Diğer
  Ana SayfaGüzellikYeni yılda yeni estetikler

  Yeni yılda yeni estetikler

  -

  İNCECİK KOLLAR
  Kol ve gıdıdaki fazlalıklar kadınların en önemli şikayetlerinden biri. Her iki bölge için uygulanan yeni yöntemlerden biri de lipotowave tedavisi oluyor. Dr. İsmail Ağar, “Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin toparlanması, sarkmaların giderilmesi ve gerginleştirilmesi için kol ile gıdı bölgesine uygulanan lipotowave tedavisi belirli bölgelerde yerleşmiş olan yağların parçalanmasını amaçlıyor. Lipotowave, yağları parçalayan hipoosmolar sıvının bu bölgelere enjekte edilmesiyle uygulanıyor. Hipoosmolar sıvı, yağların parçalanma etkisini artırmaya yardımcı oluyor” diyor. Tedavinin diğer aşamasında ise sıvının daha derinlere inmesi sağlanıyor.

  BASEN VE KALÇA YAĞLARI
  Kalça, basen bölgesine yönelik tedavinin amacı, bu bölgeye yerleşen fazla yağları yok etmek, kalça bölgesinde yerleşmeye müsait selülitlerden kurtarmak ve yer çekimi etkisiyle meydana gelen sarkmaya karşı kalçayı toparlamak oluyor. Dr. İsmail Ağar, “Vücut ütüsü dokunun derinlerine ulaşarak bölgedeki yağları eritmeyi amaçlıyor. Tedavi aynı anda hem selülit, hem lokal kilo, hem de aynı bölgedeki doku gevşekliklerine etkili toplama işlemlerini bir arada sunuyor, ilk seanslardan itibaren etki göstermeye başlıyor” diyor. Hamilelik ve doğum sonrasında vücutta olusan ödemin atılması, şişliklerin giderilmesi, sarkan derinin sıkılaşması ve toparlanmasında da kullanılabiliyor.

  GENÇ BAKIŞLAR
  Botoks ve dolgunun yetersiz kaldığı, estetik cerrahinin erken olduğu göz kapağı, dudak üzerindeki ince kırışıklıklar, dizler, bacak içi gevşekliği, kol sarkmaları, düşük popo gibi sorunlar için kullanılan yöntemlerden biri de Thermage Body. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; Thermage Body’nin en çok hamilelik ve kilo kaybı sonrasında ve cerrahi müdahaleye zaman ayıramayacak olan çalışan hastalarca tercih edildiğini belirtiyor. Sistem radyo dalgalarıyla (Monopolar Radyofrekans), cildin elastikiyetinden sorumlu kolajen dokuları uyararak onların kolajen üretimini tetiklemeyi amaçlıyor. Bunu da kolajen üretiminden sorumlu cildin alt tabakasını ısıtarak yapıyor. İlk tepki olarak cildin görünen yüzeyine bağlı bağlar geriliyor, kalınlaşıyor ve kısalıyor. Bu dokularda yaratılan ısı, vücuda dokularını yenileme sinyali gönderiyor. Bu sinyal sayesinde yaşla birlikte giderek azalan bağ dokularının yenilenme süreci hızlanıyor. Bu sistemin işlem süresi, uygulama yapılacak alana bağlı olarak 20 dakika ile iki saat arasında değişiyor. Thermage Body’de tek seans genellikle yeterli oluyor. Sistem alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde, yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında, ağız çevresinde özellikle sigara içiminden kaynaklanan dudak üzerindeki kırışıklıkların tedavisinde, çene ve çene altında, karın, iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında, bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında, kalça bölgesinin daha kalkık ve yuvarlak olarak biçimlendirilmesinde kullanılıyor.

  aralik-2011-estetik-3-resim-2SARKAN CİLDE DOKU AŞILAMASI
  Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Onur Erol, yaşla birlikte hacmini kaybeden ve kırışıklıklar oluşturan dokulara hayat verecek doku aşılaması yöntemini öneriyor. Erol, “25 yaşından itibaren dokularımız erimeye başlıyor. Bunu en rahat yanakların, boynun sarkmasından, belirsizleşen elmacık kemiklerimizden anlayabiliyoruz. Doku aşılaması yönteminde, kişinin bel, karın, kalça gibi bir bölgeden alınan yağ dokusuna kanından elde edilen tamir edici hormonlar ekleniyor. Aşılama yöntemiyle konulan dokular bölgede çevreden alacağı kan damarları ile yeniden canlanıp orada vücudun kendi dokusu olarak canlılığını sürdürüyor. Bu canlılığı sürdürme oranı yağlar için yüzde 50, doku kokteyli şeklindeki iğneyle verilen dermis, fasia, yağ, kas parçacıkları gibi maddelerin karışımından elde edilen ve yine enjeksiyonla verilen mikrogreftler ise yüzde 90-95 oluyor” diyor.

  Nilgün Yıldız

  - Advertisement -

  Formsante Dergisi Aralık 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz