Diğer
  Ana SayfaGüzellikGöz şişliklerinden 5 adımda kurtulun!

  Göz şişliklerinden 5 adımda kurtulun!

  -

  Güzelliğinize gölge düşüren gözaltı şişliklerine veda etmek ister miydiniz? Öyleyse, güzelliğin en çarpıcı yeri olan gözlerinizi, bir sihir gibi kusursuz hale getirebilirsiniz. Gökçe Almaş

  Düzenli uyuyun
  Her gün 8 saatlik düzenli uyku, göz sağlığınız için yararlı olacak ve her akşam aynı saatlerde uyumak gözlerinizi dinlendirecektir. Gün arasında ise 5 – 10 dakikalık göz dinlendirmesiyle daha etkili gözlere kavuşabilirsiniz.

  Göz kremlerinden yardım alın
  Göz çevresi kuru bir yapıya sahiptir. Göz altı şişliklerini önlemek için özel nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu kremler sayesinde, göz çevreniz parlak ve canlı bir görünüme kavuşacak.

  Dengeli yaşam stilinİz olsun
  Göz altındaki şişlik ve morluklar, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, uykusuzluk, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman, stres gibi sebeplerle ortaya çıkarken, kimimizde genetik sebeplerle ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden aynada sevimsiz görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız tedbirli davranmaya özen gösterin.

  Doğal yöntemlere başvurun
  Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika gözünüzde bekletebilirsiniz. Ayrıca ayda 1-2 kez badem yağı içeren doğal kremlerden yararlanabilirsiniz.

  - Advertisement -

  Devamı 2009 ekim sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz