Diğer
  Ana SayfaGüzellikBanyoda güzellik

  Banyoda güzellik

  -

  Renkleri, kokuları, dokuları şeker gibi, en baştan çıkarıcı tatlılar gibi… Yemeli mi, içmeli mi yoksa kullanmaya kıyamadan, banyoda bir yerde saklamalı mı? Yeni banyo kozmetiklerini ilk gördüğünüzde aklınızdan neler geçmeyecek ki! Ama bizim tavsiyemiz, bu ürünlerle başbaşa banyoda biraz zaman geçirmeniz ve kış boyunca kalın giysiler altında kalacak olan teninizi şımartmanız.

  Meltem Gündoğdu

  Yoğun geçen bir günün sonunda, yorgunluğumuzu bir an önce üzerimizden atmak ve rahatlamak isteriz. Evimize ulaştığımızda ise hemen banyoya koşarız. Beden temizliğinin yanı sıra, kişinin sağlığı ve güzelliğiyle ilgilendiği, kendisiyle baş başa kaldığı mekanlardır banyolar. Her geçen gün bir yenisi eklenen banyo kozmetikleri, artık yalnızca temizliğe yönelik değil. Bu ürünler sayesinde güzellik merkezlerine gitmeye gerek duymadan vücut bakımı yapmak artık çok kolay. Duş jelleri, köpükler, aromatik yağlar, suda eriyen tabletler, arındırıcı (peeling) ürünler, mineral tuzlar, temizlenmenin ötesinde banyoları keyif mekanlarına dönüştürüyor.

  Bırakın cildiniz rahat nefes alsın

  Arındırma, ya da geleneksel deyişle keseleme, temizlenmenin en önemli bölümünü oluşturuyor. Sağlıklı bir cilt, 28 günde bir hücrelerini yeniler. Cildinizin kış mevsiminde de rahat nefes almasını sağlamak ve yenilenmesini hızlandırmak için arındırıcı kremlerden yardım alabilirsiniz. Arındırma ürünleri ölü hücreleri yok ederek, cildin pürüzsüz, ışıltılı ve ipeksi olmasını sağlıyor. Uzmanlar, arındırmanın kan dolaşımını hızlandırdığını, böylece toksinlerin vücuttan daha kolay atıldığını belirtiyorlar. Ayrıca, bu işlem sonunda vücuda uygulanan inceltici veya nemlendirici ürünler, cilde daha iyi nüfuz ediyor…  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz