Diğer
  Ana SayfaSağlık37 yaşındaki Metin Arolat:Keyfi için yaşayan bir adamım!

  37 yaşındaki Metin Arolat:Keyfi için yaşayan bir adamım!

  -

  “Şarkılarımı çok insanın dinlemesi tabii ki beni mutlu eder. Ama az insan dinliyor diye de müzik yapmaktan vazgeçmem! Bu, yapmazsam mutsuz olacağım bir şey” diyen yönetmen, şarkıcı Metin Arolat’ın bir deniz tutkunu olduğunu bunun yanısıra son albümünün çıkış aşamasında nasıl 16 kilo verdiğini bu röportajda okuyacaksınız.

  İşim gereği her ay düzenli olarak bu röportajları yapıyorum. Günlük gazetede yazarken bu yoğunluk elbette daha fazlaydı. Hemen her gün röportaja gittiğim oluyordu. Yakın çevrem yıllardır bıkmak usanmak bilmeden hep aynı soruyu soruyor: "Kiminle konuşacaksın bugün?" Vereceğim yanıta göre hayret, heyecan, coşku veya hayalkırıklığı dolu bir "aaa" çıkıyor ağızlarından. Ben de konuşacağım kişinin popülaritesini, ne kadar sevildiğini hep bu "aaa"lara göre ölçme fırsatı buluyorum! Bir çeşit eğlence oldu benim için
  Şarkıcı, yönetmen Metin Arolat'la görüşmeye gitmeden önce yine aynı oyunu oynadık eş-dostla. Kim duyduysa istisnasız aynı tepkiyi verdi: "Aaa o güzel klipleri çeken adam." Gerçi yeni albümü Kabul Et daha yeni çıkmış, hatta A1 şarkısına Eyşan Özhim'le çektiği klip çok konuşulmuştu ama anladım ki Metin Arolat Türk halkı için her şeyden önce "görsel bir yaratıcı"ydı. Evet şarkı söylüyor, reklam filmi, müzik klipleri çekiyor. Ama bütün bu yaptıklarının bizim için en önemli yanı, renkli, göze hitap eden, içimizi açan unsurlar içermeleri. Nasıl biri diye soracak olursanız. Konuştuklarında samimi, bir gazeteci karşısında "oynamayan", düşündüğünü hemen söyleyen, tabir-i caizse "kıvırtmayan", pozitif biri. Karşısındakinin de öyle davranmasını bekliyor. Ama hepten açık sözlü olduğunuzda da söyledikleriniz bazen hoşuna gitmeyebiliyor. Burası biraz bilmece gibi oldu değil mi? Neyse konuştuklarımızın her ayrıntısını olmasa da bir kısmını bu röportajda bulacaksınız.

  Devamı 2005 Kasım sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz