Diğer
  Ana SayfaGüzellikBir haftada yağlara elveda

  Bir haftada yağlara elveda

  -

  Bütün kış ağustos böceği gibi yattınız, yediniz, içtiniz ve gezdiniz, yaz geldiğinde ise her yıl olduğu gibi kumsal paniği başladı. Fazlalıklar, selülitler derken bir baktınız tatile sadece birkaç hafta kalmış. Peki şimdi ne yapacaksınız? Tatilden vazgeçip evde oturabilir ya da acil kurtarma planıyla sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

  Yazı: Nilgün Yıldız Konakcı

  Her zaman olduğu gibi güzellik işini de sona bıraktıysanız şimdi gerçeklerle yüzleşme vaktiniz geldi demektir. Aynanın karşısına geçip kendinizi şöyle bir süzdüğünüzde kış boyunca dikkatinizi çekmeyen yağlar ve selülitler, “öcüü” der gibi karşınıza çıkar. İşte o an sizi saran panik dalgasını yenmenin yolu ise estetiğin kurtarıcı kolay çözümlerinden geçiyor. Peki tatile çok az süre kaldıysa hangi estetik yöntemler size yardımcı olabilir hiç araştırdınız mı? İşte sorunuzun cevabı yeni yöntemler:

  Bir haftada yağlara elveda!
  Tatil için sadece bir haftanız kaldıysa ve bırakın geçen yıl aldığınız bikiniyi, bu yıl yeni alacağınıza bile giremiyorsanız bu yöntem size yardımcı olabilir. Eximia Platinum isimli cihazla uygulanan yöntem, lazer, vakum terapi, radyo frekans gibi bir çok farklı teknolojinin kombinlenmesi ile ortaya çıkan, kişiye ve uygulanan bölgenin problemine göre farklı protokoller sunan bir vücut şekillendirme sistemi. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Ali Osman Apaydın, bir haftada yüzde 40’a yakın yağ azalımı sağlamayı amaçlayan bu yöntem hakkında bilgi verdi.

  - Advertisement -
  Dr. Ali Osman Apaydın

  Nasıl uygulanıyor?
  Çalışılan teknolojiye uygun krem ve jeller bulunuyor. Bunlarla beraber sanki masaj yapar gibi farklı başlıklarda cilt üzerinden uygulama yapılıyor. Ağrı ya da acı hissedilmiyor. Seanslar 1 ile 1,5 saat arasında kişiye ve problemlere göre farklılıklar gösteriyor.

  Hangi bölgelere uygulanıyor?
  Vücutta yağlı olan her bölgeye uygulanabiliyor. Gıdı da dahil olmak üzere yüz, kollar, karın, sırt ve bacaklar olarak tam bir uygulama yapılıyor. Ayrıca sistem içinde bulundurduğu teknoloji sayesinde kalbin üzerinde rahatlıkla kullanabilmeye de olanak sağlıyor. Bu da erkeklerde göğüs sarkmasına ameliyatsız bir çözüm oluşturuyor. Kadınlarda ise göğüs bölgesinde toparlanma ve sıkılaşma sağlanıyor.

  Uygulama öncesinde ve sonrasında neler yapılmalı?
  Seanslar sırasında kişiden sadece iki şey isteniyor. Birincisi seans sonrasında metabolizma hızlandığı için o gün içinde yağ yıkımına devam etmek adına yarım saatlik bir yürüyüş. İkincisi sıvı tüketimine dikkat edilmesi ve bol sıvı içilmesi.

  Sonuçlar ne zaman alınıyor?
  Eximia Platinum ile ilk seansta sonuç almaya başlıyorsunuz. Seans başlamadan kişinin ölçüleri alınıyor. Seans sonrasında tekrar ölçülüyor ve aradaki fark görülüyor.

  Kaç seans, ne kadar süreli yaptırmak gerekiyor?
  Yedi seans her gün üst üste uygulanabiliyor. Diğer sistemlerden farklı olarak seanslar arasında beklemenize gerek yok. Bu da bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde sonuç almanıza yardımcı oluyor. Sistem etkili ve çok hızlı. Tatile gitmeden önce, düğün öncesi ya da hamilelik sonrası gibi zamanınızın kısıtlı olduğu zamanlarda bile bir haftada yağ azalımı ile birlikte sıkılaşmanız amaçlanıyor.

  Temassız incelme ile toparlanın
  Bu yöntem temel olarak selektif radyofrekans sistemi ile çalışıyor. Sistemin selektif olmasının anlamı; özel olarak yağ hücrelerine odaklanması demek. Yani temassız incelme yöntemi oldukça akıllı bir zayıflama metodu. Çünkü bu sistemde yollanan radyofrekans enerjisi mevcut olan yağ hücrelerinin hepsini kendisi arayıp buluyor. Birçok zayıflama yönteminde radyofrekans kullanılmasına rağmen, bu sistemin en önemli farkı seçici özelliği. Bu sistem, yağ hücrelerine odaklanan radyo dalgalarını vücuda yolluyor. Radyo dalgaları yağ hücrelerine ulaştıklarında, yağ hücreleri bu dalga boylarına direnç göstererek ısınmaya başlıyor. Fazla ısınan yağ hücreleri de tıpkı yaprak dökümü gibi, damla damla ayrışarak, minik lenf damarlarımız ile vücuttan atılıyorlar. Bu işlem sürerken azalan yağ hücrelerinden dolayı kişinin derisinde gevşeme engellenmiş oluyor. Çünkü radyofrekans dalgaları yağ hücrelerine gidene kadar deri ve bağ dokusundan geçiyorlar ve bağ dokusu ile derinin sıkılaşmasını amaçlıyorlar. Temassız incelme aslında zayıflamanın hızlandırılmış hali oluyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. İ. Öykü Maraşoğlu Çelen bu yöntem hakkında bilgi verdi.

  Dr. İ. Öykü Maraşoğlu Çelen

  Nasıl uygulanıyor?
  Temassız incelme uygulamasında cihazın başlığı kişinin uygulama yapılacak olan bölgesine ortalama bir parmak mesafe kalacak uzaklıkta yerleştiriliyor. Yani hiçbir şekilde kişinin vücuduna temas etmiyor. Bu açıdan aynı zamanda hijyenik olan bir uygulama. Daha sonra uygulama başlatılıyor. Kişi uygulama sırasında sadece uzanarak sürenin bitmesini bekliyor. Uygulama sırasında bütün metal takı ve eşyalar çıkarılıyor, cep telefonu ya da elektronik bir alet kullanılmıyor. Bu uygulama sırasında herhangi bir jel ya da benzeri bir ürün kullanılmıyor. Uygulama sonrasında kişi sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.

  Hangi sorunlara iyi geliyor?
  Bir çeşit bölgesel incelme yöntemi yani özellikle diyet programında olup da bir türlü verilemeyen karın bölgesi, bel bölgesi yağlanması için ideal bir tedavi yöntemi. Bu bölgelerde çevresel olarak incelme sağladığından, kişinin vücudunu çok daha orantılı hale getiriyor. Ayrıca verilen kilolara rağmen basen ve iç bacakta gitmeyen yağları olan kişiler için de ideal bir tedavi yöntemi. Bu tedavi yönteminin en önemli avantajı; zayıf olan kişilerde de kullanılabiliyor olması.

  Kimlere uygulanıyor kimlere uygulanmıyor?
  Temassız incelme, kalp pili olan kişilere, eklem protezi olan kişilere, kontrolsüz hipotiroidisi olan kişilere, hamilelere ve emzirenlere uygulanamıyor. Belli bir yaş sınırı olmamakla beraber, 18 yaşından küçük kişilere doktor muayenesi sonrası uygulanabiliyor. Bu durumların dışındaki herkese temassız incelme tedavisi uygulanabiliyor.

  Öncesinde ve sonrasında neler yapılmalı?
  Öncesinde kişinin mutlaka motive olması gerekiyor. Yani kişi eğer düzensiz beslenmesini devam ettirip sadece bu tedaviyi uygularsa, alınacak sonuç da yetersiz olacaktır. Ayrıca eğer kontrolsüz hipotiroidisi varsa kontrol altına alması, insülin direnci varsa tedavi olması gerekiyor. Bunlar dışında tedavi öncesinde ve sonrasında çok bol su içilmeli. Tedavi ile aynı gün kişinin ağır sporlar yapmaması gerekiyor. Ancak hafif eforlu yürüyüş yapmasını tavsiye ediyoruz. Bu önlemlerin dışında hasta tedavi sonrasında sosyal hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

  Sonuçlar ne zaman alınıyor?
  Sonuçlar üçüncü seans yani üçüncü hafta sonrasında alınmaya başlanıyor. Ancak maksimum sonuç tedavinin üçüncü ayında elde ediliyor.

  Kaç seans ne kadar süreli yaptırmak gerekiyor?
  Haftada bir olmak üzere toplam dört seans yaptırmak gerekiyor. Ancak dirençli vakalarda ya da yağ oranı yüksek kişilerde seans sayısı altıya çıkarılabiliyor. Seans aralıkları bir hafta olmakla beraber en erken beş gün, en geç ise iki hafta aralıklarla tedavi yapılabiliyor. Yani tedavi ortalama bir ay sürüyor.

  İlk seans sonrasında değişim oluyor mu?
  İlk seans sonrasında değişim süreci başlıyor ancak gözle görülür sonuçlar üçüncü seans sonrasında elde ediliyor. Üçüncü seans sonrasında sıklıkla 3 ila 5 cm kadar incelme elde edilebiliyor. Ayrıca sarkma olan bölgelerde toparlanma, göbek deliği sarkmasının toparlanmaya başlanması gözlemleniyor. Bacaklarda, iç bacaklarda birleşme varsa bu birleşmenin açılması ve pantolon giyildiğinde daha formda bir görünüm elde edilmesi gözlemleniyor. Sıklıkla bir beden incelme dört seans sonrasında ortaya çıkıyor.

  Selülitlere veda
  İsmini güzelliğin koruyucusu Venüs Tanrıçası’ndan alan Venus Legacy Yöntemi, selülitsiz, yaza daha sıkı ve fit girmek isteyenlerin imdadına yetişiyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar, yaz ayları boyunca uygulanabilen, mayo ve şort giyme özgürlüğüne olanak tanıyan Venüs yöntemi hakkında bilgiler verdi.

  Dr. Dilay Yılmaz Demiryontar

  Nasıl uygulanıyor?
  Yöntemde, radyofrekans ve manyetik puls ile istenilen bölgeye 43- 48 derece arasında bir vücut sıcaklığı veriliyor. Bu da hipodermisteki yağları daha hızlı bir şekilde sıvılaştırarak idrar yolu ile atılımına yardımcı oluyor.

  Hangi bölgelere uygulanıyor?
  Bölgenin kolajen ve elastikiyetini arttıran yöntem kollar, batın, baldır, kalça, boyun ve yüz bölgeleri dahil olmak üzere tüm vücut ve yüzde uygulanabiliyor.

  Kaç seans uygulamak gerekiyor?
  Venüs uygulaması, haftada 1 olmak kaydı ile 8-10 seans sürüyor. Kişide hiçbir şekilde ağrı ya da yanma hissi uyandırmıyor. Güvenli ve konforlu olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen yöntem, kişinin işlemden çıkıp normal hayatına devam edebilmesine de olanak sağlıyor. Ayrıca bu uygulama için mevsim fark etmediği için yaz ayları boyunca da tedaviye devam edilebiliyor. Tek seansta bile fark gözleniyor, belirgin fark 6 seansta görülüyor. Seanslar, beş gün ile bir hafta aralıkla uygulanıyor. Bir ayda 6-7 seans şansı oluyor. Sonrasında 2 litre su ve yürüyüş öneriliyor.

  Bacaklara özgürlük
  Kadınların özellikle bacak ve popo bölgesindeki kabusu olan selülitler için uygulanan yeni yöntemlerden biri de i-LipoXcell. Dört ayrı teknolojiyi tek sistemde birleştiriyor. Bu sistemler arasında akıllı vücut yağ analizi ve ölçümü, yağ miktarını azaltan düşük seviye soğuk lazer, selüliti hedef alan IR vakum masajı ve cilt sıkılaştırma için radyofrekanstan oluşuyor. Hem görünür kırmızı ışık hem de kızıl ötesi lazer ışığı ile metabolik yolların tıkanıklıklarını açarak, yağ asidi ve gliserinin serbest kalmasını, yağ hücrelerinin küçülmesini sağlıyor. Sonrasında IR vakum uygulamasıyla kan dolaşımı arttırılarak selülitin ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Son adım radyofrekans ile de yeni kolajen sentezi tetiklenerek, cilt sıkılığı arttırılmış oluyor. Dermatolog Uzm. Dr. Elif Ebru Güner, bu yöntem hakkında bilgi verdi.

  Dr. Elif Ebru Güner

  Hangi bölgelere uygulanıyor?
  Vücudun tüm bölgelerine uygulanıyor.

  Hangi sorunlara iyi geliyor?
  Dört haftada vücudun sıkılaşması, çatlak ve selülit problemlerinin ortadan kalkması amaçlanıyor.

  Kimlere uygulanıyor kimlere uygulanmıyor?
  18 yaş üstü her kişide rahatlıkla uygulanabiliyor.

  İlk seans sonrasında değişim var mı? Sonuçlar ne zaman alınıyor?
  İlk seanstan itibaren sonuçlar alınıyor. Hasta uygulama sonrasında hemen sosyal hayata geri dönüyor. Ciltte herhangi bir kızarıklık olmuyor.

  Hangi sorunlara iyi geliyor?
  Fazla yağlardan kurtulma, incelme, sıkılaşma, selülit ve çatlak tedavisinde kullanılabiliyor. Yöntem, bunlardan birini yapma üzerine değil hepsi için farklı kombin teknolojileri barındırdığından işlemler sonrasında zayıflayan bölgede sarkma olmuyor. O bölge aynı zamanda sıkılaşıyor, toparlanıyor ya da incelme ile selülit tedavisi de yapılmış oluyor. Amaç, kişiyi istenilen forma sokmak, bunu da farklı yöntemler ile kişiye özel olarak uygulanıyor. Öncesinde problem saptanıyor. Sonrasında uygun teknolojiler ile işlemler sırasıyla yapılıyor.

  Kimlere uygulanıyor, kimlere uygulanmıyor?
  Hamileler dışında herkese rahatlıkla uygulanabiliyor. Herhangi bir alt ya da üst yaş sınırı yok. Sistem, vücuda kendi fizyolojik ritmi dışında herhangi bir şey yaptırmıyor. Amaç; uygulanan bölgenin metabolizmasını hızlandırmak diye düşünebilirsiniz. Yağ hücrelerini öldürmeden, yağ hücrelerini direk metabolizmada yakılması sağlandığı için herhangi bir yaş sınırı ya da uygulanamayan bölge bulunmuyor.

  Hangi bölgelere uygulanıyor?
  Karın, bel, yanlar, sırt, kol ve bacaklara uygulanabiliyor. Karın başlığı yerleştirildiğinde, eğer kişinin karın çevresi çapı 100 cm’den az ise, bu uygulama ile çevresel olarak incelme sağlanıyor: yani hem karın, hem bel bölgesi hem de yanlarda incelme olması amaçlanıyor. 100 cm’den fazla karın çevresi olanlarda, ayrıca yüzükoyun yatırılarak da uygulama tekrarlanıyor. Bacak uygulamasında da aynı anda hem iç bacak, hem de basenlerde çevresel incelme amaçlanıyor.

  Kaç seans ve ne kadar süreli yaptırmak gerekiyor?
  Dayanıklılık süresi hastaya ve yaşam koşullarına göre değişmekle birlikte, hasta dikkat ettiği sürece kalıcı etkisi oluyor. Haftada iki kez olmak üzere sekiz seans sonucunda vücuttaki yağ oranının ve selülit görünümünün azalması, vücudun sıkılaşması hedefleniyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz