Diğer
  Ana SayfaTrendYüz estetiğinde 2009 TRENDLERİ

  Yüz estetiğinde 2009 TRENDLERİ

  -

  Estetik operasyonlarla artık yüzünüze doğal, seksi ya da karizmatik bir görünüm kazandırmak mümkün… Üstelik, 2009 yılının trendi olarak gösterilen bu yaklaşımlarla 10 yaş gençleşebiliyorsunuz. Peki, bu üç farklı yüz tipini sağlamak için hangi operasyonlar uygulanıyor, bilmek ister misiniz?

  FUNDA ÇATAR

  BEBEK KADAR DOĞAL KAŞLAR:

  Uzmanlar, 'Doğal bir görünüm için kaşlar her şeyden önce yüzle orantılı olmalı' diyor, Yani kaşların fazla kalkık olmaması gerekiyor. Ayrıca doğal bir kaşın başlangıç noktası ile bitiş noktası aynı hizada yer almalı. Çünkü, düşük ve çatık kaşlar ise yüze yorgun ve kızgın ifade veriyor.

  Nasıl elde ediliyor?

  - Advertisement -

  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr. Erdem Tezel, lokal anestezi ile de uygulanabilen endoskopik yüz cerrahisiyle yaklaşık bir saat içinde, hiç iz bırakmadan, doğal kaşlar elde edilebildiğini belirtiyor. Bu yöntemle düşük kaşlar, kalem büyüklüğündeki bir kamera yardımıyla, şakaklardaki saçlı deriden 1 santimetrelik kesiler ile girilerek, doğallıklarını yitirmeden yukarıya doğru açı verecek şekilde kaldırılabiliyor. Kaşların arasındaki çatık kısmın da daha yuvarlak hale gelmesi için burun kökü ile kaşlar arasında kalan alana vücudunuzdan alınan yağ dolgusu enjekte ediliyor.

  GÖZLER: Gözlerin doğal görünmesinde, buruna yakın olan iç kısımları ile dış kısımları, bir başka deyişle bitiş noktasındaki açının değeri büyük önem taşıyor. Doğal bir görünüm için gözler yere paralel bir düzlem içinde olmalı ve gözün dış kısımları iç kısımlarına nazaran 2 milimetre daha yukarıda bulunmalı. Ancak bu açı abartılırsa, çekik bir çift göz ortaya çıkıyor ki bu da gözlerin tüm doğallığının kaybolmasına yol açıyor. Aynı zamanda yuvarlak bir yapıya yakın olan gözler de yüze masum bir ifade verebiliyor.

  Nasıl elde ediliyor? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal, gözlerdeki sorunun endoskopik yöntem ile giderilebildiğini belirtiyor. Eğer göz altlarında çukurluk varsa bu yanağın aşağıya doğru düşmesiyle ilgili bir sorundan kaynaklanıyor. Bu durumda yanaklar yukarıya doğru alınıyor, böylece gözaltlarındaki çukurlar giderilmiş oluyor.

  BURUN: Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Erhan Eryılmaz, doğal bir burunun, yüzün diğer oluşumlarıyla uygun orantısal büyüklüğe sahip olması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca burnun açıları kendi içinde belli oranlar içermeli ve burun üniteleri arasındaki geçişler de yumuşak bir yapıya sahip olmalı. Karşıdan bakıldığında burun deliklerinin içi gözükmemeli, burnun uç kısmı sanki mandalla sıkılmış gibi kemiklerden ayrı parça şeklinde durmamalı.

  Haberin devamı 2008 Ekim sayımızda…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz