Diğer
  Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYüzünüz yaşınızı ele vermesin

  Yüzünüz yaşınızı ele vermesin

  -

  Hayatınızdaki en önemli anların geçmişte kaldığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü yüzünüzdeki çizgiler, lekeler ve hatta sivilceler bile yaşadıklarınızdan izler taşıyor.

  OKUL BİTTİ

  Cilt sorunları

  Bu dönemin yani 20’li yaşların en iyi yanı, sivilcelerin artık yavaş yavaş ortadan kaybolması oluyor. Kötü yanı ise büyümenin verdiği hevesle birlikte yaşamın daha da hızlı akmaya başlaması. Gece gezmeleri artıyor ve buna bağlı olarak da göz altında uykusuzluktan dolayı torbalar oluşmaya başlıyor. Bir de güneşin etkisi kendini daha çok hissettiriyor. Çünkü bu yaşlarda tatil, ne kadar yanlış olsa da, bronzlaşma anlamına geliyor. Saatlerce güneşin altında yatmak ise beraberinde cilt lekelerini getiriyor.

  - Advertisement -

  Ne yapmalı?

  Bu dönemde cilt bakımına daha fazla özen göstermeye başlamak gerekiyor. İlk olarak iyi bir temizleyici almak şart. Bu temizleyici hem makyajı temizlemeli hem de cilde bakım yapmalı. Nemlendirici makyaj temizleyiciler, iyi bir seçenek olabilir. Temizleyicinin yanında yüze, boyuna ve dekolte bölgesine sürülebilecek antioksidan bir nemlendiriciye de ihtiyaç duyulabiliyor. Böylece cilt, çevredeki serbest radikallerden korunmuş oluyor. Önlem alınması gereken bir diğer konu ise güneş. Güneşe karşı koruyucu etkili ve en az SPF 30 özelliği olan bir krem kullanılması gerekiyor. Çünkü güneş, cildin hem erken yaşlanmasına neden oluyor hem de leke oluşturuyor.

   

  YENİ BİR İŞ

  Cilt sorunları

  İşte stres başlıyor! Bu dönemde ilk olarak işe girme stresi yaşanıyor, işe girdikten sonra ise o işte başarılı olmanın savaşı veriliyor. Hem iş hayatına adapte olmak hem de yeni bir düzene alışmak zor. Yeme düzeniyle birlikte yaşam tarzı da değişmeye başlıyor. Spor yapmaya vakit olmuyor ve her gün bakımlı olmak için düzenli olarak makyaj yapmak gerekiyor. Akşam eve dönüldüğünde ise çoğu zaman yorgunluktan makyajı çıkarmaya bile vakit bulunamıyor. Durum böyle olunca da cilt yağlanmaya başlıyor, gözenekler tıkanıyor ve lekeler baş gösteriyor. Aynı zamanda sıkıntıdan yüze çok fazla dokunulmaya başlanıyor ve bu nedenle de akne problemi yaşanabiliyor.

  Ne yapmalı?

  Ne kadar zor olsa da, bu dönemde yüz temizliğini ihmal etmemek ve unutmamak gerekiyor. Her gece salisilik asit içeren bir temizleyiciyle yüz temizlenmeli. Kullanılacak temizleyici, cildin yağlanmasını engelleyerek, ölü hücreleri ciltten atmaya yardımcı oluyor. Uyumadan önce tüm cilde glikolik asit içeren bir nemlendirici sürülebilir. Ayrıca haftada bir defa sülfür içeren bir maske uygulanabilir.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz