Diğer
  Ana SayfaGüzellikYaza hazırlık

  Yaza hazırlık

  -

  Güzel yaz ayları şu an size uzak gözükebilir ancak yaza selülitlerden arınmış bir vücutla girmek istiyorsanız, bu zaman hiç de uzun değil. Önerilerimize kulak verin ve önümüzdeki üç ayı değerlendirip istediğiniz forma kavuşun.

  Selülit bir yağ problemi değil,bir bağ doku ve dolaşım bozukluğu sorunu. Türkiye'de kadınların yüzde'i bu problemi yaşıyor. Selülitin ana nedeni hormonal değişiklikler, yetersiz sıvı alımı ve cildin esnekliğini kaybetmesi. Bu nedenler, yaşla beraber daha ciddi bir boyut alıyor.

  Uzmanlar, selülite karşı açacağınız savaşta zamana ihtiyacınız olduğunun altını çiziyorlar. Bir diğer önemli nokta da birkaç etkili yöntemi bir arada kullanmak

  1-Doğru beslenme:

  Dengeli beslenerek, metabolizmayı hızlandırmak ve iyi çalışan bir sindirim sistemi hedefleniyor. Asla uzun süre aç kalmayın ve selülit düşmanı besinlerden uzak durun. Biber, domates, turunçgiller, ıspanak, havuç, yumurta, bira mayası, baklagiller bunlardan bazıları.
  Fazla miktarda tuz tüketimi, vücudun su tutmasını kolaylaştırıyor bu da ödem oluşmasına neden oluyor. Su da vücudumuzun temel besinlerini alması için vazgeçilmez bir önem taşıyor ama su tüketimine aşırıya kaçmanın hiçbir faydası yok.

  2-Terapilerin gücü:

  Son teknoloji ile geliştirilen aletlerle selülit ve lokal incelmede başarılı sonuçlar alınıyor. Sağlık merkezlerinde uygulanan kişiye özel paket programlar düzenli devamlılık gerektiriyor. Bu şekilde, yağların çözülmesi, toksinlerin atılması ve cildin sıkılaştırılması sağlanıyor.

  - Advertisement -

  3-Kremler:

  Düzenli kullanımla 1-3 cm incelme sağlayabilirsiniz.Selülitleri hafifletmek ve ipeksi bir cilt görünümü sağlamak da işlevleri arasında.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz