Diğer
  Ana SayfaGüzellikGeriye sadece cildiniz kalsın

  Geriye sadece cildiniz kalsın

  -

  Gün içinde çok makyaj yapıyor ve gerçek yüzünüzle ancak gece yatmadan önce karşılaşıyorsanız bu önemli anı ölümsüzleştirmeli ve geceye tertemiz bir ciltle hazırlanmalısınız. Yatağa girmeden gerçek yüzünüze dönmek için makyaj temizleyici ürünlerden yardım alabilirsiniz.

  YAĞLI CİLTLER
  Cildiniz için doğru temizleyiciyi seçmek çok önemli. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yapmanız gereken cildinize uygun bir temizleyici bulmak olmalı. Yağlı cilde sahip olan kişilerin özellikle T bölgesi parlak görünür ve bu cilt tipine sahip olan kişilerin cildi sivilce oluşmasına müsaittir. Doğru temizleyiciyi bulmak için:
  ● Temizleyici seçerken hem cildinizi daha fazla yağlandırmayacak hem de nemlendirecek bir ürün kullanmalısınız. Yağlı cildi olan kişiler günde üç ya da dört defa yüzlerini yıkamak zorunda kalırlar. Oysa bu oldukça yanlış bir uygulamadır. Çünkü bu davranışla cildin doğal yağ dengesi bozulur ve cilt daha çok yağ üretmeye başlar. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler, ciltlerini günde iki defa yağsız ya da köpük şeklinde bir temizleyiciyle temizlemeli.
  ● İyi bir temizleyici ciltteki yağı alır, cildi korur ve aynı zamanda da nemlendirir. Bu nedenle düşük Ph değeri olan, amino meyve asitlerinden oluşan ve sabun türünde olmayan temizleyicileri seçmelisiniz.
  ● Cildiniz için tonik seçerken de içeriğinde alkol olan ürünlerden tercih etmelisiniz.

  DİKKAT!
  Yağlı ciltler akneye eğilimli ciltler olduğu için haftada 2-3 kez, tüm yağ kalıntılarını alacak maske uygulaması yapmalarında yarar var. Haftada 1 kez buhar banyosu yapmak da gözeneklerin genişlemesini sağlayacağından, siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olur.

  KURU CİLTLER
  Cildiniz kuruysa seçeceğiniz temizleyici ürün cildi nemlendirici özellikte olmalı.
  ● Kuru cilt tipine sahip kişilerin, cildi kurutma özelliği olan ve alkol içeren ürünlerden uzak durmaları gerekiyor. Alkol, ciltteki nemi atıp, kuru cildin nem dengesini bozabiliyor.
  ● Kuru ciltliler temizleyici ürün seçerken krem formundaki ürünleri tercih etmeliler.
  ● Sabun şeklindeki temizleyiciler cildin daha çok kurumasına neden olurken jel kıvamındakiler de cildin üzerinde tabaka oluşmasına neden olduğu için kullanılmamalı.

  YÜZ TEMİZLİĞİ YAPARKEN
  ● Yüz temizliğine başlamadan önce bakteri ve kirlerden kurtulmak için ellerinizi mutlaka yıkamalısınız.
  ● Cildinizi temizlerken ılık su kullanmalısınız.
  ● Sonrasında az miktardaki temizleyiciyi parmaklarınızla ya da pamuk yardımıyla cildinize sürmelisiniz. Cildinize uygularken boyundan saça kadar olan bölgeye dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. Daha sonra cildinizi ılık suyla yıkamalısınız.
  ● Cildinizi yıkadıktan sonra yine pamuk ya da havlu yardımıyla kurutmalısınız. Devam diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....