Diğer
  Ana SayfaGüzellikGençlik dudaklarda başlasın

  Gençlik dudaklarda başlasın

  -

  Dudaklarınız istediğiniz kadar kalın değilse, dudak etrafındaki çizgilerin sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterdiğini düşünüyorsanız dudak estetiğine yönelik yöntemlerin yardımına başvurabilirsiniz.

  Bazı kadınlar doğuştan şanslıdır, mesela Angelina Jolie. Güzel oyuncunun ismi bile tek bir şeyi anlatır; kalın ve dikkat çekici dudaklar. Siz de Angelina Jolie kadar olmasa da kalın ve güzel dudaklara sahip olmak istiyorsanız estetik yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Op. Dr. Ayşe Bilge Sezgin, “Dudak estetiğinde hyalüronik asitli dolguları tercih ediyoruz. Böylece dudak şeklini değiştirebiliyoruz” diyor.

  Etkisi 8-12 ay sürüyor
  En çok ağız çevresine, dudaklara ve gülme çizgisine dolgu yapılıyor. Kalıcı dolgular ise reaksiyon ve yan etkilerinden dolayı tercih edilmiyor. Op. Dr. Ayşe Bilge Sezgin, dudağın daha çok iç kısımlarına dudak dolgusu yapıldığını belirtiyor ve “Dudak etrafındaki kırışıklıklar için ise dudak konturlarına enjeksiyon yapılıyor. Dolgunun süresi ortalama 8-12 ay sürüyor” diyor. Dolgunun özellikle dudağın iç kısımlarına yapılması dudağın daha genç ve parlak görünmesini sağlıyor. Dudak ne kadar iyi doldurulsa da eğer dudak altında ve etrafında kırışıklık çizgileri kalırsa veya gülme çizgileri derinse, dudağın tüm çekiciliği kayboluyor.

  Dolgu sonrası dikkat!
  Op. Dr. Ayşe Bilge Sezgin, “Dolgu yaptırdıktan sonra ilk 2-3 gün solaryuma ya da saunaya girmemek ve yüzü direkt olarak güneşe tutmamak gerekiyor. Aynı gün duş alınabiliyor ancak sıcak su yerine ılık su öneriliyor. Uygulama sonrası sigara ve sıcak yiyecek ya da içeceklerden de uzak durmak gerekiyor” diyor.

  En çok Angelina Jolie dudağı isteniyor
  Op. Dr. Ayşe Bilge Sezgin, en çok Angelina Jolie tarzı dudak yaptırmak istendiğini fakat bunun herkes için mümkün olmadığını söylüyor. Çünkü dudağın kendi altyapısının da bu dudak şekline uygun olması gerekiyor. Üst dudağın daha dolgun olması kişiyi daha genç gösteriyor ama önemli olan ise bu şeklin o kişiye yakışıp yakışmayacağı.

  Yüz şekline uygun dudak seçimi
  Op. Dr. Ayşe Bilge Sezgin, “Dudak dolgunlaştırırken yüzün şekline de önem vermek gerekiyor. İnce ve küçük yüzlerde, çok kalın dudaklar güzel durmayacağı gibi köşeli yüzlerde de çok yuvarlak dudaklar güzel durmuyor. Köşeli yüzlerde, alt dudak ve kenarları da desteklemek gerekiyor. Çene ve yüz yapısı şekli, büyüklüğü dudak şeklini ve kalınlığını belirlemekte önemli. Dudak konturunu, dudağa doğal olmayan bir görüntü verdiği ve zamanla oluşan kırışıklıkları daha belirginleştirdiği için zaten tavsiye etmiyorduk. Ancak dolgu ile dudak kenarlarına yapılacak belirginleştirme ve şekillendirme dudak kendi renginde olduğu için doğal bir görüntü oluşturuyor” diyor. Dolgu uygulaması ile dudağı öne doğru da ilerletebilmek, dolgunlaştırmak, şeklini değiştirmek mümkün olduğu için yeterli oluyor. İnce dudakları olanlar ya da çevresinden çekinenlere gerekirse 2-3 hafta arayla iki dolgu yapılıyor. Örneğin iki kutu gerektiği durumda önce bir kutusu, 2-3 hafta sonra da ikinci kutusu yapılıyor. Böylece daha az şişlik oluyor ve daha kalıcı sonuç elde edilebiliyor.

  - Advertisement -

  Formsante Dergisi Temmmuz 2011 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz