Diğer
  Ana SayfaSağlıkKadınların regl döneminde en çok istediği 6 şey

  Kadınların regl döneminde en çok istediği 6 şey

  -

  Regl döneminde kadınlar çeşitli duygu değişimleri yaşar. Her zamankinden daha hassas, daha duygusal, daha sinirli ve daha değişken olabilirler. Bazen yorgun, bazen sıkıntılı, bazen isteksiz, bazen de ne istediğini bilmez halde hareket edebilirler. Peki, kadınlar regl döneminde ne isterler? Çevrelerinden ne bekler? 

  Onlara farklı bir kadına dönüşüyorlarmış gibi gelse de, aslında bu gayet normal ve geçici bir süreçtir. Hem hormonların değişimi hem de birtakım duygusal ve fiziksel etkenler sebebiyle böyledirler. Önemli olan bu dönemde yalnız olmadıklarını bilmeleri, kendilerini zorlamamaları, sağlıklı beslenerek, bol su içerek, hafif egzersizler yaparak ve iyi uyuyarak bu dönemi rahat atlatmalarıdır. Bu konuda da çevrelerindeki insanların onlara destek olması önemlidir.

  regl döneminde

  REGL DÖNEMİ KADINLARIN EN ÇOK İSTEDİĞİ 6 ŞEY

  1- KADINLAR REGL DÖNEMİNDE DİNLENMEK İSTER

  Bazen dinlenmek demek hiçbir şey yapmadan uzanmak demektir. Bazen de sevdikleriyle sakin bir aktivite anlamına gelir. Mesela birlikte film izlemek, yürüyüşe çıkmak ya da yemek yemek gibi.

  2- KADINLAR REGL DÖNEMİNDE TATLI YEMEK İSTER

  Hem tatlı yemek hem de kilo almamak isterler. Neyse ki bunun için hafif tatlılar vardır. Mesela bir kase meyveli yoğurt, bir porsiyon sütlaç, 4 parça bitter çikolata ya da bir bardak sıcak çikolata gibi.

  - Advertisement -

  3-KADINLAR REGL DÖNEMİNDE ANLAŞILMAK İSTER

  Çünkü bu dönemde etraflarında onlara yakın olan insanların anlayış göstermesi morallerini yerine getirir. Böylece kendilerini daha güçlü, huzurlu ve rahatlamış hissederler.

  4- KADINLAR REGL DÖNEMİNDE SEVİŞMEK İSTER

  Bu dönemde libidoları yükseldiği için bunu istemeleri normaldir. Yalnız karşılarındaki kişinin isteklerini dikkate alması ve sınırların belirlenmesini onlara bırakması çok önemlidir.

  5- KENDİLERİNE HERHANGİ BİR KONUDA ISRAR EDİLMEMESİNİ İSTER

  Bu dönemde her zamankinden keyifsiz ve halsiz olabilirler. Bu yüzden şakaları, hareketli ve kalabalık sosyal ortamları ve enerji gerektiren şeyleri kaldıramayabilirler.

  6-KADINLAR REGL DÖNEMİNDE DE HAYATLARINA DEVAM ETMEK İSTER

  Aslında kendilerini kapatmayı ya da hayattan kopmayı onlar da istemezler. Bu yüzden kendilerini yormayarak hayata karışmaya, enerji veren besin takviyeleriyle sevdikleri şeyleri yapmaya devam ederler.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz