• ✓ Doğruluğu kontrol edilmiş makale
Cilt Bakım Uzmanı Elif Bulem Ünver

Yüzdeki benler nasıl geçer, nasıl yok edilir? İşte doğal çözümler

Benler vücudumuzun çoğu yerinde çıkabilir. Ancak yüzdeki benlerin görünürlüğü daha fazla olduğu için bizi rahatsız eder. Sağlıklı bir ciltte bu hücreler cilt yüzeyine eşit miktarda dağılırlar. Ancak bazı durumlarda bu hücrelerin yapısı bozularak bir noktada toplanırlar ve toplandıkları bölgede koyu benek’ler oluştururlar. Peki, yüzdeki benler nasıl geçer? Yüzdeki benler için doğal yöntemler nelerdir? İşte yüzdeki benleri yok etmek için yapılması gereken doğal çözümleri sıraladık. 

YÜZDEKİ BENLER NASIL GEÇER? 3 DOĞAL YÖNTEM *

  • Kaju fıstığı
  • Greyfurt
  • Bal

yüzdeki benler

KAJU FISTIĞI
*

Yarım kâse kaju fıstığını suya atın ve bir gece bekletin. Bir sonraki gün sudan çıkartın ve ezerek hamur haline getirin. Kaju fıstığı hamurunu benin rengini solana kadar düzenli olarak kullanmaya devam edin. Haftada birkaç kez uygulamak yeterli olacaktır.

GREYFURT
*

Bir adet greyfurtun kabuğunu ayırın ve suyunu sıkın. Greyfurt suyunu birkaç hafta boyunca günde birkaç kez olmak üzere benin üzerine uygulayın. Greyfurt, ben tedavisinde oldukça etkili bir doğal ilaçtır ve benden kısa bir süre kurtulmanızı sağlayacaktır. Greyfurt suyunun yanında greyfurt çekirdeği de ben tedavisinde uygulanabilir.

BAL *

Balın birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi ben tedavisinde de oldukça faydalı bir ilaç olduğunu biliyor muydunuz? Balı benin üzerine uygulayın ve bandajla kapattıktan sonra 1 saat bekletin. Günde birkaç kez uygulayın. Bal tedavisi bir hafta içinde olumlu sonuç verecektir. Çoğunlukla kişiler benleri önemsemez. Ancak yine de renginde ve şeklinde tuhaflık olan herhangi bir ben için uzmana başvurmak daha faydalı olacaktır.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here