Diğer
  Ana SayfaGüzellikRenk veriyor, bakım yapıyorlar, Akıllı fondötenler

  Renk veriyor, bakım yapıyorlar, Akıllı fondötenler

  -

  Tene renk veriyor, ciltteki kusurları ve izleri kapatıyor aynı zamanda da sıkılaştırıp,bakım yapıyorlar. Çok fonksiyonlu yeni nesil fondötenler bu özellikleriyle mükemmel bir makyaja da zemin hazırlıyorlar.

  Fondötenlerin temel hedefi cilde daha güzel bir renk, doku vermek, cildin daha pürüzsüzmüş gibi görünmesini sağlamak. Fondötenler, ciltteki küçük kusurları örtüyor ve cildin renk tonunu eşitliyor, cilt yüzeyinde düzgün bir tabaka oluşturuyor. Fondötenler, genellikle, "sıvı yağa karıştırılmış su" formülüne göre üretiliyor. Yani su damlalarını yağ damlacıkları sarıyor ve böylece fondötenin dokusu oluşuyor. Fondötenin bileşimindeki, su ve yağ oranı da o fondötenin özelliğini belirliyor. Fondötenler, beyazdan neredeyse karamel rengine kadar geniş bir renk skalasına sahip oluyor. Bunun amacıysa çok değişik tondaki cilt renklerine en uygun olanın, en iyi örtüşenin seçilmesine olanak tanımak.
  Sıvı ya da katı
  Fondötenlerin işlevi aynı da olsa, formülleri nedeniyle yapıları değişik olabiliyor. Tabii bunun esas nedeni her kadının cildinin farklı özellikte olması. Cildin yapısına göre, sıvı ya da krem, en doğru fondöteni seçmeniz mümkün olabiliyor.

  Haberin devamı 2005 Ekim sayımızda…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz