Diğer
  Ana SayfaSağlıkYüzüne bak hastalığını anla!

  Yüzüne bak hastalığını anla!

  -

  Kozmetik endüstrisinde ”face mapping” adlı yeni bir trend var. Geleneksel Çin tıbbı ve modern kozmetolojinin birleşimi sayılabilecek bu yöntemle, yüz, bölge bölge inceleniyor ve cildin yapısı ve kırışıklıkların durumuna göre sağlık yorumlanıyor. Çünkü yüzdeki 150 nokta çeşitli hastalıkların habercisi olabiliyor

  Bir geleneksel Çin tıbbı uzmanının muayene safhasına şahit olduysanız, hem şaşırmış hem de gözlerinize inanamamış olabilirsiniz. Çünkü uzman sadece hastanın yüzünü dikkatle inceliyor ve teşhisi koyuveriyor! Bu kadar çabuk ve kolay nasıl oluyor diye hayretler içinde kalıyorsunuz. Ama bu, Çin’;de hâlâ en güvenilir sistem. Çin tıbbı kuşaktan kuşağa öğretilerek günümüze kadar gelmiş. Bir çeşit yüz analizi diyebileceğimiz yöntemde yüz, burun, gözlerin dahil olduğu yüzdeki tam 150 nokta- kulaklar dahil-hastanın sağlığıyla ilgili ipuçlarını ele veriyor. Mesela burnun üstü iki gözümüzün arasındaki kırışıklıklar boşanma, işten ayrılma, bir yakınının ölümü gibi çok ekstrem durumların habercisi olabiliyor! Tabii bunların hepsinin arasındaki nüansları bu işe yıllarını vermiş olan çin tıbbı uzmanı biliyor!

  CİLDİNİZİ BESLEYİN

  Kuru, pul pul bölgeler için: vitamin A eksiğiniz var demektir. Bol bol süt, peynir, yumurta, balık ve ıspanak tüketmelisiniz.
  Yorgun bir cilt: Daha fazla C vitamini almalısınız! Ayrıca kivi, limon, çilek ve bol miktarda yeşil biber tüketin.
  Ağzın köşesinde yaralar: B Vitamini eksiğiniz var. Ciğer, et, blık, süt, peynir ve yumurta sizin ilacınız!
  Çizgiler ve yaz lekeleri: E Vitamini (bitkisel yağlar ve çerezlerden) havuç ve domates koruyucu olacak.
  Kötü iyileşmiş yaralar: Çinko eksiğiniz var. Balık, kırmızı et, süt iyi gelebilir.
  Soluk bir ten: Daha çok demir almalısınız. Bunu da soya, kırmızı et ve kayısıdan alabilirsiniz.

  Haberle ilgili detaylar Formsante’nin aralık sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz