Diğer
  Ana SayfaHaberYılbaşı yasağı saat kaçta başlıyor? Yılbaşı yasağı kaç gün?

  Yılbaşı yasağı saat kaçta başlıyor? Yılbaşı yasağı kaç gün?

  -

  2020 yılının çoğunu tüm dünyanın mücadele ettiği Koronavirüs nedeniyle evlerde geçirmek zorunda kaldık. 2021’e ise sayılı saatler kaldı. 2021 yılına koronavirüs önlemleri ve kısıtlamalarıyla devam eden İçişleri Bakanlığı, yılbaşı için 81 ilin valiliğine yılbaşı kısıtlamaları ile ilgili genelge gönderdi. Peki, bu kısıtlamalar neleri içeriyor? Yılbaşı yasağı saat kaçta başlıyor? Yılbaşı yasağı kaç gün sürecek? İşte tüm soruların yanıtı…

  İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili ek genelge gönderdi. Genelgeye göre, konaklama tesisleri ve kiralık villa benzeri yerler dahil hiçbir mekânda yılbaşı partisi ya da kutlaması yapılmasına izin verilmeyecek. Genelgede yılbaşı kutlamalarının yapılmamasının bir ”tercih” değil; bir ”zorunluluk” olduğu belirtildi.

  YILBAŞI YASAĞI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

  İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan duyuruda yılbaşı yasakları 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’de başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te son bulacak.

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN YILBAŞI GENELGESİ

  Genelgeye göre yılbaşında uygulanacak kısıtlamalar ve Covid-19 tedbirleri İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Merkezi tarafından 24 saat takip edilecek.

  Ayrıca genelgede “Kovid-19, terör, asayiş ve trafik tedbirlerine aykırılıklar olmak üzere sosyal medyaya yansıyan her türlü olumsuz durum Emniyet Genel Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ve istihbarat birimleri tarafından takip edilecek ve gerekli müdahaleler anında yapılacak” denildi.

  Genelgeye göre başta kolluk kuvvetleri olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların “tam mesai” çalışacakları belirtildi.

  - Advertisement -

  yılbaşı yasağı

  İçişleri Bakanlığı genelgesinde 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunanların temel ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları’nca karşılanacağı ifade edildi.

  Genelgede ayrıca “Valilik/Kaymakamlıklar bünyesinde teşkil edilen Hayvan Besleme Gruplarınca, gerek kış mevsimi gerekse sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken/çekebilecek sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içerisinde gerekli tedbirler alınacak” denildi.

  YILBAŞI YASAĞI KAÇ GÜN SÜRECEK?

  Aralık ayı ortasında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ülke genelinde 31 Aralık Perşembe akşamı saat 21’den 4 Ocak Pazartesi sabahı saat 5’e kadar yani 80 saat sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verilmişti.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz