Diğer
  Ana SayfaGüzellikAmeliyatsız liposuction!

  Ameliyatsız liposuction!

  -

  Göbek, basen veya bel çevresindeki yağlarla başa çıkamıyor ancak bıçak altına da yatmak istemiyorsanız, ameliyat gerektirmeyen yöntemler işinize yarayabilir. Son dönemde öne çıkan ses dalgalı liposuction, inatçı yağları hedef alıyor.

  Songül Durur Zevzir

  Sonbahar ve kış aylarında saklanan kilolar, bahar ayları gelip de gün yüzüne çıkınca hepimizi paniğe sokabiliyor. Göbek, basen, bel çevresi veya doğum sonrası alınan kilolar kolay gitmiyorsa, kıyafet seçimi sizi zorluyor ve vücudunuzun hatlarını kapatacak seçimler yapmak zorunda kalıyorsanız, gardırobunuzda sevdiğiniz ama giymekte zorlandığınız kıyafetleriniz varsa ya da alışveriş esnasında beğendiğiniz bir kıyafeti deneyip olmadığını görmek canınızı sıkıyorsa vücudunuzu şekillendirmenizin zamanı geldi. Hal böyle olunca bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmak daha ince, daha fit ve daha güzel görünebilmek için çözüm arayışına girmiş olabilirsiniz… Kozmotoloğ ve Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, ameliyatsız liposuction olarak da adlandırılan yöntemin, bölgesel yağlanmalardan kurtulmanıza yardımcı olacağını belirtiyor. Üstelik cerrahi operasyonlardaki riskleri barındırmadığı için güncel yaşama ara vermeden acısız, ağrısız ve konforlu bir şekilde bu süreci geçirebileceğinizi ekliyor.

  Bu uygulamayı öğlen molasında dahi yaptırabiliyorsunuz. Yöntem sayesinde ciltte morarma, hasar, şişme oluşmuyor. Seanslar 10 ile 15 gün aralıklarla uygulanabiliyor. Yağ oranına bağlı olarak birinci seans sonrasında dahi incelmenin gözlemlenmesi hedefleniyor. Birkaç hafta içinde seansların tamamlanmasıyla iki veya üç beden incelme amaçlanıyor. Üstelik elde edilen sonuçların uzun süre kalıcı olması bekleniyor.

  Bu uygulamayı diğer sistemlerden ayıran en önemli fark nedir?
  Ses dalgalarıyla gerçekleştirilen bu yöntemde yağların yok edilmesi hedeflenirken çevre dokulara, kan damarlarına, sinirlere zarar verilmediği bilimsel olarak kanıtlandı. FDA tarafından onaylanan bu işlem, liposuction ameliyatlarına alternatif bir tedavi olarak görülüyor. Sistem; optik kamerası ile yağ hücrelerini tek tek tespit edip bunları hedefleyerek, odaklı ultrason ile parçalamayı amaçlıyor ve bu yağları vücudun doğal süreçte metabolik olarak atımının sağlanması bekleniyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz