Diğer
  Ana SayfaSağlıkYemeği dağınık yemeyi sevmem

  Yemeği dağınık yemeyi sevmem

  -

  1274712174-0Devrim Saltoğlu, ilk kitabı “Aşkyuvarlar”da çocukluğunu kaleme almış. Neden böyle yaptığı konusunda bakın neler anlatıyor: “Yemeğe sondan, ortadan başlamayı veya dağınık yemeyi sevmiyorum. Kenardan sona doğru giderim. Aslında bir çocuk sayesinde insanları 1970-80 dönemine taşımak istedim”

  Mövenpick Oteli, Azzur Restoran’dayız. Otelin geneline hakim, ferahlık ve rahatlık hissi burada da kendini gösteriyor. Masalar gayet sade… Bu röportaj yapıldığı sırada Ramazan ayı içersinde olduğumuz için etrafta bizden başka kimse yok. Bu ay Asmalı Konak’ın Seyhan Ağası Devrim Saltoğlu’yla görüşüyoruz. Oyunculuğunun yanı sıra dizilere senaryo yazıyor. İlk kitabı “Aşkyuvarlar” Epsilon Yayınları’ndan geçtiğimiz günlerde çıktı. Bir otobiyografi niteliğindeki kitap Saltoğlu’nun doğduğu günden başlayarak ortaokul yıllarına kadar olan bir dönemi kapsıyor. Peki genç bir oyuncu neden ilk kitabında çocukluğunu anlatıyor?

  1274712174-1Benim için bir başlangıç…
  Saltoğlu, ilginç bir benzetmeyle cevaplıyor soruyu: “Yemeğe sondan, ortadan başlamayı veya dağınık yemeyi sevmiyorum. Kenardan sona doğru giderim. Benim için de ilk kitap bir başlangıç gibi oldu. Eminim 20 sene sonra çocukluğumu anlatsam farklı olacaktı. Burada mesele benim çocukluğum değil. Bir çocuk sayesinde insanları 1970-80 dönemine taşımak, olanlara anne-babalıklarını, olmayanlara anne-baba olarak nelerle karşılaşabilirler onları hatırlatmak. Oradaki, ne kadar biyografik de görünse aslında bir üçüncü kişi. Ben onu sadece “o” diye değiştirerek de yazabilirdim. Daha samimi olduğunu düşündüğüm için kendimi anlattım. Oysa yazarların hepsi başkasını anlatırken aslında kendini anlatıyor.”  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz