Cilt lekesi kabusunuz olmasın! İşte uzmanından önemli tavsiyeler

0

Cilt lekeleri birçok kişinin muzdarip olduğu bir sorun. Özellikle yaz aylarında hassas ciltlerde ortaya çıkan lekelerin tedavisinde sabırlı olmak gerekir. 3-4 ay içinde lekesiz bir cilde sahip olmak mümkün ancak doğru yöntem şart. İşte uzmanından leke tedavisi tavsiyeleri ve bir önemli uyarı…

Kahverengi lekeler, vücudumuzdaki melanosit hücrelerinden oluşan melanin pigmentinin vücutta birikmesi sonucu oluşuyor. Daha çok göğüs, sırt, yüz, kol, bacak gibi güneşe açık olan bölgelerde görülen lekeler için birçok yöntem mevcut. Konuyla ilgili bilgi veren medikal estetik doktoru Mehmet Akgün, lekelerin büyüklüğüne göre tedavisinin planlandığını kaydetti. Akgün, hafif lekelerde kimyasal peeling ile soyma işlemi yaparak sonuç alınabileceğini belirtirken, daha büyük lekelerde ise lazer ile soyma işlemi yapıldığını söyledi.

28032014 cilt1

SABIRLI OLUN!

Akgün şöyle devam etti:

“Özellikle ergenlik dönemini sivilceli geçirenlerde bu dönemi atlattıktan sonra bir de leke problemi ortaya çıkar. Bunun giderilmesi için günümüzde çeşit çeşit yöntemler vardır. Öncelikle sivilce izleri-lekeleri yüzeysel midir yoksa derin midir bunu ayırt etmek gerekiyor. Yüzeysel lekelerde ilk olarak bir takım kremlerle tedavi öneriyoruz. A vitamini C vitamini içeren kremler hem lekelerin renginin açılmasını hemde cildin en üstteki ölü tabakalarının kat kat uzaklaştırılmasını sağladığından oldukça etkilidir. Ancak unutmamak gerekir ki sabırlı olmak gerekiyor, bu tedaviler en az 3-4 ay süreçleri kapsar. Biraz daha derin lekeler söz konusu ise eğer o zaman kimyasal peeling veya lazer peeling gündeme gelmektedir.”

02032015 cilt01

HASSAS CİLTLER İÇİN KANSER UYARISI 

Güneşe hassas olan ve güneş lekeleri oluşan insanların yaz aylarında güneşlenmemesi gerektiğine dikkat çeken Akgün, “Özellikle de cilt kanserleri açısından çok önemlidir” dedi.

İlgili haberler:

DOĞRU YAKLAŞIMLA LEKESİZ CİLT

LEKELERE VEDA EDİN 

CİLT LEKELERİNE DİKKAT!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here