Diğer
  Ana SayfaPsikolojiYeni yılda sil baştan yenilenebilmenin anahtarı

  Yeni yılda sil baştan yenilenebilmenin anahtarı

  -

  Yeni yıl yeni umutlar, yeni başlangıçlar demek. Yeni yılda kendini yeniden yaratmayı kim istemez. İşte bunun tam zamanı. Kişisel Gelişim Uzmanı Turhan Güldaş, yeni yılın ilk günleriyle birlikte yeni bir hayata başlamak isteyenler, eski alışkanlıklarını bırakıp yenilenmek ve hedeflerine ulaşmak isteyenler için tavsiyelerde bulundu.

  Yeni yıl; yeni başlangıçlar yapmak, yeni planlar yapmak, yeni adımlar atıp yeniden yaratmak için bir milattır. Yeni yılda nasıl idealinizdeki kişi olabilirsiniz, bunu başarmak isteyenler için reçete vermek istiyorum. Bu yıl hayatının başyapıtını yaratabilirsin. Bu yıl hayatının en mükemmel yılını yaratabilirsin. Bu yıl en mükemmel seni yaratabilirsin. Nasıl mı?

  EVRENLE YENİ BİR KONTRAT YAP

  Her gün yeni kararlar almak için yeni  başlangıçlar yapmak için yeni bir şanstır. İşte sana fırsat. Yeni bir milat, boş bir sayfa. Yeni bir kontrat yap. Eskisini çöpe at. Unut eskiden yaşadıklarını. Unut önceden yapamadıklarını. Hem de hepsini unut.

  ÖNCE KENDİNİ SEV

  Önce kendini sev ki, insanlar da seni sevsin. Yani hiç kimse kendisini sevmeyeni sevmez. Bu gayet normal. Onun için önce sen kendini seveceksin. Bu bir megalomanlık değil. Bu bir egoistlik değil. Seveceksin ki insanlar seni sevsin.

  BUGÜN YENİ BİR SAYFA AÇ

  Beyaz bir sayfa aç kendine. Artık bu yıl bu beyaz sayfada istediğini yaz. Özgürsün. İstediğini yazabilirsin diyorum. İstediğini dileyebilirsin diyorum. İstediğini çizebilirsin, resmedebilirsin diyorum. İşte sana bir fırsat. Bugün, bu yeni yıl bir başlangıç olsun. Yeni bir sayfa açarken daha önceki yıllarda biriktirdiğin negatif kelimeleri de dağarcığından çıkart. Israrla üzerinde durduğun ve yaşadığın kincilik, kırgınlık, intikam alma vb. kelimelerini hayatından ilelebet sil. Onları yaşadın ve artık sen geçmişle hesaplaşmıyorsun. Senin tek derdin var, bugün. Bugünü en mükemmel şekilde kullanmaya odaklan. Bu yılı en mükemmel olarak yaratmayı başar.

  - Advertisement -

  PİŞMANLIKLARINDAN ARIN

  Kendini daha önce yaptığın hatalardan dolayı bağışla. Unut yaşadıklarını. Geçmişe takılmak hiçbir şeye fayda sağlamaz. Geçmişten sadece ders alacağız. Geçmişten sadece hatalarımızı, yapmamamız gerekenleri çıkaracağız. Ama bu kadar, gerisine takılmayacağız. Geçmişi sadece bizim bugünümüze ve geleceğimize rehberlik olsun diye kullanacağız. O halde kendini geçmişte yaşadıklarından dolayı eleştirmekten vazgeç. İleride aynı hataları tekrar etmezsen sen o geçmişin bedelini ödemiş olursun. Ve ondan bir kazanım çıkarmış olursun. Geçmiş bitmiştir, artık yok. Geri dönülemezdir. Gelecek de belirsizdir. Gerçek olan şimdidir. O da bu yıldır. Bugündür, her gündür. O zaman her günü mükemmel kullanırsak, her gün daha mükemmel bizi yaratırsak bu yıl bizim yılımız olur. Hadi gelin bunu gerçekleştirelim.

  HAYATINDAKİ KARGAŞAYA SON VER

  Hayattan taleplerin net olsun. İsteklerin net, anlık ve ne istediğini bilen, yolunu bilen, hedefleri belli ve her günü pozitif kullanan sen ol. Bunu yaratabilirsin. O güç sende var. Bunun için öncelikle bilime, bilgiye açık olmak lazım. Önce araştırmaya açık olmak lazım. Önce günün her saniyesini pozitif kullanmak lazım.

  KENDİNLE BARIŞ

  Yaptığın hatalardan dolayı kendini suçlamaktan vazgeç. Bugüne odaklan. Bugün her şeyi yeniden kurman için sana verilmiş bir şanstır. Her gün senin için yeni bir şans geliyor. Her gün oyun yeniden başlıyor. Her gün sahne yeniden düzenleniyor. Perde yeniden açılıyor ve sen istediğin hayalindeki sonucu yaratabilirsin. Sen idealindeki filmi yaratabilirsin. Ve o filmin esas aktörü sensin. Sen onu yaratacaksın. Her saniye, her dakika, her gün. O zaman idealindeki sen olacaksın. Kendinle barış ve bugün olmak istediğin seni yaşa.

  BAŞARMAK İÇİN SABRET

  Başarıya ulaşmak, uzun bir yolculuktur. Hiçbir başarı 2 günde gelmez. Başarı sabretmesini bilenlere gelir. Bugüne kadar geldiğin noktaya ne kadar uzun zamandageldiğini anlarsan, gitmek istediğin yolun ne kadar uzun olabileceğini görürsün. Örneğin 2 günde ideal kilona ulaşamazsın, ideal formunu yakalayamazsın. İki günde hastalıklarından kurtulamazsın. İki günde bir kariyer yaratamazsın. Bunun bilincine var ve sabırlı ol. Ama başarmak için gerekli mücadeleyi de ver.  Vermeye de hazır ol. Sen bir savaşçısın. Hayatının dümenini ele geçir. Vücudunun kumandanı ol. Rüzgarla sürekli sürüklenip savrulan bir yaprak gibi olmak yerine hayatını yönlendiren bir kumandan ol ve yaşamının direksiyonuna geç. İşte bir fırsat yeni bir yıl başlıyor ve yeni bir şans başlıyor senin için. Bu bir maraton. Bir maratonda düşme de olur kalkma da, yağmur da olur çamur da… Yılmadan, vazgeçmeden koşmaya devam maratonda. Uzun mesafe koşuyorsun. Unutma bu maratonda kazananlar, en dayanıklı olanlardır. En hırslı, en savaşçı, en istekli olanlardır. En hazır, en güçlü olanlardır. Ve sen bu yıl maraton koşucusu ol.

  REVİZYONİST OL

  Hayatında radikal adımlar atmak için o gücü sen kendinde yarat. Var o güç sende. Korkma. Cesaretli olmazsan büyük adımlar ve başarılar gelmez, yakalayamazsın. Doğru olduğunu bildiğin yoldan git. Herkesi dinle ama en sonunda kendi kararını kendin ver. Kendi yolunu sen kendin çiz. Bunu yapabilirsin. Herkesi dinle, herkesin fikrini al ama son tahlilde kendi hayatının karar vericisi sensin. Ve bunu yapabilecek güç içinde var. Bu kararları alabilecek güç içinde var.

  BİLİNÇALTINI İYİ YÖNET

  Hayatında değişiklik yapabilmek için başta bilinçaltını ve vücudunu da iyi yönetmen gerek. Bugün, sadece senin yapman gereken vücudundaki 50 trilyon hücre ile barışmak. Onlarla barıştığın zaman; o, 50 trilyon hücre senin askerin olur, senin ordun olur. Dünyadaki hiçbir ülkenin sahip olmadığı bir orduya sahipsin, unutma. Ve bunların her birinde bilinç var. Her biri senin komutlarını dinleyebilir ama sen onlarla düzgün ve doğru iletişimi kurabilirsen o zaman onlarda idealindeki seni yaratman için her türlü desteği verirler. Yapman gereken tek şey vücudunun her hücresiyle barışık olmak.Kendinle, beyninle ve bilinçaltınla barışık olmak. Vücudunla, ruhunla, aklınla barışık ol. Geçmişinlebarışık ol. Ve çevrenle, dünyayla, insanlarla, tüm canlılarla barışık ol. Bu barışı sağladığın zaman başarı için önünde hiçbir engel kalmaz.

  BUGÜN VE HER YENİ GÜN KENDİ MUCİZENİ YARAT

  Hayatını değiştirmek için mucize olmasını bekleme. Mucize senin içinde. Kendi kendinin mucizesi ol. Sen zaten bir mucizesin. Sen mükemmel yaratılmışsın. Bu kadar kusursuz bir insan çok daha fazlasını başarabilir. Sen bunu başarabilirsin. Yapman gereken sadece gerçek gücünle temasa geçmek. İçindeki potansiyel ile temasa geçmek. İçindeki gücü doğru noktalara kanalize edebilmek. Yapman gereken tek şey yeni bir başlangıç. Bugün o başlangıç için ideal bir gün. Çünkü bugün yeni bir yıl başlıyor. Bugün idealindeki seni yaratacaksın. İdealindeki sen’e doğru daha fazla yaklaşacaksın. Tabii ki ideal sen, her gün değişecek, daha da ilerleyecek. Ama sen de her gün değişeceksin, ilerleyeceksin. Her gün yeni hedefler, yeni başlangıçlar. İyi bir gelecek istiyorsan, bugünü mükemmel kullanman gerek. Hem de her saatini hatta her saniyesini…Sana vereceğim son ama en güçlü sırrı veriyorum. Bu sırrı kullan. Ve bu yılın muhteşem geçsin. Senin yıllın olsun.

  Milyonlarca insanın artık bildiği, yüz binlerin yazarak uyguladığı bir sırdan bahsediyorum. Hayatının yönünü değiştirecek sırrı veriyorum. İdealindeki dünyayı, idealindeki seni yaratmanın anahtarını veriyorum. Yapman gereken tek şey, bu mantranın gücünü kullanmak. “BUGÜN DAHA MÜKEMMEL BİZİ YARATIYORUZ” Her gün bu mantrayı günde en az 150,belki de 200 kere yazacaksınız. Boş bir sayfaya, hem de el yazısıyla. Her gün usanmadan tekrar tekrar yazacaksın. Ve hayatının nasıl değiştiğini gözlemleyeceksin. Uygulayanlar, yaşayanlar biliyorlar, bugün yüzbinlerce insan, benim mantramı uygulayarak hayatlarını yeniliyor. İddia ediyorum, ilk günden itibaren sonuçlarını sen de almaya başlayacak ve her yeni günde hayatındaki değişimleri göreceksin. İşte bu mantra benim sana yeni yıl hediyem olsun. Muhteşem bir yıl olsun. Mükemmel bir sen yarattığın, güzel bir yıl diliyorum.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz