Diğer
  Ana SayfaGüzellikYeşil enerji

  Yeşil enerji

  -

  Enerji rengi yeşil, gücüyle tüm duyularınızı uyandırıyor… Taze çimenlerin ve yeni tomurcuklanmaya başlamış bahar çiçeklerinin kokusunu içinize çekin ve yeniden doğmaya hazırlanın. Kışın tüm rehavetini üzerinizden atmak için yapmanız gereken doğadan ve doğal ürünlerden faydalanmak. Bitki özleri içeren bakım ürünleri, yeşil çay, yeşil limon ve çimen kokan parfümler hepsi sizi bekliyor…Canlılığı temsil eden yeşil renkle bahara yenilenmiş olarak girebilir ve bu harika ayların keyfini sürebilirsiniz.

  Yeşil renk baharı simgeliyor. Çünkü Bahar aylarında uyanmaya başlayan doğa, yeşil renge bürünüyor. Yeşil ışık dalgaları göz tarafından algılanınca enerjiyle doluyoruz ve metabolizmamız hızlanıyor. Aslında bu kural tüm canlılar için geçerli; yani baharla birlikte bütün doğa uyanıyor.
  Bahar aylarında daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak için zeytinyağı ve yeşil çay özü içeren, hücre gelişimini canlandıran ürünlerden faydalanabilirsiniz.

  Yeşil renkle yapacağınız renk oyunuyla gözlerinizi ön plana çıkarabilir ve buğulu bakışlara kavuşabilirsiniz. Gözlerinize derin ve anlamlı bakışlara kavuşturmak için Guerlain'in 2003 Bahar Koleksiyonu'ndan yeşil far ve yeşil rimelden faydalanmanız mümkün.

  Kivi, salatalık, elma, avokado gibi yeşil meyvelerin her biri bir çok vitamin, bakım ve rutubet bağışı yapan özler içeriyor. Şampuan ve şartlandırıcılar saçlarınıza daha çok canlılık, doğal bir parıltı ve enerji verir. Bu hoş kokular, saniyelik hızlarla ruhunuzu canlandırır.

  Yeşil çay, limon otu, biberiye, nane yada yosun gibi doğal maddelerin içerdiği aktif maddeler, cildinizi canlandırıyor, yeniliyor ve gerginleştiriyor. Fransız Kozmetik Firması Guinot'nun özel vücut ürünleri kendinizi iyi hissetmeniz için. İnceltici ve selülit giderici vücut jeyi yosun özleri sayesinde bölgesel kilo fazlalığını gidermeyi hedefliyor. Göğüs sıkılaştırıcı krem ise destekleyici bağ dokularını güçlendirerek göğüsleri dikleştiriyor.

  - Advertisement -

  Tazelik zamanında size taze kokular eşlik etmeli. Doğanın en güzle kokularından esinlenilerek yaratılan parfümler kendinizi daha neşeli hissetmenizi sağlayabilirler. Örneğin Cerruti 1881'in yeni kokusu Eau D'Ete Summer Fragrance doğanın tazeliğini yakalayan çiçeksi bir koku. Özel üretilen bu parfümün formülünde pek çok çiçeğin yanı sıra taze çimen de kullanılmış. Heyecan verici, değil mi?

  Yeşilin gücünden daha fazla yararlanmak isteyenler, nefes egzersizi yapabilirler. Bu, hücrelerin oksijenle dolmasını sağlayıp, metabolizmayı canlandırıyor.
  Egzersizi yapmak için sakin ve sessiz bir yere rahatça oturun. Önce kocaman, yeşil bir bulut hayal edin ya da yeşil renli bir şeye bakıp, o yeşil rengi içinize alacak kadar derin bir nefes alın. Nefesinizi biraz tutup, yavaşça verin. Bunu on kez tekrar edin.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz