Diğer
  Ana SayfaAktüelYaza nasıl hazırlanıyorlar?

  Yaza nasıl hazırlanıyorlar?

  -

  mayis-2012-aktel-4Sedef Avcı
  Bakım ürünlerini özenle seçiyor

  Vücut bakımına büyük özen gösteren oyuncu Sedef Avcı, yaz aylarında haftada bir kez saç bakımı uyguladığını söylüyor. Her ay düzenli cilt bakımı yaptırmanın yanı sıra vücut peeling’ini de ihmal etmiyor. Bakım ürünlerini özenle seçtiğini söyleyen Avcı, kil maskesi ve argan yağından vazgeçemediğinin de altını çiziyor.

  mayis-2012-aktel-5Mine Tugay
  Cildini nemlendiricilerle şımartıyor

  Oyuncu Mine Tugay, güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte yüksek koruma faktörlü kremler kullanmaya başladığını söylüyor. Kış süresince kuruyan cildini nemlendiricilerle şımartmak istediğini belirten Tugay, saç bakımında da tercihini yoğun nem içeren ürünlerden yana kullanıyor. Yaz mevsimine hazırlıkta bakımın yanı sıra beslenmesine de özen gösterdiğini vurgulayan Mine Tugay, bol miktarda koyu yeşil yapraklı sebze, havuç ve somon balığı tükettiğini de sözlerine ekliyor.

  mayis-2012-aktel-7Deniz Berdan
  Yaza kese yaptırarak hazırlanıyor

  Her dönem güzel ve bakımlı isimlerden biri olan Deniz Berdan, yaz mevsimine hazırlıkta cildini daha çok nemlendirdiğini söylüyor. Mevsim geçişlerinde birçok hemcinsi gibi ölü derilerden kese yaptırarak kurtulduğunu belirten Berdan, cildi için de normalden daha yoğun bir krem tercih ettiğini söylüyor. Daha çok parfüm içermeyen, organik kremleri tercih ettiğini vurgulayan Deniz Berdan, şampuanını değiştirmese de saçlarını güneşin zararlı etkilerinden koruyup, rengini kaybetmesini engellemek için renk koruyucu kullandığını belirtiyor

  mayis-2012-aktel-6Akasya Asıltürkmen
  Güzelliği doğadan geliyor

  Cildinin hassas olması nedeniyle güneşten yoğun olarak etkilendiğini söyleyen oyuncu Akasya Asıltürkmen, özellikle 11.00-16.00 saatleri arasında açık havaya çıkmamaya özen gösterdiğini belirtiyor. Vücut bakımı için organik ürünleri tercih eden Asıltürkmen, saçları ve cildi için tatlı badem yağı, güneş lekeleri için acı elma yağı ya da adaçayı yağı, selülit için de turunç yağı kullandığını söylüyor.

  Hazırlayan: Ayşegül Uyanık ÖRNEKAL
  Fotoğraflar: Cihan AKGİRAY, Mehmet ERZİNCAN, Sinan ÖZBALKAN, Ceren SEMERCİ, DB Arşiv, Hürriyet Arşiv

  - Advertisement -

  Formsanté Dergisi Mayıs 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz