Ye, iç, güzelleş

20012014 beslenme1

Sağlıklı saçlar ve pırıl pırıl bir cilt için sürdüğünüz kremler, uyguladığınız maskeler işe yaramıyor… Temeli sağlam attığınıza emin misiniz? İşin sırrı doğru beslenmekte!

Güzellik sadece dışarıdan nasıl göründüğünüzle ilgili değil. Vücudunuza besin yoluyla giren her şey, en az giyim tarzınız kadar, fiziksel görünümünüzü de etkiliyor. Parlayan saçlar ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için mutlaka almanız gereken besinler var. İşiniz bir kozmetik mağazasından krem seçmekten daha kolay. Sadece bir markete gidecek ve sepetinizi dolduracaksınız.

 

Baklagiller

Onlar tam bir protein deposu! Bunun da saç sağlığı için ne kadar gerekli olduğunu söylemeye gerek yok herhalde…

 

Yeşil çay

Onda, kalorisi az, sıcacık bir içecek olmaktan daha fazlası var. Polyphenols bakımdan çok zengin; bu da iltihaplanma ve kızarıklık oluşumunu engelliyor. 

 

Yaban mersini

Çok iyi bir antioksidandır. Özellikle cildinizin kendini yenilemesine yardımcı olur. Güneşin deriye verdiği zararı da azaltır.

 

Kaju

Lezzeti şahanedir. Ayrıca içerdiği selenyum, vücudun proteini doğru kullanmasına yardım eder. Bu da, parlak bir cilt ve saçlara kavuşmanızı sağlar.  

 

Somon

Omega 3 bakımından çok zengin olan bu balığın, sağlığınız için ne kadar faydalı olduğunu defalarca yazdık. Ama söyleceklerimiz bitmedi; güzelliğiniz için de bolca somon yemelisiniz. Çünkü cildin kurumasını engelliyor. 

 

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here