Diğer
  Ana SayfaFitnessAbdominalleri düşünün

  Abdominalleri düşünün

  -

  ABS egzersizleri sırasında karın kaslarına odaklanmak ve onların sıkışıp esnediğini hissetmek daha hızlı kas yapmanızı sağlar.

  Zihin-kas bağlantısı ile hareketi daha düzgün yapar, böylelikle hareketten çalmanın da önüne geçmiş olursunuz. 

   

   

  - Advertisement -

   

   

  05092014 fitrap02Ünlü hocadan tavsiyeler

  Life Fitness tarafından kurulmuş olan Life Fitness Academy (LFA) bünyesindeki seçkin eğitmenlerden biri olan Matthew Ford geçtiğimiz günlerde fitness trendlerini ve yeni uygulamaları fitness profesyonelleri ile paylaşmak için Türkiye’deydi. Dünyaca ünlü İngiliz eğitmen Ford’a okurlarımızın merak ettiği iki önemli konuyu sorduk:

  EGZERSİZ YAPARKEN KALINLAŞMAK İSTEMİYORUM, NE YAPMALIYIM?

  Kas hipertrofisi yani “kalınlaşmak” (kas hacminin artması) uygulanacak olan egzersiz sistemi ve beslenme ile doğrudan bağlantılı. Kasların kalınlaşması için egzersizin şiddeti fazla olmalı ve buna paralel olarak protein + karbonhidrat ağırlıklı beslenilmeli. Egzersizin şiddetinden kastım; kullanılan ağırlıklar… 

  Ağırlık seçimini iyi yapmalı ve kendinizi zorlamamalısınız. Prensip olarak tekrar sayısı ne kadar az olursa ağırlık o kadar artar. Bunun sonucu kasa şiddet artacağı için hipertrofi (kas kalınlaşması) gerçekleşecektir. Ağırlık kullanmaktan kesinlikle çekinmeyin, 3-4 kg ağırlıklar kullanarak 15-20 tekrar sayıları ile çalışabilirsiniz. Bu ağırlıklar çantanız ya da bebeğinizin ağırlığı kadar bile değil. Eğer antrenörünüze ne istediğinizi anlatırsanız çekineceğiniz bir şey kalmaz. 

  SAKATLANMALARDAN NASIL KORUNURUM?

  Spora başlarken profesyonel destek almak çok önemli.  Profesyonel destek alınacak spor merkezi ya da kişisel antrenör mutlaka araştırılmalı, referansları kontrol edilmeli. Tek başınıza egzersiz yapmak istiyorsanız bile mutlaka belli aralıklarla destek almalısınız.

  Yapılan hatalardan en büyüğü egzersize yatırımın az tutulması ya da hiç yapılmaması. Unutmayın egzersiz sağlığınız çok önemli; bu yatırımınız zevk değil. Onu yaşam biçiminiz olarak görmelisiniz.

   

  05092014 fitrap03Ayın ürünü

  Nike Air Zoom Pegasus 31

  Altın madalya sahibi, dünya şampiyonu uzun mesafe koşucusu Mo Farah’tan esinlenerek tasarlanan ikonik Nike Air Zoom Pegasus 31, modern teknolojiyle yenilendi. Kariyeri boyunca Nike Air Pegasus ile antrenman yapan Mo Farah; “Pegasus, benim en sevdiğim ayakkabılarımdan, antrenman esnasında bana gereken tüm desteği veren, çok hafif ve çok rahat bir tabana sahip” diyor. Topuk kısmının yenilenmesiyle daha kolay koşma imkanı sunan model, yeni üst yüzeyiyle ayağın daha iyi nefes almasını sağlıyor. Daha güçlü ve dengeli bir duruş için geliştirilen ayakkabının yenilenen orta tabanı, ayağın yere daha sıkı basmasını sağlarken darbeleri hafifletiyor. Fiyatı: 289 TL

   

  Formsanté Dergisi Ağustos 2014 sayısı

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz