Diğer
  Ana SayfaGüzellikYılbaşı gecesi için yüze hangi estetik dokunuşlar yapılabilir?

  Yılbaşı gecesi için yüze hangi estetik dokunuşlar yapılabilir?

  -

  Yılbaşına parlak ve canlı bir ciltle, ışıltılı bir yüzle girmek herkesin yeni yıl için ilk isteğini oluşturuyor. Bu nedenle ilk talep yüz şekillendirme uygulamaları olan botoks ve dolgudan yana oluyor. Peki, yılbaşı gecesi hangi küçük dokunuşlar yapılabilir? Yapılan değişiklik fark edilir mi? Medikal Estetik Hekimi Alp Mamak anlatıyor…

  YILBAŞI GECESİ İÇİN YÜZE HANGİ ESTETİK İŞLEMLER YAPILABİLİR?

  BOTOKS VE DOLGU

  İlk talep yüz şekillendirme uygulamaları olan botoks ve dolgudan yana oluyor. Botoks ve dolgu ile 1 santimetre altındaki kusurlar cerrahiye gerek kalmadan düzeltilir; dudak, çene, elmacık şekillendirme ve kaş kaldırmada olduğu gibi.

  İŞLEM NE KADAR SÜRER?

  İki uygulama da ortalama 15 dakika sürer, öncesinde uyuşturucu krem uygulanır, çok küçük iğnelerle uygulanır. Botoksun etkisi 3. gün başlar 15. günde maksimum etkiye ulaşır ve etkisi ortalama 4 ay devam eder. Dolgu uygulamasında etki hemen görünür ve yine ortalama 4-6 ay azalarak devam eder.

   

  yılbaşı gecesi estetik

  - Advertisement -

  MEZOTERAPİ, SOMON DNA, GENÇLİK AŞISI, HYALURONİK ASİT…

  Özellikle böyle özel günler öncesi cilt tamiri yani; yaşlanmayı geri çeviren ve durdurmayı amaçlayan uygulamalar da son derece popülerdir. Bu uygulamalarla cilt parlak, canlı, fresh olması hedeflenir. Bunlar ise mezoterapi; vitamin, somon DNA, gençlik aşısı, hyaluronik asit ve kök hücre enjeksiyonları.

  DOKU STİMÜLASYONU

  Doku Stimülasyonu olarak adlandırılan uygulama ise şu anda en popüler olan yeni uygulama şekli.

  İŞLEM NE KADAR SÜRER?

  Bu uygulamalar ise yaklaşık 10-15 dakika sürer, uygulama öncesi uyuşturucu krem sürülür ve küçük iğnelerle uygulanır. Etkisi 3 gün sonra başlar ve 15 gün sonra en iyi haline ulaşır. 1 kez uygulanırsa etki yaklaşık 4 ay kadar devam eder. 15 ila 30 gün arlarla 2 ila 3 kez uygulanırsa bir seneye kadar devam edecek iyilik hali sağlanabilir. Yüz şekliniz değişmeden doğal ve canlı bir görünüme ulaşabilirsiniz.

   

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz