Astrolog Dilara Yıldızhan

16 Mayıs Ay Tutulması burçları nasıl etkileyecek? Akrep burcunda Ay Tutulması’nın burçlara etkileri

0
255

16 Mayıs 2022’de etkisi 8 Kasım 2022’ye kadar etkisini çok keskin göreceğimiz ay tutulması gerçekleşiyor. İstanbul saatiyle 07:13’te gerçekleşecek olan tutulma 25 derece akrep burcunda olacak. Peki, 16 Mayıs Ay Tutulması burçları nasıl etkileyecek?  Astrolog Dilara Yıldızhan 16 Mayıs Ay Tutulması’nın burçlara etkilerini sizler için yazdı. 

AY TUTULMASI BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK? *

Ay tutulmaları krizsel etkilere sahiptir ve sonlanma, bitiş, belirsizliklerin belirli hale geldiği bir dönemi gösterir. Ay düğümler Akrep-boğa aksında ve akrep krizken, boğa ise maddi kaynaklar, para ve değer, ilişkilerle ilgilidir. Ay tutulmasında algolün tam karşıtında 25 derecede gerçekleşecek bu ise 19 Kasım 2021 tarihli ay tutulmasını tamamlayan bir etkiye sahip olacak.

Kriz, maddi kaynakların kaybı, iflas ve yıkımları tetikleyecek çünkü tutuma hattının Apexinde bir Satürn var. T kare açı kalıbına sahip tutulmada bitişler, ayrılıklar, sonlanmalar, otoritenin engelleri ve otoritenin krizi doğru yönetememesi sonucu küresel bazda da finansal alanda derin bir darbe alacağız. Uranüs’ün de etkisinde olmamızdan dolayı; deprem, doğada tuhaflıklar, hava durumunun sürekli değişken olması, kadın liderle ilgili gelişmeler, yöneticilerin düşüşlerine tanık olacağız.

Genel kolektif etkide ise; sağlık alanında yeni buluşların, tıpta ilerlemenin ve artık Covid’in tamamen bitmesini tetikleyecek. Bir taraftan ise belediyeleri, sağlık alanında yönetimde değişiklikler, kamuda değişiklikler, sağlık ve hastanelerde, hapishanelerde sorunlar gerçekleşebilir.

Türkiye Açısından ise; finansal krizi tetikleyebilir ve ülkeye yapılan yatırımlar Satürn’ün Retro yapması ve akabinde Türkiye’nin 8. Evine gelmesiyle 26 Eylül-30 Kasım tarihlerinde yabancı yatırımcı kanalının tamamen kesilmesiyle beraber krizin çok ama çok derinleşme gerçekleşebilir.

Devletin ikincil yöneticilerinde değişimler, özellikle de ekonomi alanında yönetimsel revizyonlar gerçekleşebilir. Dernek-topluluk-cemiyetlerde krizler bitişler. Sanatçıların ön plana çıkması ve onlarla ilgili sorunlar gerçekleşebilir. Kamuda ve yönetimde krizsel durumlarda kalabiliriz. Merkür tutulma anında Retro olacağı için söylentilerin çoğu gerçeği yansıtmayabilir ama gizli kapaklı kalmış gerçekler gün yüzüne çıkabilir özellikle de 1-5 Haziranda oldukça ciddi spekülasyonlar gündemimize gelebilir. Ayrıca Ülkenin maddi kaynaklarında, topraklarıyla ilgili bazı sorunlar gerçekleşebilir. Ani beklenmedik kararlar da Türkiye gündemini sarsabilir.

  • Bu dönemde altın, finansal kaynaklar, borsa da iniş çıkışlar çok sert olacaktır.
  • Burçlara gelirsek gezegenleri 21-29 derece olanlar kadersel olarak hayatlarının dönüm noktalarını yaşayabilirler. Kadersel dönemlerinde;
  • Akrep, Boğa, Aslan, Kova; krizler ve sarsıcı gelişmeler yaşayabilirler.
  • Oğlak, Başak, Balık, Yengeç; sizler bu dönemde korunacaksınız ve güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.
  • İkizler, Koç, Yay, Teraziler ise ani değişimler yaşayabilirler.

Burçların hayatlarında neler olacak? *

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ *

Borç, ödemeler, vergi, kredi, finans alanında zorlanabilirsiniz. Özellikle de topluluk, dernek ya da arkadaş çevrenizdeki otoritelerden dolayı büyük engeller ve para kayıpları yaşayabilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza da dikkat etmelisiniz, ani gelişen bir ameliyat durumu gündeminize gelebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA *

İlişkiler, ortaklık ve evlilikle ilgili sorunlar ve krizler yaşayabilirsiniz. Kariyer hayatınızdaki sorunlar işinize de yansıyabilir. İş ve kariyerinizde değişiklik gerçekleşebilir. Sosyal çevrenizden, topluluk ya da derneklerden ise destekleneceksiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER *

Sağlık, çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar özellikle de kadınlar, evcil hayvanınızla ilgili sorunlar yaşanabilir. İnanç, fikirlerle ilgili çatışmalar yaşanabilir. Yut dışı bağlantılı bir işiniz varsa bununla ilgili sonlanmalar gerçekleşebilir. Hukuk alanında, seyahatlerde sorunlar ve aksaklıklar gerçekleşebilir. Ama kariyerinizle ilgili yine de çıkış bulacak ve ilerleyeceksiniz. Sağlığınıza ve psikolojinizde ise çok ama çok dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ *

Aşk, çocuk, hobilerden dolayı ani para kayıpları ve sorunlar yaşanabilir. Dikkatli olmalısınız ayrıca sosyal çevrenizde de ani değişimler gerçekleşebilir. Sağlığınıza da dikkat etmeli, mutlaka tedbirinizi almalısınız.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN *

Ev, aile, mülk konularıyla ilgili sorunlar gerçekleşebilir ve otorite engelleriyle karşılaşabilirsiniz. Partner ya da ortakla anlaşmazlıklar sonucunda ayrılık meydana gelebilir. Maddi kaynaklarla ilgili ise iyi gelişmeler gerçekleşebilir. Sağlığınıza ise dikkat etmelisiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK *

Yakın çevre, kardeş, medya, eğitim, kısa mesafe seyahatlerle ilgili bazı sorunlar gerçekleşebilir. Otoriteyle iletişimde krizler çıkabilir. Bir sözleşme imzalanacaksa krizsel anlaşmazlıklar içinde kalabilirsiniz. Ayrıca sağlığınıza dikkat etmelisiniz özellikle de diz, eklem, diş, deri rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. İlişki, evlilik, ortaklık açısından ise güzel kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ *

Kazançlarınız, para, maddi kaynaklarınızla ilgili değişimler ve bazı harcamalar gerçekleşebilir. Ani para girişi de olabilir ama yine de dikkatli olmalısınız. Çalışma hayatınız, sağlığınızla ilgili ya da yanınızda çalışanlardan destek görebilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP *

Fiziksel sağlığınızla, bedeninizle ilgili değişimler gerçekleştirmek isteyebilirsiniz fakat partner ya da ortağınızla sorunlar yaşanabilir özellikle de aile içindeki sorumluluklar yada ailedeki otoriteden dolayı ayrılık kararı bile alabilirsiniz. Ama çocuk, hobi ya da aşktan yana destekleniyorsunuz.

YAY VE YÜKSELEN YAY *

Psikolojiniz, sağlığınızla ilgili sorunlar gerçekleşebilir. Yakın çevrenizdeki otoritelerden baskı görebilirsiniz ve bu krizsel psikolojik durumlar içinde sizi bırakabilir. Ama ailenizden destek göreceksiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK *

Sosyal çevre, topluluk, dernek ve aşk, çocuklar, hobiden dolayı harcamalarınız artabilir. Maddi kaynaklarınızla ilgili sıkıntılı bir sürece girebilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, yakın akrabalardan, eğitim konularından ise destek görebilirsiniz ve iletişimle sorularınızı bir nebze düzeltebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA *

İş, kariyer ve ev-ailenizle ilgili sorunlar gerçekleşebilir. Bu durumda siz otoritenizle bazı şeylere engel olabilirsiniz ayrıca sağlığınıza dikkat etmelisiniz. İş değişikliği gerçekleşebilir. Maddi kaynaklarınızla ilgili ise destekleneceksiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK *

Uzak çevre, uzak akrabalar, yurt dışı, hukuk, eğitim, inançlarla ilgili sorunlar yaşanabilir. Psikolojik olarak desteklenmiyor gibi hissedebilir ve depresyona girebilirsiniz. Yakın çevrenizde de değişimler gerçekleşebilir. Yine de sağlık olarak daha iyi bir dönemdesiniz ve şifalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here