Diğer
  Ana SayfaHaber65 yaş üstü ne zaman sokağa çıkabilecek? 18 yaş altı kısıtlaması bitti...

  65 yaş üstü ne zaman sokağa çıkabilecek? 18 yaş altı kısıtlaması bitti mi?

  -

  Devam eden Koronavirüs süreci ve alınan normalleşme kararları sonrası, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı ile ilgili yeni kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada ‘yeni normal’ sürecinde alınan kararları duyurdu. Peki, 65 yaş üstü ile ilgili alınan yeni kararlar ne? Ne zaman dışarı çıkabilecekler? 18 yaş altı ile alınan yeni kararlar neler?

  65 YAŞ ÜSTÜ NE ZAMAN DIŞARI ÇIKABİLECEK?

  Yaklaşık 2 aya yakın süredir evde bulunan yaşlılara sevindiren bir haber geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 65 yaş ve üstü vatandaşların haftanın her gün saat 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabileceklerini söyledi.

  65 yaş üstü

  18 YAŞ ALTI SOKAĞA NE ZAMAN ÇIKABİLECEK? KISITLAMA BİTTİ Mİ?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yaş altı ile ilgili “18 yaş altı ile ilgili kısıtlama, küçüklerin ebeveynlerinin refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalkmıştır” açıklaması yaptı.

  Kabine Toplantısı’nda alınan diğer kararlar:

  - Advertisement -
  • “Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22.00’den 24.00’e uzatılmıştır.
  • Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecektir.
  • Nikah salonları 15 Haziran’dan, düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayacaktır.”

   

  İLGİLİ DİĞER HABERLER

   


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz