Diğer
  Ana SayfaGüzellikYüzünüz yaza hazır mı?

  Yüzünüz yaza hazır mı?

  -

  Güneşin sıcaklığı tüm bedeninizi ele geçirirken ışınların etkisiyle kırışıklıklar da daha fazla belirmeye başlıyor. Zamana meydan okumanın yolu ise kırışıklıklarla savaşan yöntemlerden geçiyor. Yaz mevsimine hazırlanırken daha genç görünmek isteyenlerin yardım çığlıklarına yılları silmeye yardımcı yöntemler yetişiyor.

  Yaz aylarında sadece vücudumuzu değil, yüzümüzü de tatile hazırlamak gerekiyor. Güneş ışınları nedeniyle gözlerimizi daha fazla kısmaya, güneş etkisiyle cildimizi daha kolay yıpratmaya başlıyoruz. Bu nedenle yaza girerken vücudumuzdaki fazlalıklar kadar cildimizi de düşünmemiz şart. Yeni çıkan estetik yöntemler ise yüzdeki çizgileri silmeyi, gençlik parıltısı vermeyi amaçlıyor.

  Işık dolgusu
  Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, “Yaz aylarında çoğunlukla yüzdeki ince çizgileri gidermek, yüze hacim kazandırmak veya cildi güzelleştirmek için dolgular yapılıyor. En çok tercih edilen estetik girişimlerden biri olan bu yöntemdeki son yenilik ise hyalüronik asit (dolgu) ile vitaminlerin bir arada olduğu ışık dolgusu uygulaması. Ciltteki kaybolan nemi tekrar yerine koymak için uygulanan bu yöntem, cildin ışığı yansıtma kapasitesini geri vermeyi amaçlıyor. Bunun için ise mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında amino-asit, antioksidan, mineral ve vitaminler ile zenginleştirilmiş bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor” diyor. Bu uygulamayla ciltte dolgu efekti yaratılmıyor, çünkü içinde çapraz bağları çok gevşek yapılandıran hyalüronik asit bulunuyor. Aynı enjeksiyon içinde cildin parlamasını ve yeniden onarılmasını sağlayan vitaminler de yer alıyor. Bu vitaminler cildinize antiaging bakımı sağlamayı da amaçlıyor. Üç hafta boyunca aralıklı üç seans şeklinde uygulanıyor. Birinci uygulamadan itibaren sonuçların görülmesi amaçlanıyor. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz