Diğer
  Ana SayfaSağlıkBeldeki her ağrı, fıtık anlamına gelmez!

  Beldeki her ağrı, fıtık anlamına gelmez!

  -

  Toplumda her 10 kişiden sekizi hayatının bir döneminde bel ağrısı çekiyor. Bu denli yaygın bir hastalık olmasına rağmen bel ağrılarının tedavisi ve neden kaynaklandığı ise çoğu zaman ihmal ediliyor. Vücudumuz yaşadığı sıkıntıları her zaman açık ve net bir şekilde göstermiyor. Bel ağrılarının kimi zaman omurgadaki sıkıntıları işaret ettiğini söyleyen Liv Hospital Ulus Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Prof. Dr. Çağatay Öztürk, her ağrının bel fıtığına işaret etmediğini de vurguluyor…

  BEL AĞRISI NEDEN OLUR?

  Omurga ağrısı yaşayanların yarısında MR sırasında boyun ve bel fıtığı görülüyor. Hastalar da omurga ağrılarını sürekli bel ağrısıyla karıştırıyor. Oysa bel ağrısı en sık; belin zorlanması, sinirlerin tahrip olması, omurilikten çıkan sinir köklerinde problemler, kemik ve eklem sorunları nedeniyle görülüyor.

  Bel ağrılarının büyük çoğunluğu daha basit sebeplerden kaynaklandığı için iki-dört hafta içinde tamamen düzelebiliyor. Az bir kısmında ise daha çok mekanik sebepler soruna yol açtığı için bunların ortadan kaldırılması gerekiyor.”

   İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz