Diğer
  Ana SayfaGüzellikYepyeni bir cilde hazır mısınız?

  Yepyeni bir cilde hazır mısınız?

  -

  Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer nasıl etki ediyor?
  Fraksiyonel CO2 lazer, dalga boyu sebebiyle tek atışta cildin derinlerine ulaşabiliyor. Dokuda termal etki oluşturarak cildi yenileyebiliyor. Radyofrekans, bir elektrik dalgası ve cilt yüzeyi kuru bir tabaka olduğundan, etki etmesi için retiküler dermis denilen cilt altındaki damar ve kollajen liflerden zengin tabakaya inmesi gerekiyor. Tek başına uygulanan radyofrekans cilt altına inemediği için sadece ödem yaratabiliyor ve bu nedenle de etkili olamıyor. Radyofrekanslı Fraksiyonel CO2 Lazer ise iki tekniğin iyi bir kombinasyonu. Lazerin açtığı yolu radyofrekans takip ediyor. İki etkinin aynı başlıkta aynı anda oluşturulmasıyla termal etki artırılıyor. Toplam etki, tek başına iki sistemin toplamından daha yüksek oluyor. Kontrollü, acısız ve hızlı bir yöntem olarak biliniyor. Doktorun istediği derinlikte ve doktorun istediği kadar termal etki oluşturacak şekilde kullanılabiliyor. CO2 Lazer ve radyofrekans aralıklı noktalar şeklinde etki ediyor. Bu sayede cilt hızla iyileşebiliyor.

  subat-2012-yenilik-resim-3subat-2012-yenilik-resim-2KULLANILDIĞI ALANLAR
  1. Cilt yenileme, yüz gençleştirme: Yüz, göz kapakları, boyun ve dekolte bölgelerindeki kırışıklıklar ile cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesinde kullanılabiliyor.
  2. Leke tedavisi: Güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan lekeler ve yüzeysel pigment bozuklukları, aşırı bağ dokusu (hipertrofik skar) ve keloid tedavisinde kullanılıyor.
  3. İz tedavisi: Yüz, sırt ve göğüste oluşan akne izleri (sivilce izleri) ve çukurları, yara, yanık ve ameliyat izlerinin tedavisinde kullanılıyor.

  Diğer uygulama alanları
  ● Benlerin ve keratozların tedavisi,
  ● Göz kapaklarında oluşan kolesterol plaklarının tedavisi,
  ● El, ayak, genital bölge gibi yerlerde oluşmuş siğillerin tedavisinde kullanılıyor.

  Formsante Dergisi Şubat 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz