, dönüşü cildinizdeki yenilenme bitmesin diyor! Eylül ayında çeşitli promosyonlar yapan firmanın Dead Sea Spa Magik Facial Set alan herkese Dead Sea spa Magik Algimud yüz maskesi hediye ediyor. Lut gölünün doğal minerallerinden elde edilen bu maske, dünyada yılın en iyi ürünü seçilmişti.

  - Advertisement -

  VÜCUT

  Yüz için geçerli olan her şey vücut cildi için de geçerli; güneş ve tuzlu su cildin nemini kaybetmesine ve kurumasına yol açan başlıca etkenler. Yazın her dakika su içinde olmak, sık sık duş almak da cildin hidro-lipidik tabakasına zarar veriyor ve cilt nem dengesini koruyamıyor. Bunun sonunda da kuruluk, cildin kalınlaşması ve elastikiyetini kaybetmesi gibi olumsuz sonuçlar görülüyor. Bununla baş etmek için yapılması gerekense vücut nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmemek. Deniz mevsimini kapattıktan sonra yapılacak kese, peeling gibi işlemler de ölü derinin atılmasını sağlayacak.

  M.D.Formulations Vit-A-Plus Hydr-A-Theraphy el ve vücut kremi içeriğindeki A ve E vitaminleri, beta-hidroksi asitler ve yüksek konsantrasyonlardaki alfa hidroksi asitle vücuttaki nemi, elastikiyeti artırıyor.
  Thalgo Soft Hydrating Emulsion, yüksek kalitede deniz özü kolajenleriyle zenginleştirilmiş. Nemlendiriyor ve cilde ipeksi bir doku kazandırıyor.
  Guinot Fraicheur de Peau, güçlü ve kalıcı meyve ve bitki ekstrelerinin ferahlatıcı, hoş kokuları ve aloe vera gibi nemlendirici özlerle vücudu derinlemesine nemlendiren ve tene hoş bir koku veren vücut bakım kokusu.
  Etre Belle Aloe Vera Gel, güneş ve deniz sonrası esnekliğini yitiren ciltleri yatıştıran, nemlendiren çok özel bir formüle sahip. İçeriğinde yüzde 75 oranında bulunan Aloe Vera bitki özü ve mentol cildi besliyor ve doğal dengesini yeniden kazanmasını sağlıyor. Etre Belle Skin Conditioner da cildin nem oranını dengeleyerek pırıl pırıl ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir vücut sütü.
  Guinot Liftenseur Buste cildi sıkılaştırıcı lipozomlar içeriyor ve göğüs ve dekolte bölgesinin sıkılığını korumasına yardımcı oluyor. Güneşin zararlı ışınlarından en fazla etkilenen bölgelerden biri olan hassas dekolte ve göğüsler bu ürünle elastikiyetini ve gençliğini koruyor.

  EL VE AYAKLAR

  Güneş, klor, tuzlu su ve klimalı ortamlar derken yaz sonunda ellerimizi lekeli, sertleşmiş ve kuru, tırnak etlerimiziyse kalınlaşmış bulabiliyoruz. Aynı şey ayaklarımız için de söz konusu. Üstelik yaz boyunca giyilen açık ayakkabılar nedeniyle ayaklarımız üzerinde nasırlaşma ihtimali taşıyan yaralar oluşabiliyor. Bütün yaz boyunca sürekli ojeli olan ayak tırnakları da havasız kalıyor ve bu nedenle sararıp, kalınlaşabiliyor. El ve ayak bakımı için özel ürünler en büyük kurtarıcımız.

  Mavala Cleansing Mask for Hands, bileşimindeki allantoin, nemlendirici salatalık ve sebze ekstreleriyle elleri ölü deri tabakasından arındırıyor.
  Repairing Night Cream for Hands, kuru, yıpranmış ellere yoğun bakım sunan 30 günlük bir kür. Özel pamuk eldivenleriyle kullanılan maske sayesinde 30 gün içinde yepyeni ellere kavuşmak mümkün.
  Thalgo Youthful Hand Cream, ince ve akıcı yapısıyla cilt üzerinde yağ bırakmıyor ve elleri tüm dış etkenlere karşı koruyor.
  Oriflame Exfoliating Foot Scrub ayakları ölü derilerden arındıran ve yumuşatan hassas bir peeling ürünü.
  Oriflame, Soothing Foot Cream, bileşimindeki nemlendiriciler ve papatya özleriyle ayak tenini yumuşatıyor ve pürüzsüzleştiriyor.
  Avon Foot Works serisinden Heel Softening Cream sadece ayak topuklarına özel bir ürün. Zengin nemlendirici bir ürün, topukları yumuşatıyor, kuruyup çatlamalarını önlüyor.
  Avon Rough Skin Remover, ayakların üzerindeki sertleşmiş deriyi yumuşatıyor ve ayakların pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlıyor.

  LEKE

  Özellikle 30'lu yaşlardan sonra cilt, bronzlaşmayı sağlayan melanini kontrol altında tutamıyor. Bu nedenle, cildin bazı bölgelerinde güneş lekeleri oluşuyor. Lekeler için özel üretilmiş beyazlatıcı kremler, düzenli kullanıldığında lekelerin rengini açıyor ve cildinizin duru bir görünüme kavuşmasını sağlıyorlar.

  Thalgo Unizones Protective Day Cream hem lekeleri açıyor hem de güneş altında kullanılabiliyor. İçinde güneş filtresi bulunan ürün lekeleri oluşmadan da önleyebiliyor.
  Oriflame Even Out leke giderici krem. Cildi yaz boyunca oluşan lekelerden arındırarak daha genç ve sağlıklı bir cilt dokusu oluşturmaya yardımcı oluyor.
  Lierac Correcteur Anti-Taches hem yüzde hem de ellerde kullanılabilen bir ürün. Lekeler üzerine uygulandığında yok olmalarını sağlıyor.
  Guerlain Issima Perfect White, lekeleri gidermenin yanı sıra doğal koruyucu bir barikat oluşturarak cildi renk değişimine karşı koruyor.
  Guinot Newlight Lotion Blancheur, C vitamini içeren sıvı, losyon şeklinde bir ürün. Günlük olarak, cilt temizlendikten sonra yüze uygulanıyor. Cildin rengini düzeltiyor ve berraklaşmasını sağlıyor.
  Guinot Newlight Serum Blancheur, yüksek C vitamini konsantrasyonlu bir yoğun bakım ürünü. Cildin pigmentasyon sürecini normal hale getiriyor, düzenli kullanımı sonrasında cilt, şeffaf bir hal alıyor.
  M.D.Formulations Skin Bleaching Gel, yüzde 2 oranında hidrokinon içeriyor ve lekelerin rengini açmaya yardımcı oluyor. Jel kıvamındaki ürün, günde 2 kez her çeşit leke üzerine uygulanabiliyor.

  TÜLİN'İN GÜZELLİK SIRLARI

  Tülin Şahin'in, nasıl kilo verdiğini artık herkes bildiğine göre (akşam 19:00'dan sonra, meyve salatası gibi çok hafif şeyler dışında hiçbir şey yemedi; günde 1 saat su jimnastiği ve 1 saat bisiklete binmek olmak üzere 2 saat spor yaptı ) iş bu kadar güzel görünmesinin ardındaki diğer sırları araştırmaya geldi. Örneğin; yaz sonrası bakım için neler yapıyor, hangi ürünleri kullanıyor? İşte bu soruların yanıtları:

  *Tülin'in çok gür ve sağlıklı saçları var. Meğerse bunun nedeni yaptığı çok doğal bir maskeymiş. Tarifi şöyle: 1 adet avakado, 1 adet muz ve 2 kaşık zeytinyağı ezilir ve saçlara sürülür. 15 – 20 dakika bekledikten sonra yıkanır. Tülin, maskeyi özellikle yaz sonunda uygulayarak yıpranan saçlarına canlılık kazandırdığını söylüyor. Ayrıca Kerastase'ın saçları güneşin UV ışınlarından koruyan Solaire serisinin ürünlerini de kullanıyor.

  *Güneşlendikten sonra cildine mutlaka maske yapan ve düzenli olarak nemlendirici kullanan Tülin, cildinin yaz boyunca nemsiz kalmamasını ve kurumamasını buna borçlu. Tercihleriyse, Christian Dior'un temizleme maskesi ve Helena Rubinstein'ın Force C Premium Serisi. Force C serisi içeriğindeki aktif C vitaminiyle cilde enerji, ışıltı ve canlılık veriyor, cildi nemlendiriyor ve yorgunluk izlerini siliyor.

  *Vücut bakımı için yine nemlendirici bakım sütlerini ve güneş kremlerini kullanmayı asla ihmal etmiyor. El ve ayaklarına da düzenli olarak peeling yapıyor. Elleri için uzun süredir Atrix el kremi kullanan Tülin, bu markadan çok memnun. Vücut bakımında bir tercihi de nemlendiricili bir vücut kokusu olan Biotherm Eau Vitamine; bu ürün, cildi, nemlendiriyor, rahatlatıyor ve turunçgil özlerinden oluşan harika kokusuyla kullanana dinamizm kazandırıyor.

  SAÇLAR

  Güneş ışınları, kum ve deniz suyu, saçların kurumasına, kırılmasına nemsiz kalmasına ve matlaşmasına neden oluyor. Yaz sonrası, yıpranan saçların sağlıklı hale kavuşturulması için saça nemini tekrar kazandıracak ürünlerden faydalanmak yerinde. Eğer saçlarınızın gerçekten çok yıprandığını düşünüyorsanız, uçlarından biraz kestirebilir ve kırıklardan kurtulabilirsiniz.
  Hayashi System 911 Emergency Pak haftalık kullanılan onarıcı bir bakım kremi. Keratin proteinleri, saç güçlendirici ve besleyici vitaminlerle son derece konsantre bir formülü var. Yaz mevsiminin saçta yarattığı kuruluğu giderici etkiye sahip.

  J.F. Lazartigue Stymulactine saç ve saç derisinin dayanıklılığını artıran ve saç uzamasını hızlandıran bir bakım ürünü. Mevsim değişimi kaynaklı saç dökülmesini de önlüyor.

  Bonacure mevsim dönüşlerinde saç dökülmeleriyle başa çıkmak için yepyeni bir ürün sunuyor. Phytobiogin Kompleks, Almanya Schwarzkopf laboratuarlarında saç dökülmesine karşı geliştirilmiş. Ürün, hücre yenilenmesini ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Duştan sonra saç derisine birkaç dakikalık masajla uygulanması yeterli.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz