Diğer
  Ana SayfaGüzellikYerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

  Yerçekimine karşı koyan muhteşem dekoltelerin sırları

  -

  yercekimine-karsi-koyan-muhtesem-dekoltelerin-sirlariKarın ve kalça bölgesini sıkı egzersiz yaparak şekillendirebiliyoruz oysa göğüs bölgesinde estetik yaptırmadan zamanı geri çevirmek o kadar kolay değil. En iyisi ise yerçekimine yenilmeden önce önlem almak.

  GÖĞÜSLERDE MEYDANA GELEN SARKMA, GEVŞEME, AŞIRI YUMUŞAKLIK GİBİ DEFORMASYONLAR KADINLARIN EN ÇOK ŞİKAYET ETTİĞİ KONULARIN BAŞINDA YER ALIYOR.

  Yapısında hiç kas olmayan tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüsler, zamanla yer çekimine yenik düşüyor. Göğüsleri dik tutan sanıldığı gibi kaslar değil, göğüs altından çeneye kadar uzanan deri yelpazesi. Dekolte bölgesi, zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, hormonal değişimler, emzirme, yanlış sutyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümünü yitiriyor. Neyse ki meydana gelen deformasyonları sağlığı riske atmadan gidermenin yolları var. Egzersizler, masaj ve kozmetik ürünler bu konuda size yardımcı olacak. Unutmayın; güzel bir dekoltede belirleyici olan, sadece göğüs ölçüleri değil. Önemli olan gergin ve bakımlı bir görünümdür.

  Nasıl bir sutyen?
  Dantelli ve ince askılı sutyenler, her zaman cazip görünür; ancak sutyen seçerken, ihtiyaç ve sağlık göz önünde bulundurulmalı. Spor yaparken, zıplamalara karşı koruyucu ve sıkı sutyen tercih edin. Günlük kullanımda ise sıkı ve göğüsleri baskı altına alan modellerden kaçının. Göğüse tam oturan ve cildin nefes almasını sağlayan pamuklu kumaştan üretilen sutyenler her zaman daha sağlıklıdır. Satın almadan önce mutlaka deneyin ve sutyen alışverişinde asla ucuza kaçmayın.

  nasil-bir-sutyenHangi sporlar?
  Yüzme ve su jimnastiği dekolte bölgesini güzelleştirmek için ideal sporlar. Göğüsleriniz büyükse jogging, koşu ve savunma sporlarından uzak durmalısınız. Önemli olan sırt kaslarını ve pazuları güçlendirmek.

  - Advertisement -

  Nasıl bir duruş?
  Duruş tarzınız, dekolte bölgenizin güzel görünmesinde çok etkili bir unsur. Sahip olduklarınızı göstermekten kaçınmayın! “Karın içeri, göğüs dışarı” kuralına uyun. Oturma pozizyonunda sandalyeye sırtınızı dayayarak dik oturun.

  Daha iyi bir dekolte için
  Çok sıcak su ile duş almayın. Her banyodan sonra soğuk su ile masaj yapın. Üstsüz güneşlenmeyin. Göğüs şeklinize uygun sutyen kullanın. Sutyensiz spor yapmayın. Sürekli yüzüstü yatmayın. Çok sık kilo alıp vermemeye çalışın. Düzenli olarak nemlendirici bir krem ile masaj yapın. Özellikle boyun, omuz ve kolları çalıştıran egzersizleri tercih edin.

  Dekolte masajları
  Göğüsleri geliştiren ve güzelleştiren ana masaj bölgeleri göğüs, boyun ve omuzlardır.

  Soğuk su masajı
  Her gün düzenli olarak yapılan soğuk duş ya da buz masajı, bağ dokusunu güçlendirir ve göğüslerin formda kalmasını sağlar. Soğuk suyun dolaşımı canlandırıcı ve cilde gerginlik veren etkisi var. Dokuları sıkılaştırıyor ve gevşemeyi önlüyor. Banyodan sonra birkaç dakika göğüslerinizi soğuk duşa tutun.
  dekolte-egzersizleri
  Avuç içi masajı
  Avuç içlerinizi göğsünüzün üstüne koyup sağ elinizi saat yönünde sol elinizi de tam tersi yönde çevirerek göğüslerinizi ovun.

  Elma masajı
  Meyve asitleri ve C vitamini kolajen üretimini harekete geçirir ve küçük kirleri temizler. Elmayı dilimleyin, dekoltenize yerleştirin. 20 dakika bekletin, soğuk suyla durulayın.

  Yağ masajı
  Yağ ile uygulanan masaj bağ dokusunu kuvvetlendirir. Ellerinize aromatik vücut yağı sürün, sağ elinizle sol göğsünüzü, sol elinizle de diğer göğsünüzü ovarak masaj yapın.

  Boyun masajı
  Boynunuza yumuşak dokunuşlarla daireler halinde yapacağınız masaj, tiroid bezlerinin çalışmasına yardımcı olarak göğüsleri geliştirir.

  Dekolte egzersizleri
  Sıkı ve dik göğüslere kavuşmak için her gün düzenli olarak egzersiz yapmalısınız.

  Avuç egzersizi
  Bağdaş kurun ve oturun. Omuzlarınız gevşek halde, kollarınız göğüs seviyesinde, avuçlarınız iç içe gelecek şekilde ellerinizi birleştirin; avuçlarınızı birbirine doğru itin. 20 kez tekrar edin.

  Şınav
  Emekleme pozisyonunda diz ve ellerinizi yere koyun. Bacaklarınızı kalça seviyesine kadar havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Dirseklerinizi bükerek gövdenizi yere doğru indirin. Birkaç saniye bekleyip başlangıç pozisyonuna dönün. 20 kez tekrar edin.

  Bacak egzersizi
  Yere sırtüstü uzanın ve omuzlarınızı yere değdirin. Bacaklarınızı havaya kaldırıp çapraz hale getirin. Kollarınızı vücudunuza paralel şekilde yana uzatın; sonra da ellerinizi birleştirin. 20 kez tekrar edin.

  Havlu egzersizi
  Elinize bir havlu alarak çamaşır sıkar gibi havluyu bükün. Her gün en az 25 kere tekrar edin.

  Esin Altuğ Eğrilmez
  Fotoğraflar: www.shutterstock.com – Db İmaj  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz