Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiAkrep burcunda Yeni Ay 2023! Burçlara etkileri ne olacak?

  Akrep burcunda Yeni Ay 2023! Burçlara etkileri ne olacak?

  -

  Her birimiz bu dünyaya ayak bastığımız anda, gizemli bir hikayenin anahtarlarını taşımaya başlıyoruz. Bu hikaye, hayata geliş amacımızı, karakterimizi ve kaderimizi içeren bir harita olarak gökyüzünün anlık fotoğrafı ile şekilleniyor. Astrologların “natal harita” dediği bu eser, yıldızların ve gezegenlerin dilini çözerek hayatımıza rehberlik ediyor. 13 Kasım 2023 tarihinde Akrep burcunda gerçekleşecek olan yeni aya ait enerjileri ve burçların büyülü dünyasına yansımalarını ise, Astrolog Funda KOÇ Form sante okuyucuları için kaleme aldı.

  AKREP BURCUNDA YENİ AY 2023

  13 Kasım tarihinde Türkiye saatiyle saat 12:27’de 20° akrep burcunda son derece Marsiyen bir yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay bizi eskiyi geride bırakıp yeni başlangıçları kucaklamaya teşvik eden nitelikte olacak.Yoğun duygusal dalgalanma ve tutkularımızın peşinden gitmeye zorlayacak bu yeni ay bizleri. Akrep burcu su elementinin sabit niteliğinde ki burcu olduğundan, bu yeni ay bizleri adeta içerisinden çıkamadığımız ve hatta belkide takıntı haline getirdiğimiz konularda eyleme geçmeye zorlayacak gibi görünüyor. Bir çoğumuzun kararlı olduğu konular test edilecek, uzun soluklu ve aslında istikrarlı ve sadakatli olduğuna inandığınız ilişkiler ise tutku sınavlardan geçecektir. Korkularımızı fazlasıyla tetikleyecek olan bu yeni ay, belki de bir çoğumuz için olmadık kuşkular sebebiyle ilişkilerimizi kendi kendimize manipüle edebilme riskini de beraberinde getiriyor olacaktır. Kısacası son derece hassas bir yeni ay ile karşı karşıyayız özellikle de kişisel olarak. Uranüs ile olan gergin açısı sebebiyle ani gelişen olaylar, ani başlayan ve ani biten ilişkilere tanıklık edeceğiz. Öte yandan uzun vadede bizi dönüştürecek son derece hayrımıza tecelli edecek olayları beraberinde getirecek. Bugün bizlere şer görünen konuların aslında hayrımıza olduğunu ilerleyen günlerde anlayacağımız bir yeni ay bizleri bekliyor.

  İLİŞKİLERDEKİ SAĞLAMLIK TEST EDİLECEK

  Anın haritası yakından incelendiğinde yükselen çizgisinde yer alan Oğlak, birçoğumuz için iş ve aile konularına gündeme taşırken, bazılarımızın ise ilişkilerindeki sağlamlığı test edecek. Bu yeni ay ile birlikte aynı zamanda politikacılar, devlet adamları, iş insanları gibi tanınmış ve göz önünde olan kişilere dair haberler ve belki de bazılarının kayıpları gündeme gelebilir. Bu yeni ayda ki sabit yıldızın etkisiyle özellikle ani kalp problemlerine bağlı ölümlerde bir artış söz konusu olabilir. İster bazı işadamları olsun, ister bazı devlet insanları olsun ani pozisyon değişiklikleri, skandal niteliğinde haberler bu yeni ayın gündem maddelerinden bazıları olacak. Yönetim kadrolarında değişiklikler, işten çıkarılmalar, iflaslar gibi konular görülebilir. Yeni ayın etkileşimde bulunduğu bir sabit yıldız olan Zuben Elschemali ise,  nispeten ağır etkileri hafifletme eğiliminde olacak. Tabii ki karmik hak edişlere bağlı bu etkilere tanıklık edeceğiz. Bu yeni ay ile kolektif alanda özellikle spor müsabakalarında ses getirecek nitelikte başarılara tanıklık edebiliriz. İster bireysel ister kolektif alanda olsun son derece dönüştürücü bir yeni ay ile karşı karşıyayız ve dönüşümler her zaman zor ve sancılıdır bunu unutmamakta fayda var. Bu kadar marsiyen bir yeni ay olduğundan kazalara karşı ekstra dikkat edilmesi gerekiyor bu süreçte. Her tür ulaşım aracında kazalar, uçak kazaları, maden kazaları, volkanik hareketler, depremler gündeme gelecektir. Uranüs bu denli merkezde olduğunda ise ani değişen hava koşulları, fırtınalar, Yıldırım, Şimşek gibi meteorolojik olaylar fazlası ile görülebilir. Ani hava olaylarından ötürü sel, hortum, kasırga gibi etkiler gündeme gelebilir.

  PARA PİYASASINDA DALGALANMALAR OLACAK

  Kolektif alanda ise ne yazık ki bireysel hayatlarımızdaki kadar olumlu sonuçları olmayacak diyebilirim. Uranüs ve Mars’ın bu denli merkezde olduğu yeni ay ile birlikte deprem riski ne yazık ki gündeme gelebilir. Patlamalar, yangınlar ve kazalar gündemi meşgul edebilir. Halkın sevdiği sanatçı veya kadınlara yönelik saldırılarda söz konusu olabilir. Özellikle finansal açıdan son derece dikkat edilmesi gereken bir yeni ay olacaktır. Kripto para piyasasında yatırımı olanların ekstra dikkat etmelerini şiddetle tavsiye ederim. Bu yeni ay ile birlikte belki kripto para piyasasına, belki de bankalara yönelik siber saldırılar ve bunların toplumun üzerinde yaratacağı hayal kırıklığı gündeme gelebilir. Ancak her ne olursa olsun bu yeni ay tüm yatırım araçlarında özellikle de kriptoda ani dalgalanmaları beraberinde getirecektir.
  Ülkemiz açısından ise eğitim sistemi, gençlerimiz ve tabii ki bürokratik isimler ile birlikte sanatçılara yönelik konular gündeme gelebilir. Ülkemiz açısından bu yeni aydan en fazla etki alacak şehirlerimiz; Sinop, Kastamonu, Çorum, Amasya, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Aksaray, Niğde, Konya, Karaman, Mersin ve Adana olarak dikkat çekmektedir. Bu bölgelerde gerek deprem hareketliliği gerek ani hava olayları gerekse de kazalar olsun önümüzdeki iki hafta dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Ülkemizde de para piyasasında dalgalanmalar görülecektir. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

  akrep burcunda yeni ay

  - Advertisement -

  AKREP YENİ AYI VE BURÇLARA ETKİLERİ

  Koç burcu

  Koç ve yükselen Koçlar için maddi arenada adeta bir sınav zamanı! Kredi, borç, vergi, sigorta gibi konularda karşınıza çıkacak zorlukları aşmak için sabır ve kararlılık gerekiyor. Sert bir duruş sergilemek isteseniz de, hakkınızı ararken dikkatli olmalısınız, çünkü haklıyken haksız duruma düşebilirsiniz. Zehirli ve toksik ilişkileri temizleme ve gizli saklı konuları açığa çıkarma fırsatınız var. Akrep Yeni ayı, hayatınızdaki sırları gün yüzüne çıkarabilir, kaçmak yerine cesur kararlar almalısınız. Maddi ve manevi beklentileriniz için başkalarına bel bağlamak yerine kendi gücünüze güvenin. Boğa burcundaki Ay tutulması, finansal alanda temiz bir sayfa açma ve ani kararlar alma şansı sunuyor. Ancak, beklenmedik gelişmelere karşı tetikte olmalı ve sağlık sorunlarına vakit kaybetmeden çözüm bulmalısınız.

  Boğa burcu

  Boğa ve yükselen Boğalar, Akrep burcundaki 13 Kasım Yeni ayı ile ilişkilerinizde yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Her şeyin bittiği izlenimine kapılmayın, çünkü asıl başlangıçlar şimdi gerçekleşecek. Kalıp yargılardan kurtulduğunuzda olumsuzluklar olumlu sonuçlara dönüşecek. İkili ilişkilerde önemli kararlar alma zamanı geldi, gördüklerinizin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Duygusal başlangıçlar ve sağlıklı ilişkiler için fırsatlarla dolu bir süreç sizi bekliyor. İşbirlikleri ve çevre ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız, kiminle çalışacağınıza özen gösterin. Bu dönemde, hızlı gelişen olaylara ayak uydurmak önemli. İlişkiler ve evlilikle ilgili hızlı değişimler söz konusu olabilir. Sağlıkla ilgili konularda dikkatli olun, bağışıklık sistemine özel özen gösterin. Planlı ve programlı bir süreç sizi bekliyor. İlişkilerinizde tehlike çanları çalabilir, aldatmalar ortaya çıkabilir. Kendi kararlarınızı vermeye odaklanın, güvenilir ilişkilere yatırım yapabilir ve güçlenerek evlilik hazırlıklarına başlayabilirsiniz.

  İkizler burcu

  İkizler ve yükselen İkizler, 13 Kasım’daki etkileyici Akrep Yeni ayı, çalışma koşullarınıza güçlü bir dokunuş yapacak! Engelleri aşıp performansınızı zirveye çıkarabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Artık gizlenmenin ve sınırlı kalmanın sizi sınırladığını kavrayacak, emek harcamaya değen alanları net bir şekilde belirleyeceksiniz. İş arayışları, yurtdışı projeler veya farklı sektörlerden çıkacak fırsatlar için kapılar açılabilir. Bu değişimlere hem zihinsel hem de fiziksel olarak hazır olun. Sağlık konularına özen göstermeli, stresi ve öfkeyi minimumda tutmalısınız. Yeni ay, iş ilişkilerinize ve günlük rutinlerinize taze bir enerji getiriyor. Sağlık konularında ani kararlar alabilir ve iş hayatınızda hızlı adımlar atabilirsiniz. Ancak, bu süreçte endişe ve dedikoduların etkisi altında kalmamaya dikkat edin. Sağlığınız, çalışma ortamınız ve günlük düzeninizle ilgili zorlu koşullarla karşılaşabilirsiniz. Sorumluluklarınızı düzenlemek ve değişime ayak uydurmak için ideal bir zaman. Sporla ilgilenmek, detoks yapmak veya destekleyici terapilere başvurmak için mükemmel bir dönem. İş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle dikkatli iletişim kurun, anlaşmazlıkları önleyin, güçlü bir başlangıç yapın!

  Yengeç burcu

  Yengeç ve yükselen Yengeçler, 13 Kasım’daki çarpıcı Akrep Yeni ayı, hayatınıza ferahlık, dayanıklılık ve duygusal tatmin getirme potansiyeline sahip! Zorlu durumlarla baş etmekten yorulduğunuz anlarda, bu yeni ay size öğrenilmiş çaresizlikten sıyrılma ve taptaze bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. Aşk hayatınız, partner beklentileriniz ve çocuklarınızla ilgili konularda netleşme ve odaklanma zamanı geldi. Duygusal ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi belirleyerek ileriye yönelik planlar yapabilirsiniz. Aile içindeki desteklerle hobilerinizi işe dönüştürerek ekonomik rahatlama ve özgürlük elde edebilirsiniz. Bu yeni ay, aşkta, ilişkilerde ve çocuklar cephesinde sürpriz gelişmelere işaret ediyor. İş dünyasında da ani kararlar alabilir, yer değişikliği veya iş ortaklıklarıyla ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. Tutkuların ve kıskançlıkların ön plana çıkabileceği bir dönemde, ilişkilerinizde dengeyi korumaya özen gösterin. Toksik ilişkilerden kaçının, riskli yatırımlardan uzak durun ve mali planlamalarınıza dikkat edin. Eğlenceli ortamlarda yeni bağlantılar kurma ve yeteneklerinizi sergileme şansı bulacaksınız. Bu yeni dönemde, kendinizi daha iyi keşfetme ve hayatınıza yepyeni bir perspektif kazandırma şansınız var.

  Aslan burcu

  Aslan ve yükselen Aslanlar, 13 Kasım’daki etkileyici Akrep Yeni ayı, aile hayatınızda net ve derinlemesine sonuçlara gebe bir dönemin başlangıcını müjdeliyor! Zorlu ve karmaşık gözüken durumların, aslında kendi tutumlarınızdan veya baskılayıcı konulardan kaynaklandığını fark ederek, önemli değişimlere adım atabilirsiniz. Aile içindeki ilişkiler, yaşam alanlarınız ve genel olarak yaşamınızda net sınırların ve yerlerin belirlendiği bir döneme giriş yapabilirsiniz. Otorite figürleriyle sağlıklı iletişim kurarak, restleşmeleri ve yanlış anlaşılmaları önleyebilirsiniz. İş yaşamınızı ev ve aile konularına göre düzenleme, taşınma, ev sahibi olma, miras konularını değerlendirme gibi konular bu dönemde öne çıkabilir. Bu yeni ay, ev ve aile konularında yenilikleri beraberinde getiriyor. Sabit bir burç olan Aslanlar için ani gelişen olaylarla ev değişiklikleri, taşınma veya emlak kararları gündeme gelebilir. İş yaşamında hızlı gelişmelerle karşılaşabilir ve bir şeyleri tamamlama arzusu hissedebilirsiniz. Yeni ayın etkisiyle oluşabilecek kızgınlık ve iletişim sorunlarına dikkat ederek çözüm odaklı yaklaşmak önemli. Ev ve aileyle ilgili konularda daha fazla ilgili olabilir, gereksiz eşyaları gözden çıkarabilirsiniz. Aile içindeki potansiyel krizleri iyi yönetmek ve güç mücadelelerine dikkat etmek önemli. Ayrıca, miras konularında sorunlarla karşılaşabilir, bu alanlarda dengeli bir yaklaşım benimsemelisiniz. Bu süreçte yaşadığınız yerden memnun değilseniz ev değişikliği, satış veya tadilat gibi kararlar alma ihtimaliniz yüksek.

  Başak burcu

  Başak ve yükselen Başaklar, 13 Kasım’daki etkileyici Akrep Yeni ayı, kendi iç dünyanızda yaşadığınız olmadık durumları fark etmeniz ve bu takıntılı düşüncelerden sıyrılmanız için bir fırsat sunuyor! Hayatınızdaki boşlukları doldurmanın ya da gereksiz acılara saplamanın artık sizi ileriye taşımadığını anlama vakti geldi. Bu dönemde önyargılarınızı temizleyeceğiniz, açık ve şeffaf iletişime odaklanacağınız ortamlar ön planda olabilir. Boğa burcundaki Ay tutulması, sizi kısıtlayan noktaları ortaya koyarken, Akrep Yeni ayı ile bu kısıtlamalardan kurtulup yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu süreçte, özellikle iş arayışları, eğitim ve iletişimle ilgili konular önem kazanıyor. Araştırma yapmak, yazmak, incelemelerde bulunmak sizi çeken alanlar olabilir. Güvendiğiniz ortamlar ve insanlar sizin için öncelikli olacaktır, ancak güvenilirliği tekrar gözden geçirmekte fayda var. Yeni başlangıçlar, bitirme kararları ve hızlı gelişen durumlar bu dönemin gündemini oluşturabilir. Bu yeni ay, eğitim, öğretim, iletişim, seyahat ve yabancılarla ilgili konularda hızlı değişimleri beraberinde getiriyor. İlişkilerde hızlı tepkiler verebilir ve yeni başlangıçlar için adımlar atabilirsiniz. Maddi konularda dalgalanmalar yaşanabilir, ancak genel olarak olumlu etkilerle karşılaşma potansiyeliniz yüksek. Yakın çevrenizle ilişkilerinizi gözden geçirme fırsatı bulabilir, eleştirel bir bakış açısıyla iletişim kurabilirsiniz. Trafik ve araç bakımlarına dikkat etmek önemli olabilir. Kardeşler, kuzenler veya çocukluk arkadaşlarıyla planlar yapabilir, kısa bir yolculuk düşünebilirsiniz.

  Terazi burcu

  Terazi ve yükselen Teraziler, 13 Kasım’da parlayan Akrep Yeni ayı, maddi konularda şansınızı döndürüyor! Olumsuzlukların, hakkınızın teslim edilmemesinin ardında duruşunuzu yeniden değerlendirecek ve kontrolü elinize alacaksınız. Bilgi, fikirler ve iş bitiriciliğinizle güveninizi pekiştirerek yeni başarılar elde etme vakti geldi. Yeni arayışlara yönelmek, davranışları değiştirmek ve güvenilir ortaklıklar kurmak için stratejiler belirleyin. Finansal konularda gelir-gider dengenizi gözden geçirin, araştırma, yönetim, satış-pazarlama gibi alanlarda şansınızı artırın. Değerlerinize sahip çıkarken takıntılara kapılmamaya özen gösterin. Bu dönem, özellikle finansal konularda ani değişimleri ve yeni gelir kaynaklarını beraberinde getirebilir. Harcamalarla ilgili sürpriz durumlarla karşılaşabilir, ev, gayrimenkul veya aileyle ilgili kararlar alabilirsiniz. İkili ilişkilerde pürüzler olabilir, bu dönemde planlı olmayan ödemelere dikkat edin. Büyük harcamalar ve yatırımlar konusunda dikkatli olun, başkalarının haklarına saygı gösterin. İlişkilerde gerçek yüzler ortaya çıkabilir, saygısızlığa karşı tahammül azalabilir. Sağlığınıza dikkat edin, boğaz ve tiroid bölgesine özel özen gösterin. Bu dönemde yaşanacak değişimleri fırsata çevirmek için cesur adımlar atın!

  Akrep burcu

  13 Kasım’daki Akrep Yeni ayı, Akrep ve yükselen Akrepler için gerçek bir dönüşüm fırsatı sunuyor. Kendi karakterinizi ve düşünce tarzınızı gözden geçirerek cesur adımlar atabilir, gereksiz unsurlardan arınıp yeni başlangıçlara yönelebilirsiniz. Boğa burcundaki Ay tutulmasından aldığınız güçle, özel hayatınızda olumlu adımlar atabilir ve ilişkilerinizi sağlam temeller üzerine inşa edebilirsiniz. İmajınız, dış görünüşünüz ve ilişkileriniz bu yeni ayın odak noktası. Hızlı kararlar alabilir, ilişkilerde yeni başlangıçlar veya bitişler yaşayabilirsiniz. Duygusal değişimlere izin verin, içsel güçlenme ve yeniden doğuş için bu fırsatı değerlendirin. Sağlığınıza özen gösterin, özellikle kanla ilgili sorunlara karşı dikkatli olun. Bu dönemde harekete geçmeye hazır olun, iş, evlilik veya ortaklıklarla ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Dikkatlice düşünün ve gerçek dostlarınızı tanımanın, değerli ilişkilere odaklanmanın keyfini çıkarın.

  Yay burcu

  Yay ve yükselen Yaylar, 13 Kasım’daki Akrep Yeni ayı, geri planda kalan konularla yüzleşme ve arınma fırsatı sunuyor. Atılması gereken adımları gözden geçirerek, hayatınızdaki kontrolü bırakmanın ve aşırı düşünmekle vedalaşmanın zamanı geldi. Uyku ve beslenme düzeninizi değiştirerek, içsel dönüşümü destekleyebilir, maddi konularda yeni kararlar alabilir ve ilişkilerde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte meditatif çalışmalar ve sanatla ilgilenmek, dinlenmek ve geleceğe odaklanmak için idealdir. Her olaya müdahale etmek yerine üzerinize düşen görevlere odaklanın, çünkü bu dönemde büyük çıkışlar, doğru adımlarla büyük fırsatlara dönüşebilir.

  Oğlak burcu

  Oğlak ve yükselen Oğlaklar, 13 Kasım’daki Akrep Yeni ayı, sosyal ilişkiler ve iş hayatınıza odaklanma fırsatı sunuyor. Arkadaşlıkları doğru kurmak, duygusal hedeflere odaklanmak isteyebilirsiniz. Gurur, hırs ve kontrol duygularını dengeleyerek, kendinize mutluluk odaklı hedefler belirleyin. Yeni ay, sosyal gruplarda ve arkadaş ilişkilerinizde yeni durumları beraberinde getirirken, kariyer ve gelirle ilgili olumlu gelişmeleri de tetikleyebilir. Bu dönemde sorumluluk alarak öz değerinizi hatırlayın, iş hayatınızda hızlı gelişmeler ve artan kazançlar sizi bekliyor olabilir.

  Kova burcu

  Kova ve yükselen Kovalar, 13 Kasım’daki Akrep Yeni ayı, kariyer ve ev hayatınız arasındaki dengeyi yeniden ele almanızı sağlayacak. İş hayatınızda sürüncemede kalmış konulara çözüm bulabilir, baskıcı davranışları gözden geçirerek daha etkili bir yönetim benimseyebilirsiniz. Otorite figürleriyle ilişkilerinizde radikal değişimlere açık olun. İşinizi kurma, yeni sorumluluklar alma ve strateji değişiklikleri yapma fırsatları bu dönemde ön plana çıkıyor. Aynı zamanda aile hayatınızın işe olan etkisini göz önünde bulundurmak, sağlam bir denge kurmanıza yardımcı olacaktır. Kariyerinizde yeni başlangıçlar ve uzun süredir ertelediğiniz adımlar için uygun bir dönem.

  Balık burcu

  Balık ve yükselen Balıklar, 13 Kasım’daki Akrep Yeni ayı, hayatınızdaki belirsizliklere odaklanarak bu konularda netlik kazanmanızı sağlıyor. Kendi davranışlarınızı gözden geçirerek yaşadığınız yerin, işinizin ve değerlerinizin farkında olarak ilerlemeniz önemli. Hedeflerinizi daha iyi bir koşulda hayata geçirmek ve yaşam kalitenizi artırmak adına fırsatlarla dolu bir dönem başlıyor. Uzaklar, eğitim, yolculuklar ve hukuksal konularla ilgili yeni durumlar gelişebilir. Öğrenmeye ve gelişmeye yönelik çabalarınızı artırın, aynı zamanda finansal konularda dikkatli olun. İleriye dönük planlar yapmak, yeni şeyler öğrenmek ve değişime açık olmak, bu süreçten en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz