Diğer
  Ana SayfaGüzellikYeni yılda yeni estetikler

  Yeni yılda yeni estetikler

  -

  Popomu kaldırsam, yüzümü gençleştirsem, biraz da gıdımdan aldırsam değmeyin keyfime diyenlerdenseniz işte size yeni yıla özel yeni estetikler. Uygulaması kolay bu yöntemlerle en fazla birkaç saat içinde tüm isteklerinizi gerçekleştirmek mümkün!

  SAĞLIKLI SAÇ
  Stres, ani kilo alıp vermek, düzensiz beslenme ve ilerleyen yaşla birlikte saçlar inceliyor, güçsüzleşiyor ve azalıyor. Erkeklerde görülen bölgesel saç dökülmesinin aksine kadınlarda yaygın saç dökülmesine daha sık rastlanıyor. Saçların yeniden güçlenmesi için kıl köklerindeki protein enzimlerinin uyarılması gerekiyor. Dermatolog Dr. Ömür Tekeli, her iki tip saç dökülmesi için saç lazerini öneriyor. Saç için kullanılan lazer, 20 dakikalık 45 kür şeklinde bir yıla yayılarak uygulanıyor. Düşük seviyede lazer enerjisi kullanılarak uygulanan yöntem, patentli bir lazer çanağı sayesinde kafa derisindeki tüm saç foliküllerini uyararak enerji üretiminin artırılmasını ve protein bloke edici DHT enzimlerinin etkilerinin azaltılmasını amaçlıyor. Saç dolgunluğunun ve yoğunluğunun artırılmasına, zayıf saç foliküllerinin güçlenmesine ve yıpranmış saçların yenilenmesine yardımcı oluyor.

  KAVİSLİ POPO
  Kot giydiğinde güzel görünen bir popoyu hangi kadın istemez ki? Kıvrımlı güzel bir popoya sahip olmak sadece Jennifer Lopez ya da Beyonce gibi ünlü isimlerin değil sizin de hakkınız. Böyle bir popoya sahip olmak ise sandığınız kadar zor değil. Yeni uygulanan estetik yöntemler kısa sürede güzel kıvrımlara sahip olmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu yöntemlerden biri de Lazer Lipoliz. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu, “Liposuction’da yeni bir teknoloji kullanılıyor: Özel bir lazer cihazı ile yapılan Lazer Lipoliz. Bu uygulamanın diğer liposuction tekniklerinden farkı, özellikle ilk haftalarda hastanın morarma, şişlik, hareket kısıtlılığı gibi evreleri daha rahat geçirmesi oluyor. Çünkü daha az miktarda yağ alınıyor, yağ hücreleri lazer enerjisi kullanarak çok daha iyi parçalanıyor ve aynı zamanda cilde sıkılaşma işlemi de yapıyor” diyor. Son yıllarda kullanılmaya başlayan lazer liposuction’da ise lazer enerjisi kullanılarak yağ hücrelerini daha yoğun parçalamak amaçlanıyor. Yaklaşık iki saat süren, lokal anestezi ve sedasyon altında yapılan operasyonun, hastane koşullarında gerçekleştirilmesi önem taşıyor. Lazer liposuction yöntemi kalça, bel, baldır, bacak ve yüz bölgelerine uygulanabiliyor. Yöntem için uygun olan kişiler; normal vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip, fakat belli vücut bölgelerinde aşırı yağ kitleleri olanlar oluyor.

  GERGİN CİLT
  Plazmalipo; vücudun depo yağlarının biriktiği göbek, bel, basen bölgeleriyle gevşeme ve sarkmanın sık görüldüğü gıdı, kol ve sütyen altında plazma enerjisini kullanarak incelme ve şekillendirmeyi bir arada yapmayı amaçlayan bir yöntem. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Oygar Aytekin, “Plazmalipo, diğer ameliyatsız incelme uygulamalarının aksine ses ya da radyo dalgaları ile değil, kontrollü ısı ile yağlı bölgeye müdahale ediyor, fazla yağlarından kurtulan alanın sarkıp gevşemesi engelleniyor, ısı etkisiyle tıpkı ısınan bir saç telinin gerilip kalınlaşması gibi toparlanıp, sıkılaşıyor” diyor. Özellikle göbek bölgesi, bel çevresi, sırt, basenler, diz içi, ayak bileği, kollar ve gıdı en çok talep edilen ve en iyi sonuçlar alınan bölgeler. Seanslar her bir bölge için 30 dakikayı geçmiyor ve tek seanslık bir uygulama yeterli oluyor. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz