Diğer
  Ana SayfaBeslenme & Diyet"Zayıflatan ürünler" gerçekten zayıflatıyor mu?

  “Zayıflatan ürünler” gerçekten zayıflatıyor mu?

  -

  Neredeyse tüm kadınlar zayıflamak istiyor. Hem de kısa zamanda ve zahmetsizce. Durum böyle olunca, piyasaya, neredeyse her geçen gün, bu hayali gerçekleştireceğini iddia eden yeni bir ürün çıkıyor. Biz de, bu kez bu ürünleri ele aldık ve uzmanlardan kullananlara pek çok kişiye görüşlerini sorduk ve “gerçekten işe yarayıp yaramadıklarını” araştırdık…

  Hayatının küçük ya da büyük bir bölümünü diyet yapmadan geçiren kadın sayısı herhalde çok azdır. Zayıflamak, incelmek ve bunu korumak tüm kadınların ortak derdi. Üstelik istenen en az zahmetle, en kısa zamanda en fazla miktarda kiloyu vermek. Bu uğurda neler yapılmıyor ki? Doktorlar, beslenme uzmanları, en doğrusunun uzun vadede, sağlıklı bir beslenme tipini benimseyerek, spor yaparak kilo vermek olduğunu da söyleseler bazı kadınlar buna pek kulak asmıyor. Kısa zamanda incelmek uğruna duyduğu her yöntemi uygulamaktan çekinmiyor. Son günlerde, piyasaya sunulan ve incelttiği söylenen çeşitli içecekler ve ek besinler de kolayca zayıflamak isteyenleri hemen baştan çıkaracağa benziyor. Nasıl çıkarmasın ki? Vaatleri kulağa çok hoş gelen ürünler marketlerde boy göstermeye başladı. Kimisi 10 günde, kimisi 15 günde, beslenme düzeninizi değiştirmeden 5-6 kiloya kadar inceleceğinizi iddia eden içecekler…. Hem sizi tok tutacağını hem de bir öğünde almanız gereken vitamin ve mineralleri size sağlayacağını söyleyen düşük kalorili çorbalar….
  İddia edilenler güzel. Peki ama bu ürünler gerçekten söylenildiği kadar etkili mi? Söylenildiği gibi sadece bunları içerek ya da yiyerek kilo vermek mümkün mü? Bu tarz ürünlerin piyasada yaygınlaşmaya başlamasıyla bu sorular bizim kafamızı kurcalamaya başladı. Bu konuda bir araştırma yapmaya karar verdik. Beslenme ve diyet uzmanlarına, doktorlara, psikologlara bu konudaki fikirlerini sorduk. Madalyonun diğer yüzünü de çevirdik; bu ürünlerin özelliklerini ve vaatlerini üreticilerinden duymak istedik. En önemlisi de kullanan kişilere de deneyimlerini bizim için anlatmalarını rica ettik. Bakın neler öğrendik.

  Devamı 2005 Temmuz sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz