Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiYükselen burç hesaplama - Yükselen burç nasıl hesaplanır?

  Yükselen burç hesaplama – Yükselen burç nasıl hesaplanır?

  -

  Burcunuzu biliyorsunuz; peki ya yükselen burcunuzun ne olduğu hakkında bir bilginiz var mı? Burçlarla ilgilenen biriyseniz, yükselen burcunuzu bilmek de en az burcunuzu bilmek kadar önemlidir. Çünkü yükselen burç da insanların karakter özellikleri hakkında fikir verir. Burcunuzun mu yoksa yükselen burcunuzun mu özelliklerini daha çok yansıttığınızı merak ediyorsanız, yazımızda bu sorunun ve yükselen burç nasıl hesaplanır gibi daha birçok sorunuzun cevabını bulabilirsiniz. 

  YÜKSELEN BURÇ NASIL HESAPLANIR?

  Burcunuzu biliyorsunuz ama yükselen burcunuz hakkında bir fikriniz yoksa, kolayca yükselen burç hesaplama adımlarını takip ederek yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Yükselen burç hesaplamak için bilmeniz gereken şeyler, doğum saatiniz, doğum yeriniz ve doğum gününüzdür. Tam olarak doğru saati bilmeniz oldukça önemli bir husus çünkü yükselen burç iki saat aralıkla değişim gösterir. Doğum saatinizi tam olarak bildiğiniz zaman yükselen burcunuzu doğru hesaplayabilirsiniz.

  YÜKSELEN BURÇ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

  Yükselen burcun ne olduğunu bilerek işe başlayabilirsiniz. Gökyüzündeki 12 yıldız bloğunu yükselen burç temsil eder. Doğdunuz saatte güneşin doğuş alanında bulunan göksel bölge, yükselen burcunuzu tanımlar. Daha basit bir tabirle, yükselen burcunuz doğduğunuz anda yükselmekte olan takım yıldıza verilen addır. Kendi burcunuz kadar önem taşıyan yükselen burç, hayatınızın pek çok alanında etkin rol oynar. Verdiğiniz kararlar, ruh haliniz, sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler üzerinde etkisi bulunur. Normal burcunuz, doğduğunuz ayın dönemini kapsarken, yükselen burç 2 saatlik periyotta değişim gösterir. 12 bölüme ayrılmış bir burç haritasında yükselen burç 1. bölümde yer alır. Gün, saat ve dakika olarak doğdunuz an, yükselen burcunuz hakkında bilgi verir. Doğum yeriniz de yükselen burç üzerinde rol oynayan bir faktördür. İstanbul ve İzmir’de aynı anda doğan bebeklerin burç dereceleri birbirinden farklı olur. Bunun nedeni güneş ve dünya arasındaki açıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı doğum anınızı tam olarak bilmek, yükselen burç hesaplama açısından büyük önem taşır. 

  DOĞRU YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

  Yükselen burcunuzu hesaplamak için doğum saatini bilmeniz dışında önemli olan birkaç husus daha vardır. Yükselen burcunuzu hesaplarken danışacağınız yabancı internet siteleri tam olarak doğru sonuçlar vermeyebilir. Bu siteler, Türkiye’nin daha önceki kullandığı yaz saati geçiş saatlerini baz aldığı için yanlış bir hesaplama yapılabilir. Ülkemizde yaz saati uygulaması pek çok kez değiştiği için yabancı sitelerde yapacağınız hesaplamalarda sapmalar meydana gelebilir. Bunların dışında, bazı yükselen burç hesaplayıcıları herhangi bir konum bilgisi istemeden sadece doğum tarihi ve burç bilginizle hesaplama yapar. Bu yöntemle hesaplama yapmak tam olarak mümkün değildir. Doğru bir şekilde yükselen burç hesaplaması yapılabilmesi için doğum saati, doğum tarihi ve tam olarak doğduğunuz yerin bilgileri eksiksiz olmalıdır. Bu bilgiler ile doğru bir yükselen burç hesaplaması yaparak, yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.  2 YORUMLAR

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz