Diğer
  Ana SayfaGüzellikYeni yılda Sinderella etkisi yaratın

  Yeni yılda Sinderella etkisi yaratın

  -

  Külkedisi günümüzde yaşıyor olsaydı sadece elbisesini değiştirmekle kalmaz muhtemelen günümüz estetik teknolojisinin nimetlerinden de faydalanırdı. Yeni yıla Külkedisi değil de Sinderella gibi girmek istiyorsanız işte size en fazla bir ayda etkisini gösterecek tepeden tırnağa değişim yöntemleri…

  Tüm yılın değerlendirildiği aralık ayında her kadın fiziksel durumunu da baştan aşağı gözden geçirir. Yeni yıl kararlarınızın arasında daha güzel ve daha genç görünmek varsa, günümüz estetik teknolojisi size pek çok olanak sunuyor. Yeni yılda “yeni bir siz” için işte yaptırabileceğiniz uygulamalar…

  “Göz çevremdeki kaz ayakları beni olduğumdan yaşlı gösteriyor”
  Süperplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Dr. Hüseyin Güner, yüzde yaşlanmanın çok dinamik bir süreç olduğunu ve bunun sonucu olarak yüzde her yaş dönemine özgü, farklı bölgelerde değişiklikler ortaya çıktığını söylüyor. Güner, “İlk yaşlanma belirtileri göz ve çevresinde ön planda gözlemleniyor. ‘Nedir bu değişilikler?’ diyecek olursanız ilk önceleri kaz ayakları, alın çizgilerinde belirginleşme, sonrasında göz kapaklarında torbalanmalar takiben de alt ve üst göz kapağı ile kaşlarda düşme olarak kısaca özetleyebiliriz. 30-40’lı yaşlarında bir kadında ciltte sarkmalar ve cilt kalitesinde bozulma çok fazla değildir, bu yaş grubunda cilde kandan elde edilen PRP adı verilen kök hücre enjeksiyonuyla beraber tek bir seans lazer ile göz çevresine botoks uygulanması genç ve taze bir görünüm için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra gerektiğinde ‘custom made filler’ da kırışıklıkları açmak için tedaviye ekleniyor” diye anlatıyor.

  “Fotoğraflarda gıdım çıkıyor”
  Kadınların en korkulu rüyalarından biri de gıdı oluşumu. Dr. Hüseyin Güner, bu tip durumlarda kombine uygulamalar öneriyor: “Eğer hastanın gıdısı ve yüzünde hafif – orta düzeyde bir sarkma mevcutsa o zaman ‘Ultherapy’ ve ‘3DEEP RF’ adı verilen cerrahi olmayan ve uygulanan kişinin uygulama sonrası hemen sosyal hayatına dönebildiği germe işlemleri uygulanabiliyor.”

  - Advertisement -

  “Ben de ince bacaklara sahip olmak istiyorum”
  Op. Dr. Coşkun Levent Taşçı, tüm estetik cerrahi operasyonlarda olduğu gibi lazer teknolojisinin bacak estetiğinde yeni bir çağ başlattığını söylüyor. Lazer yardımı ile tüm operasyonlar kısa sürede ağrısız, kansız ve izsiz uygulanabiliyor. Taşçı, “Slim-lipo genel anestezi kullanılmadan uygulanabilen bir işlem. Hastalar operasyon sonrası kısa bir süre dinlendikten sonra işlerine, evlerine, alışverişlerine devam edebiliyor. Haftalarca kullanılan korseler, inmeyen ödemler, hematomlar, morarmalar, şişlikler ve dayanılmaz ağrılar slim-lipo lazer lipoliz operasyonlarında görülmüyor” diye ekliyor. Slim-lipo’nun diğer klasik yöntemlerden ayrılan en büyük özelliği ise yağ dokusu alınan bölgelerdeki cildin gerginleştirilmesinde de lazerin kulllanılabilmesi. Genç yaşlarda uygulanan operasyonlarda cildin gerginleşip yerine oturması çok daha kolay olabilirken ileri yaşlarda derinin elastikiyetini ve kalitesini kaybetmesi ile bu sıkılaşma ve gerginleşme gerçekleşmiyor.

  “Ben hariç herkes mini etek ya da tayt giyebiliyor”
  Op. Dr. Taşçı, doku yetersizliği veya kemiksel bazı deformiteler dolayısıyla çarpık görünen diz altı bacaklar için de kök hücreden zengin yağ enjeksiyonlarının tatmin edici sonuçlar verebildiğini söylüyor. Lokal anestezi altında rahatlıkla uygulanabilen bu dolgular sayesinde kadınların yıllardır kaçındıkları kısa etekleri veya taytları rahatlıkla giyebildiğini belirtiyor. Op. Dr. Kaan Gideroğlu da noninvaziv bir ultrasonografik vücut şekillendirme ve inceltme yöntemi olup ameliyat, kesi, iğne ve ya anestezi gerektirmeyen “Ultrashape” yöntemini öneriyor. Gideroğlu, “Güçlendirilmiş dinamik odaklı ses dalgaları hedeflenen bölgede kan damarları, sinir ve cilde zarar vermeden yağ hücrelerini kalıcı olarak parçalamaya yardımcı oluyor. Parçalanan yağ hücrelerinin içeriği vücut tarafından metabolize ediliyor. İşlem sırasında hasta müzik dinleyebilir ve kitap okuyabilir” diye ekliyor. Bel, basen, karın bölgesine uygulanabilen bu yöntemde işlem, uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre yaklaşık 1-1,5 saat sürüyor. Öğle tatilinde bile yapıtırabileceğiniz ‘Ultrashape’, genellikle üç seans uygulanıyor ve seans araları 15 gün oluyor. İlk etkileri ikinci haftada gözlenirken, tüm seanslar tamamlandıktan sonra bir–iki beden incelme hedefleniyor.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz