Diğer
  Ana SayfaTrendZaman duruyor!

  Zaman duruyor!

  -

  Çok uzun yıllar boyunca genç ve sağlıklı kalmak hepemizin hayali. Zaten 21. yüzyıl tıbbının bir dalı olan anti-aging bu hayalimizi gerçekleştirmek için var. Peki, yaşlılık sürecinde tam olarak neler oluyor ve anti-aging uygulaması hangi aşamalardan oluşuyor biliyor musunuz?

  Anti-aging, kelime anlamıyla,yaşlılığa karşı ya da geriye yaşlanma anlamına geliyor. 21. yüzyıl tıbbı olan anti-aging, hayat süresini daha da önemlisi hayat kalitesini arttırmayı hedefliyor. Hayat süresini kısaltan risk faktörlerini erken teşhisle ortadan kaldırmak, yaşlanmayla ortaya çıkan dejenerasyonu önlemek anti-agingin diğer hedeflerinden

  Anti-aging plus'ın hedefleri:

  -Yaşlanmanın yavaşlatılması
  -Cinsel gücün ve sağlığın arttırılması
  -Yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı önelme alınması
  -Kas kitlesinin arttırılması, fiziksel günün, kondisyonun yükseltilmesi
  -Kolestrol ve triglserid düzeylerinin normal düzeyde tutulması
  -Bağışıklık sisteminin düzeltilmesi
  -Anti-oksidatif kapasitenin arttırılması
  -Psikolojik durumun düzeltilmesi

  Sağlıklı beslenme:

  Katkı maddesi ve hormon içermeyen tamamen organic üretimle elde edilen ürünlerle kilo problemini çözmeye yönelik, eksik mineral ve vitaminleri tamamlayan, canlılık ve nerji kazandıran bir beslenme alışkanlığı edinilmesi ve bu alışkanlığın yaşam boyu benimsenmesi sağlanıyor.

  Stres yönetimi:

  Stres en önemli yaşlanma ve hastalanma nedenlerinden biri. Kronik stress yüklenilmeleri , yüksek derecede kortizol salgılanmasına neden oluyor. Kortizol, bilinç merkezine ve konsantrasyon merkezine zarar veren bir hormon. Sinir hücrelerinin zarar görmsine neden olan kortizol, depresyon, uykusuzluk, enerji kaybı gibi sorunlarla ortaya çıkıyor.
  Hem bedensel hem de psikolojik olarak rahatlamayı hedefleyen stres yönetimi programının içerdiği doğa yürüyüşleri, stretching dersleri, oksijen ve aromaterapi, taş masajı, yüz bakımı ve termo bakımlarla doğal ortamda egzersiz ve pozitif düşünce yardımıyla stresten arınma sağlanıyor.

  - Advertisement -

  Zindeleşme ve form koruma:

  Uygulanan program boyunca, spor aktiviteleri, jet duş masajı,yosun uygulamaları ve diğer uygulamalar sayesinde hem kişinin zinde kalması hem de formunun korunması sağlanıyor.

  Toksinlerden arınma:

  Vücuttaki zararlı toksin maddelerin atılmasını sağlayan özel bakımlardan oluşan, bu programda, jet duş, sualtı masajı, balneo terapi, oksijen terapi, aromaterapi gibi yöntemler kullanılıyor. Ayrıca, özel diyetler, spor aktiviteleri ve kolon hidroterapi uygulamalarıyla vücutta daha sonraki dönemlerde meydana gelebilecek toksin oluşumu da minimale indirgenmeye çalışılıyor.

  Kozmetik bakımlar:

  Botox, estetik dolgu yöntemleri, selülit, yağ birkimleri, akne, damarsal lezyonlar, lekelerin yok edilmesi gibi ameliyatsız estetik uygulamaların stressiz bir ortamda gerçekleştiriliyor

  Selülit bakımı:

  Yine kişiye özel olarak uygulanan programda dengeli beslenme, spor aktiviteleri ve teknolojik aletlerle selülitten korunma ve selülit gidermeye yönelik uygulamalar gerçekleştiriliyor.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz