Diğer
  Ana SayfaGüzellikYeni bir makyaj, yeni bir sen!

  Yeni bir makyaj, yeni bir sen!

  -

  Hep aynı tip makyajı ve saçları yapmaktan sıkılmadınız mı? Tamam bildiğin yol en güvenlisidir tezine biz de katılıyoruz ancak farklı bir görünüm belki de size çok iyi gelecek.

  Yazı: Deran Çetinsaraç

  Keskin bir çerçeve
  Görünüm: Gözlerinizi ortaya çıkartma konusunda en tercih edilen makyaj yöntemlerinden. Yumuşak uçlu bir kalemle çektiğiniz çizgilerin etrafını bir miktar dağıtmanız yeterli.
  Nasıl yapacaksınız: Hem göz altına hem de göz üstüne siyah kalemle çizgi çekin. Bu çizgiler göz pınarlarınızda birleşsin. Küçük bir fırça yardımıyla fazla yaymadan dağıtın.
  Son dokunuş: Göz pınarlarına da çizgi çektiğiniz zaman gözünüzün beyazları daha parlak görünecek.

  Sephora Glide Eyeliner 29,90 TL
  Kiko Milano Lip Me Lots Eyeliner 45,95 TL
  Max Factor
  Masterpiece Eyeliner 39,99 TL
  Sisley Waterproof Göz Kalemi 228 TL


  Mercan gözler
  Görünüm: Bu renk belki de şimdiye kadar kullandığınız en frapan göz farı olacak. Göz kapaklarınızda bir terracotta etkisi yapacak bu makyajda göz pınarlarından hafif şeftali tonlarıyla başlayan renk, devamında koyu bakırlara kadar gitsin. Göz renginize göre tonlamaları ayarlayabilirsiniz. Dudaklarınıza da parlak bir dokunuş yakışacaktır.
  Nasıl yapacaksınız: Büyük, yumuşak bir far fırçası kullanarak makyajı uygulayın. Bu sayede göz kapaklarının şakaklara yakın tarafına istediğiniz derinliği verebilirsiniz.
  Son dokunuş: Göz kapak diplerine kahverengi bir far sürerseniz gözleriniz daha anlamlı görünecek. Ayrıca kirpikleri uzatan maskaralar da kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Nars Spring Collection Under Arrest Likit Ruj 120 TL
  Kat Von D Glimmer Effect Far Fırçası 155 TL
  Becca Ocean Jewels Far Paleti 199 TL
  Flormar Göz Farı Paleti 39,99 TL


  Yarı yapılmış saçlar
  Görünüm: Parlak, dağınık saçlar geçtimiz yılın modasıydı. Şimdi uzun zamandır gizlediğiniz bukle ve kıvrımları ortaya çıkartmanın vakti geldi.
  Nasıl yapacaksınız: Kuru saçınıza şekil verici spreyi sıkın ve parmak uçlarınızla dipten uca saçınıza masaj yapın. Böylece ona hacim katmış olacaksınız. Saçın orta kısımlarından tutamlar alıp nazikçe geriye doğru tarayın. Altta kalan saçlardan ise büyük tutamlar alarak bigudilere sarın. En az 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra açın.
  Son dokunuş: Saçınızın ortadan ikiyi ayrıldığı bölümden küçük saç tutamları alın. Örgü yapmadan parmaklarınızla bu tutamları dolayın. Sonuna geldiğinizde bu şekilde bekletin, şekle girdiğini gördüğünüzde bırakın.

  - Advertisement -
  Remington Keratin Protect Isıtma Hacim Fırçası 279,90 TL
  Arzum Belissima Beach Waves Saç Maşası 299,90 TL
  Urban Care Shake’n Repair Onarıcı Köpük 46,90 TL
  Batiste Bare Kuru Şampuan 38,50 TL


  Dolgun, çarpıcı dudaklar
  Görünüm: Tıpkı eski Türk filmlerinde gördüğümüz gibi bu yıl dudakları büze büze gezeceksiniz. Özellikle alt dudaklar dolgunlaşırken, çerçeveleri yanlara doğru hafif uzayacak.
  Nasıl yapacaksınız: Keskin uçlu bir kırmızı dudak kalemiyle dudak kenarlarına dikkatlice çizgi çekin. Alt dudak çizgisini çekerken kalemi biraz dudak çizgisinin dışına çıkarabilirsiniz. Bu sayede alt dudağınız olduğundan daha dolgun görünecek. Dudaklarınızı ruj veya likit rujla boyayın ve kalemi tekrar sürerek birbirine karıştırın.
  Son dokunuş: Dudak kaleminizi sürerken hafif açı verin, bu sayede daha kolay kontrol sağlayabilirsiniz.

  Watsons Makeup Revolution Mat Dudak Seti (ruj ve kalem) 44,90 TL
  Maybelline New York Powder Mattes Ruj 24,99 TL
  Dior Dudak Kalemi 117 TL
  Chanel Les Beiges Healthy Glow Dudak Parlatıcısı 155 TL


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz