Diğer
  Ana SayfaFit MenYok böyle bir yalan

  Yok böyle bir yalan

  -

  Yemeğin salçalısı, kadının kalçalısı. Göbeksiz erkek balkonsuz ev eşleştirmesi. Yok böyle bir yalan. 

   

   

   

  - Advertisement -

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sevgili okurlar, bir spor adamı olarak sağlık problemi yaşayan insanları bu konunun dışında tutarak yazıma başlamak istiyorum. Ve okurlarımdan şimdiden özür diliyorum. Ancak, dokunmak istediğim konu işin esprili ama gerçek tarafı… Kimse üzerine alınmasın ya da alınsın. Kendi bilir. Çünkü bu yazıda herkese dokunacak bir yer var. Güzel Allah’ım insanlığa kullanmak üzere bir zeka bahşetmiş. Güzel yesin, güzel içsin, güzel yaşasın, faydalı olsun diye. Fakat bu insanlık bu zekayı her defasında gereksiz ve zararı dokunan şeyler için yormuş. Sonra da iç dünyasında aşamadığı gerçeklere de kendince bir kılıf uyduruvermiş. Düşünsenize sabahları erken kalkıyor, sağlığınız için sporunuzu yapıyor, ardından kuvvetli bir kahvaltı ve işe yolculuk. 

  Hissettiklerimize bakalım: 
  Çok daha açık bir zihin. Sağlıklı bir omurga ve kaslar. İş verimi ve sosyal yaşamdaki hareketlilik. Sağlıklı vücudun hissettiği flörtler, aşklar ve cinsel hayatınızdaki son derece sağlıklı ve mutlu yaşam. 

  Bahanelerimize bakalım: 
  Ay ben çok çalışıyorum, işimin temposu çok yoğun, inan spora ayıracak vakit bulamıyorum. 
  Aman kim spor yapacak Allah aşkına kuzum… 
  Her şeyi denedim olmuyor şekerim. Benim vücut yapım böyle, anneannem de böyleydi zaten. 
  Evim spor salonuna uzak, ay çok trafik var bugün de gitmeyivereyim bari, bugün çocuğa bakmam lazım. 
  İş yemeğim var, çok önemli toplantım var, falan filan…. 

  Yaz yalanları: 
  “Alkol benim vücudumda çok su topluyor o yüzden böleyim” hatta daha ileri bir yalan “O kadar stresliyim ki alkol çok daha iyi geliyor, gevşiyorum.” 
  Gevşe koçum, gevşe güzelim, yapma hiç spor yapma. Neden doğdun ki sen? Çünkü sen hayattan tat almayı bilmiyorsun. Neden mi? Denemedin ki hiç! 
  Ah bir denesen o zaman beni çok daha iyi anlayacak ve söylediklerinden utanacaksın. 
  Bilmiyorsun ki sporundan sonra artık, her istediğine daha hızlı koşacaksın. Daha güçlü olup daha çok kazanacaksın. Parmakla gösterecekler seni, egon okşanacak. İstenen sen olacaksın, isteyen değil! Hep arzuların seninle birlikte olacak ve coşacak. 

  Kendine güveneceksin. Duruşun olacak bu kısacık hayatta. Yeteri kadar uyuyup, uyandığında vatana millete çok daha faydalı olacaksın farkında değil misin! 

  Yalanlarımıza bakalım: 
  Ben uymayı daha çok seviyorum. ben kapalı alanlarda spor yapamıyorum aletler üstüme üstüme geliyor. dışarda koşuyor musun peki? Günde 10 bin adım atıyor musun? 

  Üreteceksin ve üreteceksin. Tüketen olmayacaksın: 
  Seni spor yaparken gören çocukların sana imrenecek. Annem, babam doğru bir şey yapıyor galiba deyip seni örnek alacak. Yeni nesli kötü alışkanlıklardan kurtaracaksın farkında değil misin! 
  Bari şu yazdan sonra az utanırsın da yalana, bahaneye bir son verip yeni nesline geleceğine, vatanına, milletine, ailene her şeyden önemlisi kendine bir faydan olur.

  Fitmen – 2015 5.sayı
  Barış Çunguroğlu

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz