Diğer
  Ana SayfaGüzellikCilt BakımıAromaterapi ve doğadan gelen kaynakları kadınlara sunan 6 yerli marka

  Aromaterapi ve doğadan gelen kaynakları kadınlara sunan 6 yerli marka

  -

  Sağlığımız için kozmetikte de temiz içeriğin önemi her geçen gün artıyor. Aromaterapi ve doğadan gelen kaynakları kadınların hizmetine sunan altı yerli marka hem temiz hem de etkili bakım ürünleri sunuyor. Gelin bu yerli markaların hikayeleri ve ürünlerini bizden öğrenin.

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

  PHYTOIL AROMATHERAPY

  Fiyatı: 143 TL

  Aromaterapi Uzmanı Eczacı Özlem Pamuk Yıldız’ın kurduğu PhytOil Aromaterapi markası, yüzde 100 doğal içerikli ürünlerden oluşuyor. Doğal içerikli kişisel bakım ürünleri ile cildi zarar vermeden, bakım ve onarım sağlıyor. Markanın yağlı, parlayan ve sivilcelenmeye meyilli ciltler için özel olarak formülüze edilen toniği, çay ağacı ve portakal çiçeği uçucu yağ özlerini içeriyor; cildi nemlendirerek ve ihtiyacı olan günlük temizliği de sağlıyor.

  LONJEVİTE

  Fiyatı: 350 TL

  Uzun ömürlülük anlamına gelen marka, eczacı Gülşah Önel ve tasarımcı Hande Özuysal tarafından kuruldu. Aromaterapi uzmanlığı ile en sağlıklı cilt için gerekli olan bütünsel yaklaşımı benimseyerek vücuda ve zihne iyi gelecek formüller tasarladılar. Markanın Essential Balancing serumu, 11 botanik aktif ile cildinizin sebum üretimini dengelem eye yardımcı konsantre bir nemlendirici, temel bir yüz yağı. İçerdiği güçlü antioksidanlar ve antienflamatuarlar ile cildin doğal savunma sistemini güçlendiriyor.

  HARREM

  Fiyatı: 125 TL

  Tarihteki şifalanma formülleri ile bugünün kozmetik anlayışını birleştiren Harrem markası, Osmanoğlu ailesinin yeni kuşak üyelerinden Nilhan Osmanoğlu tarafından kuruldu. Markanın ürünleri arasında tarihi yaklaşık 600 yıl öncesine kadar dayanan buhur suyu, iyi bir antiseptik olarak öne çıkıyor. Buhur suyu geçmişte Osmanlı’nın salgın hastalıklar sırasında ve günlük yaşantılarına kattıkları her türlü hastalıktan korunma ve şifalanma yöntemlerinden biriydi.

  - Advertisement -

  RADİKA

  Fiyatı: 95 TL

  Aromaterapist Derya Acar tarafından kurulan marka, kanserle tanışan kadınlara destek olmak, erken teşhisin önemini anlatmak için de çalışıyor. Formülü Radika Aromaterapi’ye özel olarak Algoloji Uzmanı (Ağrı Uzmanı) Prof. Dr. Emine Nur Tozan tarafından NTache Migre Roll, ağrı kesici ilaçların yanında doğal tedavi yöntemleriyle şifa bulmak isteyenlere hitap ediyor. Formülünde yer alan nane uçucu yağının bileşenleri olan mentol ve mentonun güçlü analjezik etkisi sayesinde ağrı şiddetlerinin azalması sağlanıyor.

  GÜLSHA

  Fiyatı: 89 TL

  1965 yılından beri gül özü üreten dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine hammadde tedarik eden Gürkan ailesi, 50 yıldan uzun bir süreyi gülün şifa sırlarını keşfetmeye adadı. Ailenin üçüncü jenerasyon temsilcisi olan Gülşah Gürkan, en iyi Fransız cilt bakım uzmanlarıyla iş birliği yaparak hazırlanan formülasyonlar ile cilt bakım serileri hazırlandı. Taze Isparta Gülü yapraklarının saf bakır imbiklerde damıtılması ile elde edilen gülsha tam gül suyu, cildinizi temizliyor, yatıştırıyor ve nemlendiriyor.

  DERMOSKİN

  Fiyatı: 149,50 TL

  Öğrencilik hayali kozmetik ürünler formüle etmek ve kendi markasını yaratmak olan Eczacı Hatice Sarıyer, bu hayalini Dermoskin markasını kurarak gerçekleştirdi. Uzun yıllar eczacılık yapan Sarıyer’in formülasyonlarını kendi yarattığı bakım ürünleri arasında saç dökülmesi, leke sorunları ve antiaging problemlerine yönelik geniş skalada çözüm sunuluyor. Cilt lekeleri konusunda Be Bright serisi öne çıkarken, Retinil yüz serumu güçlü formülüyle gece boyunca kolajen sentezini artırarak yüzdeki kırışıklık oluşumunu baskılayan kadifemsi yapıda bir ürün. Ayrıca cilt tonunun açılmasına ve lekelerin azalmasına yardımcı oluyor.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz