Haftalık Burç Yorumları (18-24 Temmuz): Bu hafta burçları neler bekliyor?

0

Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. 18 – 24 Temmuz 2022 haftasına ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Formsanté Online Astroloğu Funda Koç – Astrolog Hera Formsante okuyucuları için kaleme aldı. 

Bu hafta genel anlamda iniş çıkışların hâkim olduğu bir hafta yaşayacağız. Özellikle haftaya Merkür Plüton karşıtlığı ile başlayacağımızdan hemen haftanın başında sert ve manipülatif söylemlerde bulunabileceğimiz gibi bu etkiye bizler de maruz kalabiliriz. Ancak öte yandan zihnimizin hiç boş durmayarak, en ufak sorunlara karşı direk bitirme kararları alabileceğimiz bir gökyüzü hâkim olacak. Salı günü ise gökyüzünü Güneş Plüton karşıtlığı etkisi altına alacak ki bu da özellikle hayatlarımızda yer alan eril enerjilerle gerginlik yaşama potansiyelimizi vurgularken, özellikle kolektif alanda kazalar, patlamalar ve yangınları da tetikleyecektir dikkatli olmakta fayda var. Bu ağır gökyüzü etkileri tüm hafta boyunca bizleri etkisi altında tutacaktır. Yine haftanın başında her tür takıntılı konuları ve güç müsaadelerine de maruz kalabileceğimizden bu bizleri biraz kaygılandırabilir ve ağır bir enerji içerisinde hissedebiliriz kendimizi. Haftanın ikinci yarısında bu etki bir nebze üzerimizden kalkacaktır. Güneş cuma günü itibariyle burç değiştirerek Aslan burcuna geçiş yapacak ve iletişimi hızlandırmakla kalmayıp, kendimize olan güvenin de artmasına sebep olacaktır. Ancak kolektif alanda önümüzdeki bir ay boyunca yangınlarda artış gözlenebileceğini üzülerek belirtmeliyim. Merkür ile Jüpiter arasında yer alan olumlu açı kalıbı sebebiyle yepyeni fikirler üretebileceğimiz, iletişimde haftanın başında olan gergin tutum yerini daha yapılandırıcı ve sorun çözme eğilimi şeklinde çalışacaktır. Bütünün en yüksek hayrına ve keyifli bir hafta diliyorum.

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ  *

Bu hafta aşk sezonu sizler için adeta son gaz açılıyor diyebiliriz. Neredeyse yazın ilk günlerinden bu yana daha rutin ve daha yavaş ilerleyen süreç adeta bu hafta itibariyle hızlanacak sizler için. Birçok Koç geçtiğimiz süreçte çok çalışmış ve hatta ekstra mesai yapmak durumunda kalmış olsalar da bu hafta itibariyle sosyal hayatınız hızlanacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA *

Bu hafta itibariyle ev ve aile konuları gündem oluştururken, bu hafta itibariyle ailenizle daha fazla vakit geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Bazı Boğa’lar ise ev tadilatı ile ilgilenebilecekleri gibi, evlerinde de vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bazı Boğa’lar ise bilinçaltı korkularından arınabileceği gibi bazılarınız ise eski eşyalardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER *

Bu hafta itibariyle kısa yolculuklar gündeminize gelebilir, iletişim konuları hızlanmaya başlayacaktır. Bu hafta siz sevgili ikizler hem dışarıda sıklıkla vakit geçirebilirsiniz hem de arkadaşlarla buluşmak için organize olabilirsiniz. Bu hafta ayrıca eski bir dostunuz ya da arkadaşınızla ani bir karşılaşma söz konusu olabilir ve bu size yeni bir iş fırsatı sunabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ *

Bu hafta sevdiğiniz bir arkadaşınızdan ya da partnerden ayrılık yaşama veya uzaklaşmak durumunda kalabilirsiniz. Aslında sistem sizleri bir noktada seçim yapmak zorunda bırakacak ve net kararlar almanızı sağlamaya çalışıyor diyebilirim. Bu hafta ayrıca maddi konular odak noktanız olurken, nakit ihtiyacınız da söz konusu olabilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN *

Bu hafta artık sizin zamanınız başlıyor ve adeta parladığınızı hissedeceksiniz. Gözler adeta size dönerken hem daha sosyal olacak hem de ilgi odağı haline geleceksiniz. Ancak haftaya adım attığımız anda günlük işleri toparlamaya çalışırken bulabilirsiniz kendinizi, bu da size biraz angarya gelebilir. Fakat 19’undan itibaren adeta sizin günleriniz başlıyor.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK *

Bu hafta kendinizi biraz dış dünyadan izole ederek, her alanda geri çekilmek ve gözlemci olmak isteyebilirsiniz. Bazı Başaklar bu hafta izin almak isteyebilirler ve üzerinizdeki anlamsız angaryalardan kurtulmak isteyebilirsiniz. Bu yılın başından bu yana hayatlarınızda değişim rüzgarları esiyor olabilir ve bu hafta bu durum sizi biraz duygusallaştırabilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ *

Bu haftanın ilk yarısı iş ve kariyer alanında bir süredir bunaldığınız konulara dair bir rahatlama enerjisi hâkim olacaktır. Üzerinizdeki yük bir nebze hafifleyebilir. Haftanın ikinci yarısında daha sosyalleşerek arkadaşlarınızla vakit geçireceğiniz zamanlar olacaktır. Aynı zamanda partner arayışında olan Teraziler arkadaşınızın tanıştıracağı kişi ile bir aşk başlayabilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP *

Bu hafta itibariyle hem güçlenmeye başlayacak hem de duygusal anlamda hassas olacağınız zamanlar olacaktır. İş ve kariyer konuları her zamankinden daha fazla odağınız haline gelirken, o alanda imza atacağınız bir başarı gururlanmanıza sebep olacaktır. Öte yandan üzerinizde emek harcadığınız konularda yeteri kadar ifade edemediğinizi de hissedeceksiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY *

Bu hafta özellikle finansal anlamda kendinizi biraz sıkışmış hatta bunalmış hissedebilirsiniz. Geçtiğimiz dönemde yaptığınız yatırım şu aralar sizi ve bütçenizi biraz zorluyor olabilir ya da şu aralar bu yatırımı riskli buluyor olabilirsiniz. Bazı Yaylar ise iş ve kariyer alanında bazı fırsatlar yakalamış olabilir ve bunun mükemmelliği içsel anlamda sizleri endişelendiriyor olabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK *

Bu hafta eşinizle süregelen sorunları masaya yatırarak, elinizden geldiğince çözmek isteyeceğiniz, dolayısıyla bolca konuşacağınız bir hafta olabilir. Haftanın ilk yarısı biraz zorlansanız da haftanın ikinci yarısı nispeten rahat enerjiler hâkim olacaktır. Haftanın ikinci yarısı odağınızı finansal konulara kaydıracaksınız ve ilişki sorunlarını başka zamana bırakacaksınız.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA *

Bu hafta sizler için fazla yoğun geçebilir. Arkadaşlarınızla bolca vakit geçirmek isterken, çocuklarla ilgili sorumluluklar sizlerin üzerine de kalabilir bu süreçte. İş alanında yeni bir projeye dahil edilmeniz sizlerin üzerindeki sorumluluğu arttıracak olabilir bu dönemde. Önümüzdeki dönemde birçok Kova için yepyeni kişilerle yeni başlangıçlar yapma potansiyeli hakim olacak.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK *

Bu hafta sağlık konularının yanı sıra günlük rutininiz hareketlenmeye başlayacak. Özellikle ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmeniz gereken dönem başlıyor olduğundan özellikle günlük düzenli aldığınız ilaçları aksatmamanızı tavsiye ederim. Günlük iş rutininiz hareketlenirken, her zamankinden  daha fazla çalışmak durumunda kalacağınız zamanlar sizi bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here