Yeni yılda renklenİn

0

Kozmetik markalarının 2009 makyaj koleksiyonlarına ait renkler kesinlikle büyülüyor! Sarıların, morların ve yeşillerin en canlı tonları size hem renkli hem de canlı bir yıl vaat ediyor. Yapmanız gerekense sadece biraz daha cesur olmak ve bu trendin tadını çıkarmak!

Elif Nazlı Duran [email protected]

Güneşin rengi; sarı

Altın ve sarı son yıllarda makyajın en gözde renklerinden; altın zenginliği ve ihtişamı simgelerken, sarı ise iddialı olmaktan çekinmeyenlerin gözdesi… Yaz mevsiminin güneşli günlerini anımsatan sarı göz kapakları ya da sapsarı bir eyeliner, tüm bakışların üzerinizde toplanmasına yol açabilir! Renk terapistlerinin sarı renk üzerine neler söylediğine gelince: Onlara göre, bu renk iyimserlik ve kendine güven duygularını artırıyor. Sarının verdiği pozitif enerjiyle zihinsel faaliyetleriniz de artıyor ve daha dikkatli hale gelebiliyorsunuz. Aynı ifadeler altın sarısı için de geçerli. Kısaca zihin gücünüze, konsantrasyona ve daha dikkatli olmaya ihtiyaç duyduğunuz günlerde sarının gücünden faydalanabilirsiniz, hem makyajınızda hem de giysilerinizde!

SARI SEÇİMLER:

1. Korres marka sarı ve yeşil farlar 31, sarı kalem ise 25 YTL
2. Donna Karan Gold parfüm 50 ml, 160 YTL
3. Rene Furterer Paris duş jeli 30 YTL
4. MAC mat sarı far 36 YTL
5. id bare minerals göz farı, 39 YTL

Doğanın çağrısı; yeşil

Kendimizi yorgun hissettiğimizde niçin yemyeşil kırlara ya da ormanlara koşmak isteriz, hiç düşündünüz mü? Uzmanlara göre, bunun sebebi yeşilin sakinleştirici, yatıştırıcı ve dinlendirici etkisi… Özellikle de mavi ile karıştırıldığında! Fakat, dilediğimiz her an doğayla baş başa kalmanın mümkün olmadığını artık hepimiz biliyoruz. Ama eğer biz yeşile gidemiyorsak, yeşili kendi dünyamıza taşıyabiliriz. İşte bunun bir yolu da, makyaj yaparken yeşilin en güzel tonlarından yararlanmak.
Yeşil far ve kalemlerin yüze fark edilir bir ışıltı kattığını tüm makyaj uzmanları kabul ediyor. Kahverenği, ela, mavi ya da yeşil fark etmez, eğer gözlerinizde bir tazelik ve canlılık istiyorsanız mutlaka yeşilin tonlarından faydalanmalısınız. Dilerseniz, yemyeşil bir maskara da edinebilir, yeşil kirpiklerinizde dikkat çekebilirsiniz. Yeşil makyajın önemli bir özelliği de, herzaman yapana doğal bir görünüm kazandırması. Eğer, söz konusu bir gece makyajıysa ve siz yine yeşilin tonlarından yararlanmak istiyorsanız, makyajınınızı simli farlarla daha çarpıcı hale getirebilirsiniz.
Bu arada, yeşil makyajı tercih edenlere bir öneri daha; makyajınızın etkisini artırmak için yeşil taşlı takılardan örneğin zümrüt ve opalden yararlanabilirsiniz. Bu takılar makyajınızla bir bütünlük sağlayacak ve size muhteşem bir görünüm kazandıracaktır…

Haberin devamı 2008 Aralık sayımızda…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here