Diğer
  Ana SayfaFitness2004 fitness trendleri

  2004 fitness trendleri

  -

  Geçtiğimiz yıl, fit kalmak isteyenler için alternatifler oldukça çoğaldı. Ama form tutmak için uygulayabileceğimiz bu fitness yöntemlerinden sadece birkaçı bu sene de trend olarak kalacak. İşte önümüzdeki bir yıl boyunca ilgiyle takip edilmesi beklenen 2004’ün gözde fitness türleri.

  AeroyaŞa

  İsmi size ilginç gelebilir. Hemen söyleyelim Coliseum Fitness Hocası Yaşar Nayman'ın geliştirdiği bir fitness türü. Adını da burdan alıyor zaten. Derslerdeki egzersizlerin yanı sıra, Coliseum'da doktor kontrolünde bir beslenme programı eşliğinde uygulanıyor.
  Dersin ilk 15 dakikalık kısmında belli bir koreografi eşliğinde aerobik yapılarak ön bir ısınma sağlanıyor. Daha sonra sıra, vücudun dinç ve dinamik kalabilmesi için "circuit training" adı verilen çalışmaya geliyor. Circuit training, belli bir koreografi eşliğinde, tüm kas gruplarını harekete geçirmeyi amaçlayan, çok tekrarlı bir egzersiz. Dumble yardımı ile yapılan bu çalışmada kas grupları yoğun şekilde çalışıyor. Circuit training'in devamında yer hareketlerine geçilerek karın, kalça ve basen bölgelerine yönelik bir program uygulanıyor. Bu çalışmaların hepsi belirli bir sırayla gerçekleşiyor. Son olarak hafif bir müzik eşliğinde insanların rahatlamasını sağlayarak ders noktalanıyor.

  Hatha Yoga

  Hatha Yoga, Türkiye'de en yaygın uygulanan yoga türlerinden biri. Tüm yoga uygulamalarına da bir temel oluşturuyor. Kurallar ve sınırlarla değil, gevşeme teknikleri ve teslimiyetle, beden üzerinde kontrol sağlamaya yardımcı oluyor. Hatha Yoga'da, "Bize verilen bir araç" olan bedenimize iyi bakarak, sağlıklı bir yaşam sürdürme felsefesi var. Duruş, nefes alıp verme ve konsantrasyon üzerine kurulu bir egzersiz. Bu çalışma, diğer yoga türlerine göre daha hareketli. Fiziksel olarak sağlıksız bir yaşam sürenler için ideal bir terapi olduğu söylenebilir. Hatha Yoga, daha fit bir vücut ve güçlü kaslara sahip olmamıza da yardımcı oluyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz