Yengeç Burcu ve Kadın / Erkek Özellikleri

Yengeç Burcu insanları, yazın başladığını simgeleyen öncü burçtur. Peki, yengeç burcunun simgeleri nelerdir? Yengeç burcunun kadın / erkek özellikleri nelerdir? Karma ve Spiritüel Astrolog Elifliastroloji anlatıyor…

YENGEÇ BURCU’NUN SİMGESEL ÖZELLİKLERİ *

Yönetici Gezegen: Ay
Yönetici Ev: 4.ev
Element: Su
Nitelik: Öncü
Enerji: Dişil (Yin)
Mevsim: Yaz
Renk: Beyaz, Gümüş Renkleri
Uğurlu Günü: Pazartesi
Uğurlu Çiçekleri: Beyaz Gül, Zambak, Nilüfer
Uğurlu Taşı: İnci
Vücuttaki Bölgesi: Mide, Rahim, Yumurtalık, Göğüs, Göğüs Bölgesi
Meslekleri: Otelcilik, Aşçı, İç Mimar
Temsil Ettiği Alanlar: Dördüncü ev, aile, yuva, anne ile ilişki

YENGEÇ BURCU’NUN ÖZELLİKLERİ *

İkizler Burçlarının doğumundan sonra Yengeç Burcu’yla yazın iyice geldiğini ve mevsimin oturmaya başladığını gösterir.

Yengeç Burcunun evi olan dördüncü ev, aile, anne, anne ile ilişki, lise çağından sonra hayata dair büyüdüğünüzü, meslek seçme aşamasında olduğunuz, aile bağlarının güçlendiği, hayatı algıladığınız dönemdir.

ALINGAN, ANAÇ VE KÖKLERİNE BAĞLI İNSANLAR

Yengeç Burçları hassas, sezgisel, fedakar, alıngan, bağımlı, anaç, kollayan, ailesine ve köklerine bağlı insanlardır. İkizler Burcu’nun aksine konuşmaya değil hislere yönelirler akılla değil sezgiyle davranırlar. Yengeç Burcu’nun arketipi doğuran, besleyen ve yetiştiren annedir. Ailesi, etrafı ve çocuklarını korumak için aslana dönüşürler ve yeri geldiğinde yoktan var ederler aileleri için yapmayacağı fedakarlık yoktur.

GEÇMİŞLERİNE SADIKTIRLAR

Yengeç Burcu insanları geçmişlerine sahip çıkarlar, anı biriktirirler ve geçmişlerine sadıktır. Bir tek anılara değil eşyalarına dahi bağlıdırlar koleksiyonerdirler biriktirirler. Çevrelerinide bazen gereğinden fazla kollar ve hatta bunu kendi dertleri haline getirip yeri gelir kendileri depresyona girerler.

Bu denli hassas olan bu insanlar kendi konfor alanlarından çıkmayarak kendilerini güvende hissederler. Aile, yuva onlar için her şeydir. Vatanları aileleri ve evleridir. Zodyağın, naif ve duygusal çocukları doğum gününüz kutlu olsun!!!

https://www.instagram.com/elifliastroloji/

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here