Diğer
  Ana SayfaGüzellikAdım adım bakımla, Ayaklara özgürlük

  Adım adım bakımla, Ayaklara özgürlük

  -

  Düzenli aralıklarla, kendi kendinize yapacağınız bakımla güzel ve çekici ayaklarasahip olmanız mümkün. Kozmetik firmalarının ayak bakımına özel ürünleri, bu işi hem çok kolay hem de zevkli bir hale getiriyor.

  TIRNAKLARINIZI
  DÜMDÜZ TÖRPÜLEYİN
  Tırnaklarınızı dümdüz kesin. Bunu sanki, bir karenin bir kenarı çiziyormuş gibi yapın. Tırnaklarınızı uzunsa bile yine uçlarını yuvarlamayın ve köşeli bırakın. Tırnak batmasını ancak bu şekilde önleyebilirsiniz. Tırnaklarınızı törpülerken de, şeklini korumaya ve yuvarlatmamaya özen gösterin. Ardından ayaklarınızı köpüklü suya sokun ve yaklaşık 10 dakika bekletin.

  KURU DERİLERDEN ARINDIRIN
  Ayaklarınızı sudan çıkardıktan sonra, kuru, sert yerlerini ponza taşıyla ovun. Bu iş için peeling kremi de kullanabilirsiniz. Sonra, tırnak etlerinizin üzerine tırnak etlerini yumuşatmaya özel cila ya da kremlerden sürün. Birkaç dakika bekleyip ince, tahta çubukla tırnak etlerinizi geri itin. Ayaklarınızı tekrar suya sokup temizleyin, iyice kurulayın. Artık masaj yaparak ayak kreminizi uygulayabilirsiniz.

  RENKLİ PIRILTILAR İÇİN
  Tırnaklarınızın yüzeyine daha güzel ve parlak
  bir görünüm vermek için özel törpülerden yaralanabilirsiniz. Üç farklı yüzeyi olan bu törpüler, tırnaklarınıza sadece bir dakika içinde parlatıcı sürülmüş gibi bir görüntü kazandırıyor. Tabii sadece parlaklıkla yetinmeyenler ve tırnaklarında renkli pırıltılar isteyenler son dokunuşu tercih ettiği ojeyle yapabilir.

  Devamı 2005 Haziran sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz