Diğer
  Ana SayfaRöportaj“Yoga yapınca içimde çiçekler açıyor”

  “Yoga yapınca içimde çiçekler açıyor”

  -

  “Karadayı” dizisinin İlknur’u Elif Sönmez, tam bir yoga tutkunu. Hayatının her alanında doğallıktan yana olan güzel oyuncu, ruhsal ve fiziksel olarak kendini nasıl doyurduğunu anlattı.

  İtalya’da akademide heykel okuduktan sonra Türkiye’ye döner dönmez oyunculuk dersleri alan Elif Sönmez’i, ilk olarak “Asi” dizisiyle tanımıştık. Şimdi “Karadayı” dizisinde İlknur karakterini canlandıran Sönmez, oyunculuk kariyerinde sağlam adımlarla ilerliyor. Yogayı hayatının tüm alanında uygulamaya çalışan Elif Sönmez’le keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  İzleyici sizce ne hissediyor bu karaktere karşı?
  Bana gelen tepkiler üzüldükleri yönünde. İçten içe hepimizi üzen bir tarafı var herhalde. Onun aksine ben “Bu hayat bana ne verebilir, ben daha fazla hangi sorumlulukları alabilirim?”in peşindeyim.

  Dizinin en merakla beklenen sorusu ise Kenan İmirzalıoğlu ile Bergüzar Korel’in ne zaman kavuşacağı?
  İnanın ben de bilmiyorum.

  Set ve oyuncular nasıl?
  Oyuncu odasında veya sette beklerken, sıkılarak geçirdiğim bir an bile olmadı. Benzer şeyleri konuşabildiğimiz, paylaşabildiğimiz insanlar var. Kimse kimseyi aşağı çekmiyor, tam tersi elinden tutup yukarıya çıkarıyor. Kenan İmirzalıoğlu, tüm seti enerji olarak hep yüksek seviyede tutan biri. Sonuçta sette başrol oyuncusu ve yönetmen herkesi çok etkiler. Onlar keyifliyse, herkes bundan olumlu etkilenir. Biraz yorgunlarsa, depresiflerse herkes düşer. Hem Bergüzar hem de Kenan, yapı olarak inanılmaz keyifli insanlar.

  - Advertisement -

  Bu arada kendinize özen gösterir misiniz? Hem içten hem de dıştan?
  Gösteriyorum tabii ki. Göstermezsem kendimden verim alamıyorum. Şöyle ki; sakatlandım ve şu anda dizimden şikayetim var. Haftanın üç-dört günü dizinin çekimleri oluyor. Bir süre spor yapamadığım için o ritmi kaybettim. Ritim gidince hayatımdaki her şey gerilemeye başladı. Enerjim azaldı, gücümü kaybetmeye başladım ve keyifsizleştim. İki senedir neredeyse hiç hastalanmamıştım, şu son dört ayda üç kere falan hastalandım. Aslında vücudumuz hemen sinyal veriyor. Bu yüzden yeniden spora başladım; yoga yapınca içimde çiçek açıyormuş gibi hissediyorum.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....